Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Powtórzę,bzdurą do kwadratu jest zostawienie domu w standarcie normowym i "obniżenie" rachunków" za ogrzewanie przez pompę ciepła,obojetnie jaką :)

 

W takim razie bzdura jest tez pozostawienie domu w stanie w jakim jest Twoj dom, zamiast doplacic do izolacji i wybrac czysty prad. Wiec czemu nie poszedles ta droga? :-)

 

Piszecie o pompach PW za 20-25k. Ja za 22k pln mam kompletna gruntowke z DZ poziomym 550mb wiec nie wiem co tu wogole porownywac.

 

Odwierty juz firmy robia za 55 pln / mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo odpowiedź jest jedna ( co ty tam wiesz doktorku , moja PC gruntowa ma wyższe COP ) OK OK OK nie neguję lecz pytam co z tego wynika - bo napewno nie fakt że PC gruntowa to jedyne optymalne wyjście a reszta jest głupia i się nie zna. Można w konkrentnym przypadku ogrzewać PC PW, pradem czy gazem i wcale nie będzie to droższe czy gorsze wyjście. Czytajac argumenty Pyxisa przypomina mi się dowcip: powtarzany jak mantra odpowiedz delegacji radzieckiej na zarzuty strony amerykanskiej o łamaniu praw człowieka - a u was bija murzynów, a u was biją murzynów ( czytaj a MOJA PC MA WYŻSZE COP ).

 

Plusy gruntowej

-lepszy COP

-moc niezależna od warunków zewnetrznych

-raczej trwalsza (mniej skomplikowana i nie wystawiona na zewnętrzne warunki)

-lepiej można wykorzystać tanią taryfę

i... często tańsza (patrz zuba buba)

 

Minusy

-nie zawsze jest miejsce i czas na kolektor

Innych nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W takim razie bzdura jest tez pozostawienie domu w stanie w jakim jest Twoj dom, zamiast doplacic do izolacji i wybrac czysty prad. Wiec czemu nie poszedles ta droga? :-)

 

Piszecie o pompach PW za 20-25k. Ja za 22k pln mam kompletna gruntowke z DZ poziomym 550mb wiec nie wiem co tu wogole porownywac.

 

Odwierty juz firmy robia za 55 pln / mb :)

Zużycie cwu,większe niż na c.o zdecydowało o powietrznej pompie,gdybym miał prysznic to grzałbym z powodzeniem prądem.

Ceny gruntowych podobne do powietrznych ? Nie okłamujcie ludzie.

Sąsiad ma podobny dom do mojego na takiej samej działce czyli 670m2,zamontujcie mu gruntową za 22tys.zł,powtarzam,zamontujcie mu gruntową za 22tys.zł.

Nie okłamujcie ludzi,że ktoś może im zamontować pompę gruntową z poziomym czy pionowym za 22tys.zł !!

 

Żadnej pompy gruntowej polskiego producenta nie mówiac o zachodnich nikt mu nie zamontuje w cenie 22tys.zł a powietrzną owszem !!

Przybliżone oferty jakie dostawał to 39tys.zł wzwyż.

 

Chętny jesteś Adam,Pyxis,Liwko ? Sąsiad czeka,przy okazji sobie zarobicie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci da kubatura? Ty grzejesz do 19 a on do 22 stopni ale to też żadna informacja.

Ja grzeję 1100 m3. Mam 22 stopnie. W garażu (150 m3) 15 stopni. Zużywam średnio 20 kWh dziennie. I co z tego wynika? Że mam dobrą izolację?

Co to ma wspólnego z porównaniem pompy powietrznej z gruntową?

Ok to już jest informacja do której można się odnieść, a propo wyskość średnio masz 3,25 metra bo tyle wychodzi ( 1100/320 ) - dach płaski czy skosy ? Ile dałeś za 240 metrów odwiertów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie cwu,większe niż na c.o zdecydowało o powietrznej pompie,gdybym miał prysznic to grzałbym z powodzeniem prądem.

Ceny gruntowych podobne do powietrznych ? Nie okłamujcie ludzie.

Sąsiad ma podobny dom do mojego na takiej samej działce czyli 670m2,zamontujcie mu gruntową za 22tys.zł,powtarzam,zamontujcie mu gruntową za 22tys.zł.

Nie okłamujcie ludzi,że ktoś może im zamontować pompę gruntową z poziomym czy pionowym za 22tys.zł !!

