Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problemem jest że niektórzy użytkownicy PC dyskutujący na forum nie potrafią zrozumiec że nie dla wszystkich PC gruntowa ( z wyższym cop niż PC PW - nikt rozsądny tego nie neguje ) jest lepszym rozwiązaniem. W swoim fanatyzmie przypominają ultraortodoksów ( PC gruntowa albo śmierć ). Należy każdą sytuację rozpatrywać indywidualnie a nie sądzić że oto JA wielki i mądry wybrałem PC gruntową i grzeję mój słabo ocieplony śrendniej wilekości dom z COP 4-4,5 , a ci durni, inni grzeją swoje domy jakimiś PC PW, prądem ( i przy pewnych założeniach jest to równie dobre ) czy nie daj Boże gazem . Kęsim im kęsim.

 

Wybacz, ale ja odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - to nie piszcie do moderatora, że krzywda Wam się dzieje i że Wątek zaśmiecony !

 

Można też założyć samemu nowy wątek albo mogę Wam przenieść tą część dyskusji do nowego wątku - jeżeli ktoś tak chce ?

 

Czyli mamy kreta na wątku? Jeżeli tak to przepraszam, sami sobie z nim poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales sie Doktorku podniecil. Masz w stopce opisane.

 

Wyluzuj Pyxiku bo Ci coś gdzieś pęknie :D W stopce masz napisane że grzejesz 230 m2 a nie masz podane ile z tego jest powyżej 1,8 m. Jak możesz to podaj kubaturę - ja podałem. Możemy podyskutować co się bardziej opłaca.

Edytowane przez surgi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kazdym domu wybralbym gruntowa. Po co mam docieplac dom i jednoczesnie isc w wyzsze rachunki za ogrzewanie przy PW? Bezsens totalny.

Gruntowa jest znacznie tansza w eksploatacji (jak zauwazyles) i to jest jej zaleta.:)

 

To jest właśnie Liwko przykład wypowiedzi hiperultraortodoksa PC gruntowego - ON niezależnie od wielkości domu, jego ocieplenie, możliwości założenia dolnego zródła, OPŁACALNOŚCI wybierze PC gruntową - bo ma niższe COP . Sorry ale z kimś takim nie da się sensownie dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tylko wykazć że PC gruntowa nie jest dla każdego najlepszym wyjściem. W moim przypadku nieżle zaizolowanego domu , pomimo sporego metrażu przy braku możliwości ( działka 800 m2 ) instalacji wymiennika poziomego to różnica w cenie PC gruntowej z pionowymi odwiertami a PC PW, nie wróci mi się w perseptywie 20 lat. Powtarzam wiem, że moja PC PW będzie miała COP niższy niż PC gruntowa , ale ta roznica nie jest na tyle duża aby mi zrekompensować wyższe koszty tej drugiej. Wszystkie teorie weryfikuje życie, tak jak napisałem są to wartości uzyskane w niezamieszkałym domu przy nie zakończonym ociepleniu. A prośba o podanie kubatury jest prosta - inne są koszty ogrzewania 100m2 powierzchni o wyskości 3,1 metra a inne skośów o średniej wyskosci 1,6 czy 1,8 metra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gruntowej placilby polowe nizsze rachunki. W sumie sie nie dziwie, ze to dla Doktorka pryszcz, bo "pacjenty" i tak dostarcza kazda ilosc gotowki, wiec po co sie wysilac ;)

 

Było się uczyć drogi Pyxiku a nie płakać tera że sie nie ma PS Chęci zabrakło czy umiejętności.

