Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

On nie rozumie ze chodzi o zuzycie ZA CALY DOM, a nie tylko zuzycie pompy :)

 

Nie zrozumiałem że pisząc o 20 kWh zużycia kolega podawał średnioroczne, myslałem że jest to za styczeń, luty . Ale jak podał aktualnie jest to 40 kWh.

Nawet jeśli uwzględnimy że kolega grzeje 1100 m3 - czyli podobnie jak ja do 22C , ja zaś do 19 C , to biorąc pod uwagę iż on ma PC gruntową z pionowymi odwiertami ( nomen omen jak napisał drogimi bo skała - czyli na pewno nie po 55 pln ) a ja tylko PC PW to nie mam czego żalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drgania - rowniez. Ale przede wszystkim chodzi o srodowisko - wilgotnosc i temperature. Jezeli ktos uwaza ze to nie ma znaczenia to proponuje na tydzien wystawic na zewnatrz swoj telewizor - zobaczymy jak dlugo wytrzyma :)

 

Wez pod uwage ze nawet gniazdko elektryczne zew. jest inaczej zbudowane z tym telewizorem to juz przesadziles -zaden argument, a powiedz skad wiesz ze muj znajomy zaplacil za odwierty???:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego elektronika "domowa" wytrzymuje kilka razy dluzej bez awarii w porownaniu do elektroniki np. montowanej w samochodach? Glownie chodzi wlasnie o warunki w jakich pracuje. Gruntowka stoi sobie w domu, w stalej temperaturze i wilgotnosci przez caly rok. Na DZ i GZ ma w trakcie pracy praktycznie caly czas te same temperatury. Powietrzna ma elementy mechaniczne (jak chocby wentylator) na zewnatrz - gdzie panuje od -20 do +40stC (60stC roznicy!) i wilgotnosc od ... 20? do 100%. Jezeli naprawde tego nie bierzesz pod uwage to nie mamy o czym rozmawiac :-)[/QUOT

Na szybko-elektronika w aucie ma drgania wieksze niz ta w domku(powod pierwszy z brzegu) ale tu caly czas nie o to chodzi... Ja mam gruntowke i jestem z wyboru takiego zadowolony,z nikim sie nie porownuje i nie szacuje bo nie ma to sensu ale tez nie uwazam ze Pc powietrzna jest pomylka

 

I tu Cię popieram masz PC gruntową ale nie potepiasz w czambuł PC PW, ja mam PC PW i też uważam że są sytaucje w których PC gruntowa jest nie do zastąpienia i ma swoje zalety. ( vide Pyxis ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczailiscie sie do cen 100-200 pln za mb a on nie jest kompletnie NICZYM nie uzasadniony :) Wspomnisz moje slowa za 5 lat jak ceny spadna do 20-30 pln / mb odwiertu! Sama rura to 3 pln (*2 = 6 pln / mb odwiertu).

 

EDIT: wyobraz sobie ze sa tez takie osobniki co sobie robia odwierty ~20mb "tymi recami" - zupelnie za darmo. No, za koszt rur ze zlomu (paredziesiat pln). Da sie? Jak sie chce to sie wszystko da :-) :-)

 

są jakieś dane jak wygląda sprawność odwiertów 25mb x10 sztuk (250mb) zamiast 100mb x 2 sztuki (200mb). Można tak upraszczać? I ile kosztuje i czy są rozdzielacze do 10 nitek?

 

Piszę to bo u mnie faktycznie jest koleś, stary studniarz co robił studnie tradycyjne na wsi. Teraz na emeryturze robi studzienki wiertnicą jakąś starą z odzysku do czerpania wody do ogródka. On zrobi do 25mb ale mówił że może dołożyć i wykopać do 30mb. Cena 25 zł mb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem że pisząc o 20 kWh zużycia kolega podawał średnioroczne, myslałem że jest to za styczeń, luty . Ale jak podał aktualnie jest to 40 kWh.