 

Jak sam podziubie przy DZ to za 25k bez problemu powinien miec gruntowke. Wielu z nas tutaj robilo DZty samemu - to nic trudnego :) A jak sam sobie wszystko podlaczy to tak jak pisalem - ja za 22k mam 550mb DZ + kompletna instalacja pompy razem z wszystkimi pompkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bzdura jest tez pozostawienie domu w stanie w jakim jest Twoj dom, zamiast doplacic do izolacji i wybrac czysty prad. Wiec czemu nie poszedles ta droga? :-)

 

Piszecie o pompach PW za 20-25k. Ja za 22k pln mam kompletna gruntowke z DZ poziomym 550mb wiec nie wiem co tu wogole porownywac.

 

Odwierty juz firmy robia za 55 pln / mb :)

 

Te odwierty za 55pln to tylko wrogowi mozna polecic lub cena na zlapanie klijeta(ukryte koszta):yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak sam podziubie przy DZ to za 25k bez problemu powinien miec gruntowke. Wielu z nas tutaj robilo DZty samemu - to nic trudnego :) A jak sam sobie wszystko podlaczy to tak jak pisalem - ja za 22k mam 550mb DZ + kompletna instalacja pompy razem z wszystkimi pompkami.

Ale on nie chce,nie ma czasu,nie potrafi,nie zna się sam sobie podziubać,on chce sobie pooglądać jak ktoś dziubie i chcę jedynie zapłacić.

Może się skusisz i zrobisz mu za 25tys.zł gruntową ?

Gdyby chciał sam sobie podziubać to powietrzną ma za 15-16tys.zł.

Dlatego nie ściemniajcie panowie gruntowcy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odwierty za 55pln to tylko wrogowi mozna polecic lub cena na zlapanie klijeta(ukryte koszta):yes:

 

Testowales? Skad wiesz? Moim zdaniem cena odwiertow jeszcze sporo spadnie.

 

Nie widze powodu zeby takiej firmy nie wziasc - przeciez niezwykle latwo ocenic czy robia dobrze czy nie - maja za zadanie zrobic DZIURE i nic wiecej :) To jest cena wykopu + rury, bez glikolu i rozdzielacza / podlaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie chce sam sobie podziubać,on chce sobie pooglądać jak ktoś dziubie.

Gdyby chciał sobie podziubać to powietrzną ma za 16tys.zł.

 

Czyli tylko 6k pln roznicy. Ja bym sie nawet nie zastanawial - przeciez jednostka zewnetrzna rozleci sie 3 x szybciej niz gruntowka ktora pracuje praktycznie stale w tych samych warunkach (a powietrzna -20 do +40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam podziubie przy DZ to za 25k bez problemu powinien miec gruntowke. Wielu z nas tutaj robilo DZty samemu - to nic trudnego :) A jak sam sobie wszystko podlaczy to tak jak pisalem - ja za 22k mam 550mb DZ + kompletna instalacja pompy razem z wszystkimi pompkami.

 

Ok a jak nie masz miejsca na 550 mb to tylko odwierty pionowe ??? czy PC PW też można. Bo chyba w te 55 pln za mb odwietu nikt nie wierzy ( no chyba że po kosztach sam wykonawca sobie wykonał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak nie masz miejsca na 550 mb to tylko odwierty pionowe ??? czy PC PW też można. Bo chyba w te 55 pln za mb odwietu nikt nie wierzy ( no chyba że po kosztach sam wykonawca sobie wykonał ).

 

Dlaczego nie ? Przyjezdza, robi 150mb odwiertu w jeden dzien (zakladam ze grunt na to pozwala) i zgarnia 8,2k pln. W tym czasie maszyna spali ropy za maksymalnie ~600 pln plus dojazd. Mala dniowka !? Pojawilo sie na rynku wiele tanich wiertnic - niektore to "samorobki" - ale daja rade. Przyzwyczailiscie sie do cen 100-200 pln za mb a on nie jest kompletnie NICZYM nie uzasadniony :) Wspomnisz moje slowa za 5 lat jak ceny spadna do 20-30 pln / mb odwiertu! Sama rura to 3 pln (*2 = 6 pln / mb odwiertu).