A tak merytorycznie to podasz kubaturę czy dalej argumenty na poziomie magla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując calość zaganienia tj, ile płacisz, za jaki komfort ( cieplny i nie tylko ) kubatura MA znaczenie, no chyba że nie widzisz różnicy w jakości mieszkania na poddaszu o średniej wysokości 1,6 a mieszkania w domu gdzie masz wyskośc 2,75 czy 3,1 metra. PS - uważam że tzw poddasze uzytkowe to taka swinka morska ( ani to świnka ani morska ) , ciekawe jak tam temperatury przy słabej izolacji poddasza w lecie przy 35 C na dworze to w pokojach z oknami dachowymi od południa 40-42 C ( no chyba że chłodzisz sobie podłogę - wiem, wiem w PC gruntowych można za nieduża kasę - ale komfort chodzenia po zimnej podłodze umiarkowany, no i punkt Rosy ogranicza ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było się uczyć drogi Pyxiku a nie płakać tera że sie nie ma PS Chęci zabrakło czy umiejętności.

A tak merytorycznie to podasz kubaturę czy dalej argumenty na poziomie magla.

 

Oj to nie kwestia nauki, checi czy umiejetnosci Doktorku, a raczej predyspozycji. Za delikatnym, wiec sobie nie schlebiaj. ;)

 

Kubatury nie chcialo mi sie nigdy liczyc, bo to malo istotne. Mam sufit na parterze i poddaszu na 2,75 a skosy do kolankowej 80cm.

Zamiszkasz, podasz zuzycie, to beda i argumenty. Wybacz, ale na razie za bardzo nie ma o czym z Toba "merytorycznie" dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale podaj ile masz tych skosów w 230 metrach grzanych, a ile pełne 2,75 metra.

O predyspozycjach nie rozmawiajmy bo to TWOJE slowa w stylu Doktorku, pacjenci zapłacą itp świadcza o twoim poziomie intelektualnym i nie tylko ( co to ma do rzeczy ???? argumentów brak ??? możesz jeszcze dodać jakiej kolejne inwektywy - nie krepuj się poczytamy na co cię stać ). Myślacy czytelnik forum oceni, a opinia niemyślacych jest mi obojętna.

Edytowane przez surgi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując calość zaganienia tj, ile płacisz, za jaki komfort ( cieplny i nie tylko ) kubatura MA znaczenie, no chyba że nie widzisz różnicy w jakości mieszkania na poddaszu o średniej wysokości 1,6 a mieszkania w domu gdzie masz wyskośc 2,75 czy 3,1 metra. P.

 

postaraj się trochę skupić i nie mieszaj pojęć...

kubatura jest tylko jednym z czynników jaki ma wpływ na obciążenie cieplne, logiczne, że jeżeli wybudujesz wyższe pomieszczenia to obciążenie cieplne wzrośnie...

żeby uczciwie i prosto porównać koszty ogrzewania dwu domów to trzeba wziąć pod uwagę OBCIĄŻENIE CIEPLNE a nie ich kubaturę...

jeżeli dwa domy będą miały obciążenie cieplne na tym samym poziomie to na prawdę dla kosztów ogrzewania jest bez znaczenia co sięzłożyło na taki właśnie wynik obciążenia cieplnego (kubatura, ocieplenie, okna, strony świata, geometria domu....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym ja pisałem wcześniej - że przy wyborze rodzaju ogrzewania domu - PC gruntowa, PC PW, gaz, prąd kierujemy się nie tylko i wyłacznie ceną za 1kW wytworzonego ciepła, ale również jego obciążeniem cieplnym ( kóre jest pochodna rodzaju domu- parterowy, piętrowy, usytuowania względem stron świata, rodzajem i rozmieszczneniem okien, względem stron świata jak i rodzajem ich montażu , unikaniem mostków cieplnych, rodzajem i jakością ocieplenia, KUBATURĄ itp itd ) . Po prostu Pyxis nie jest w stanie pojąć że niekórym NIE OPŁACA SIĘ pompa ciepła gruntowa z odwiertami pionowymi bo różnica w cenie jej zakupu nigdy za jej życia się nie zwróci. W jego przypadku słabo zaizolowanego domu dokonał słusznego wyboru ( pewnie jakby mi nie zależało na lepszym ociepleniu to też bym tak wybrał ) ale to nie dowód że PC gruntowa - zawsze i wszędzie będzie słusznym wyborem. To kłamstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...