Nawet jeśli uwzględnimy że kolega grzeje 1100 m3 - czyli podobnie jak ja do 22C , ja zaś do 19 C , to biorąc pod uwagę iż on ma PC gruntową z pionowymi odwiertami ( nomen omen jak napisał drogimi bo skała - czyli na pewno nie po 55 pln ) a ja tylko PC PW to nie mam czego żalować.

 

Podałem że obecnie (grudzień - styczeń) na ogrzewanie zużywam średnio 20kWh dziennie. 40kWh to jest średnie dzienne całkowite zużycie prądu w domu. Dla jasności nie mam podlicznika na pompie. W lecie zużywałem średnio 20 kWh dziennie. Więc wg prostego założenia różnica to ogrzewanie. Pal licho że światło się pali dłużej. Dodatkowo wiem ile godzin średnio pracuje pompa dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem że obecnie (grudzień - styczeń) na ogrzewanie zużywam średnio 20kWh dziennie. 40kWh to jest średnie dzienne całkowite zużycie prądu w domu. Dla jasności nie mam podlicznika na pompie. W lecie zużywałem średnio 20 kWh dziennie. Więc wg prostego założenia różnica to ogrzewanie. Pal licho że światło się pali dłużej. Dodatkowo wiem ile godzin średnio pracuje pompa dziennie.

No usmiałem się jak norka a te 2O kWh dzinnie które wydajesz na oswietlenie, gotowanie ( błagam tylko nie pisz że grzejesz na gazie i palisz w kominku codzienie 2h dla hobby ) itp to podgrzewa ci Dom czy wychładza ??? Czy nalezy je uwzględnic w zyskach bytowych czy nie ???? Czy jakbyś nie palił siwatła, nie gotował itp to twoja PC gruntowa musiałaby te dodatkowe 20 kWh ciepła wyprodukować czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tu Cię popieram masz PC gruntową ale nie potepiasz w czambuł PC PW, ja mam PC PW i też uważam że są sytaucje w których PC gruntowa jest nie do zastąpienia i ma swoje zalety. ( vide Pyxis ).

 

Spoko i po co sie atakowac,kazdy ma swoje decyzje, ale zalosne jest to nagabywanie,i ten,, jad" jak ktos tu wczesniej pisal,

Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiles kiedys plyn zimowy do spryskiwaczy w tym sklepie???:cool:

 

Jest takie sprytne urzadzonko co sie nazywa refraktometr - nawet nie trzeba go miec tylko udac sie do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej lub mechanika i zbadac, co kupiles. Nie zdarzylo mi sie zeby plyn mial stezenie ponizej tego na opakowaniu. Po prostu trzeba patrzec co kupujesz - pod "plyn zimowy" sprzedaja tam tez plyny o stezeniu do -5, -10stC. Jak taki sobie kupisz to pretensje mozesz miec tylko do siebie ze przy -11 zamarzl :) Jestes dobitnym przykladem jak marketing potrafi zrobic ludziom papke z mozgu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze nawet gniazdko elektryczne zew. jest inaczej zbudowane z tym telewizorem to juz przesadziles -zaden argument, a powiedz skad wiesz ze muj znajomy zaplacil za odwierty???:cool:

 

Nawet jak nie zaplacil to sam napisales, ze "obstal" przy dwoch. Czyli jak rozumiem w dwoch petlach mial nieszczelnosc. Mozna to bylo sprawdzic w ciagu 24h od wykonania DZ'ta. Jezeli nie zaplacil to tym bardziej widze argumenty zeby brac tanie firmy - w koncu mial 150mb odwiertu za darmo, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No usmiałem się jak norka a te 2O kWh dzinnie które wydajesz na oswietlenie, gotowanie ( błagam tylko nie pisz że grzejesz na gazie i palisz w kominku codzienie 2h dla hobby ) itp to podgrzewa ci Dom czy wychładza ??? Czy nalezy je uwzględnic w zyskach bytowych czy nie ???? Czy jakbyś nie palił siwatła, nie gotował itp to twoja PC gruntowa musiałaby te dodatkowe 20 kWh ciepła wyprodukować czy nie ??

 

Nie wim co tam wciągasz, widocznie dobre tylko że po tym to idź pisać na inne forum.