 

EDIT: wyobraz sobie ze sa tez takie osobniki co sobie robia odwierty ~20mb "tymi recami" - zupelnie za darmo. No, za koszt rur ze zlomu (paredziesiat pln). Da sie? Jak sie chce to sie wszystko da :-) :-)

Edytowane przez Daga&Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już jest informacja do której można się odnieść, a propo wyskość średnio masz 3,25 metra bo tyle wychodzi ( 1100/320 ) - dach płaski czy skosy ? Ile dałeś za 240 metrów odwiertów ???

Mam 340 po podłodze. A co do wysokości to jest różnie 4m, 3m i 2,8m . Chcesz mnie sprawdzić czy mam dobrze policzoną kubaturę? Dach skośny, ale nad poddaszem jest jeszcze strych którego metrów po podłodze nie podałem ale do kubatury też się wlicza bo nie jest izolowany od górnej kondygnacji.

Za odwierty zapłaciłem sporo bo mam skałe. Ale to nie ze mną chciałeś robić porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowales? Skad wiesz? Moim zdaniem cena odwiertow jeszcze sporo spadnie.

 

Nie widze powodu zeby takiej firmy nie wziasc - przeciez niezwykle latwo ocenic czy robia dobrze czy nie - maja za zadanie zrobic DZIURE i nic wiecej :) To jest cena wykopu + rury, bez glikolu i rozdzielacza / podlaczenia.

 

Na szybko dolicz cene do metra za papierki a niezwykle latwo, to tak nie jest ocenic czy dobrze czy zle i wiem to z autopsji u znajomego. Czy spadnie cena ? Skad to wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ? Przyjezdza, robi 150mb odwiertu w jeden dzien (zakladam ze grunt na to pozwala) i zgarnia 8,2k pln. W tym czasie maszyna spali ropy za maksymalnie ~600 pln plus dojazd. Mala dniowka !? Pojawilo sie na rynku wiele tanich wiertnic - niektore to "samorobki" - ale daja rade. Przyzwyczailiscie sie do cen 100-200 pln za mb a on nie jest kompletnie NICZYM nie uzasadniony :) Wspomnisz moje slowa za 5 lat jak ceny spadna do 20-30 pln / mb odwiertu! Sama rura to 3 pln (*2 = 6 pln / mb odwiertu).

I w tej cenie 60 pln jest wszystko rura, glikol, pompa obiegowa itp oraz dożywotnia gwarancja - a co jeśli padnie po 5-10 latach - nowe odwierty ???

Jak ceny odwiertów spadną do 20-30 PLN ( czytaj 5-7 euro ) to PC PW będą w cenie lodówek ( tych srednich ) 8-10 PLN ( 2000 - 25000 euro ).

Zakład o dobre wino :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tej cenie 60 pln jest wszystko rura, glikol, pompa obiegowa itp oraz dożywotnia gwarancja - a co jeśli padnie po 5-10 latach - nowe odwierty ???

Jak ceny odwiertów spadną do 20-30 PLN ( czytaj 5-7 euro ) to PC PW będą w cenie lodówek ( tych srednich ) 8-10 PLN ( 2000 - 25000 euro ).

Zakład o dobre wino :cool:

 

Teraz to już przesadzasz ;) Co ma niby paść w DZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko dolicz cene do metra za papierki a niezwykle latwo, to tak nie jest ocenic czy dobrze czy zle i wiem to z autopsji u znajomego. Czy spadnie cena ? Skad to wiesz?

 

Za jakie papierki? Znasz kogos kto zalatwial papierki przy odwiertach czy siejesz jakas propagande ? Moj sasiad chcial byc uczciwy i dzwonil po wszystkich urzedach pokolei gdzie sie dalo i nigdzie sie nie dowiedzial gdzie i co ma zalatwic. Tylko na kopalni mu zwrocili uwage zeby nie dowiercil sie na 1km bo moze jakiemus gornikowi krzywde zrobic :D

 

Czemu spadnie cena? Bo to proste prawo ekonomii / rynku. Wiertnic jest coraz wiecej - sprowadzaja tego z zachodu sporo. Jezeli taka porzadna wiertnica kosztuje 100 tys pln i daje zysk na poziomie 5k pln / dzien to to jest niedorzeczne, nieprawdaz? Dlatego ceny beda caly czas spadaly az w koncu bedzie to kosztowac tyle ile koszt pracownikow + paliwa + eksploatacji sprzetu + zusow etc, czyli na moje oko 20-30 pln max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...