Przeczytaj sobie może rano swoje wpisy bo już całkiem zapomniałeś o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś dane jak wygląda sprawność odwiertów 25mb x10 sztuk (250mb) zamiast 100mb x 2 sztuki (200mb). Można tak upraszczać? I ile kosztuje i czy są rozdzielacze do 10 nitek?

 

Jezeli DZ poziome dziala poprawnie zakopane w calosci na 1,5mb to czemu by mialo nie dzialac zakopane na 25mb ;-) Czy sa rozdzielacze? Rozdzielacz robisz sam - najprosciej zgrzac z grubej rury PP. Mozesz zrobic z dowolna iloscia odgalezien. Dodatkowo - im wiecej odgalezien tym nizsze opory instalacji. Wada tylko jest taka ze odwierty zaleca sie robic oddalone 5mb od siebie. Wiec dla takich 10-ciu odwiertow potrzebujesz 50mb, choc to z reguly zaden problem (przy plocie czy cus :) Dodatkowo musisz miec sporo liniowych wykopow zeby to spiac wszystko do kupy. I sporo dodatkowej rury (i glikolu) ktora nie bedzie pracowac (bo np. bedzie stanowila tylko "dobieg" i bedzie leciala w jednym wykopie z wszystkimi pozostalymi rurami - wiec wypadaloby je zaizolowac).

 

Piszę to bo u mnie faktycznie jest koleś, stary studniarz co robił studnie tradycyjne na wsi. Teraz na emeryturze robi studzienki wiertnicą jakąś starą z odzysku do czerpania wody do ogródka. On zrobi do 25mb ale mówił że może dołożyć i wykopać do 30mb. Cena 25 zł mb!

 

Nic tylko go brac do roboty ;-) Tylko wczesniej poplanowac sobie dokladnie dobiegi do rozdzielacza - tak zeby wszystkie petle mialy zblizona dlugosc, inaczej beda nierownomiernie chodzily (a kombinowanie z rotametrami na takiej ilosci petli to nieporozumienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wim co tam wciągasz, widocznie dobre tylko że po tym to idź pisać na inne forum.

Przeczytaj sobie może rano swoje wpisy bo już całkiem zapomniałeś o co kaman.

 

Jak mylisz w co zamieniana jest energia elektryczna pracujących urządzeń elektrycznych ( np. żarówek , pralek, kuchenek indukcyjnych itp ) czy aby nie w znacznym stopniu w ciepło ???? Jeśli tego nie rozumiesz to sorki ale faktycznie szkoda czasu na dysputy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie zaplacil to sam napisales, ze "obstal" przy dwoch. Czyli jak rozumiem w dwoch petlach mial nieszczelnosc. Mozna to bylo sprawdzic w ciagu 24h od wykonania DZ'ta. Jezeli nie zaplacil to tym bardziej widze argumenty zeby brac tanie firmy - w koncu mial 150mb odwiertu za darmo, nie? ;)

 

Ja za glikol (koncentrat) zaplacilem 800zl tyle ze przyjechal z Niemiec w beczce( zaplombowany) gratuluje bo troszke zaoszczedziles, za wymiennik DZ wyszlo 7200zl (wykopy+rurka+glikol+rozdzielacz+dolotowka z PP) jesli wyszlo Tobie taniej to spoko, po co sie napinac jakie to ma znaczenie, a z tymi odwiertami to nie znasz historii a caly czas powracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surgi Twoje tezy zaczynają się robić coraz bardziej rewolucyjne, teraz chcesz udowodnić, że całe zużycie prądu na cele bytowe należy dodać do kosztów ogrzewania pc?

 

Nie ale przy takim stosunku jak u kolegi 20 kWh ogrzewanie , 20 kWh zużcie pozostałe to chyba mają wpływ na całość kosztów ogrzewania. A Ty uważasz że jaką sprawnosc maja zwykłe żarówki lub halogeny ?/ a odkurzacz, żelazko, płyta ceramiczna czy indukcyjna ??? 100% . A ciepło przez nie wytworzone to zmniejsza czy zwiększa zapotrzebowanie na energię do ogrzania domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...