Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

surgi Twoje tezy zaczynają się robić coraz bardziej rewolucyjne, teraz chcesz udowodnić, że całe zużycie prądu na cele bytowe należy dodać do kosztów ogrzewania pc?

 

Do Surgi

 

I to 1 do 1 wraz z oświetleniem zewnetrznym.

Pamiętaj też że każdy człowiek to średnio 300W grzejnika. Jak już to wszystko uwzględnisz to bedziemy mogli się porównać.

Może nie do końca bo ja waże 150 kg i pewnie więcej ciepła oddaje.

 

P.S. Zeby było jasne nie mam nic do powietrznych pomp ciepła. Mam też taką jako klimatyzator. PCi powietrze-powietrze. A co do odwiertów to dzisiaj zrobiłbym kolektor poziomy. Mam miejsce. Wcześniej miałem za mało informacji.

Edytowane przez DiunaWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

surgi Twoje tezy zaczynają się robić coraz bardziej rewolucyjne, teraz chcesz udowodnić, że całe zużycie prądu na cele bytowe należy dodać do kosztów ogrzewania pc?

 

A jak uważasz czym ogrzewają się domy pasywne ( Duchem Świętym ) czy zyskami bytowymi. Czy prawa fizyki w domach pasywnych i tych ogrzewanych PC ( nieważne jakimi ) są inne ???? Zadziwiasz mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to 1 do 1 wraz z oświetleniem zewnetrznym.

Pamiętaj też że każdy człowiek to średni 300W grzejnika. Jak już to wszystko uwzględnisz to bedziemy mogli się porównać.

Może nie do końca bo ja waże 150 kg i pewnie więcej ciepła oddaje.

 

P.S. Zeby było jasne nie mam nic do powietrznych pomp ciepła. Mam też taką jako klimatyzator. PCi powietrze-powietrze. A co do odwiertów to dzisiaj zrobiłbym kolektor poziomy. Mam miejsce. Wcześniej miałem za mało informacji.

A powiesz ile dałeś za mb odwiertów bo przecież nie 55 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za glikol (koncentrat) zaplacilem 800zl tyle ze przyjechal z Niemiec w beczce( zaplombowany) gratuluje bo troszke zaoszczedziles, za wymiennik DZ wyszlo 7200zl (wykopy+rurka+glikol+rozdzielacz+dolotowka z PP) jesli wyszlo Tobie taniej to spoko, po co sie napinac jakie to ma znaczenie, a z tymi odwiertami to nie znasz historii a caly czas powracasz.

 

No mnie moj DZ (550mb) wyszedl jak licze ok 3,5k pln - razem z betonowa studzienka w ktorej mam rozdzielacz ;) Ja sie nie napinam - co do odwiertow to byla watpliwosc zeby taniej firmy nie brac - moim zdaniem nie ma zupelnie powodu, bo to robota ktora mozna w mega prosty sposob zweryfikowac - trzeba tylko przy nich byc i patrzec ile zerdzi do kazdego otworu wkladaja i zrobic na koniec probe cisnieniowa tak z 6 bar np. Jak przez 24h nie popusci to przy roboczym 1bar nie ma prawa sie nic popsuc przez nastepne XX lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Surgi

 

I to 1 do 1 wraz z oświetleniem zewnetrznym.

Pamiętaj też że każdy człowiek to średnio 300W grzejnika. Jak już to wszystko uwzględnisz to bedziemy mogli się porównać.

Może nie do końca bo ja waże 150 kg i pewnie więcej ciepła oddaje.

 

P.S. Zeby było jasne nie mam nic do powietrznych pomp ciepła. Mam też taką jako klimatyzator. PCi powietrze-powietrze. A co do odwiertów to dzisiaj zrobiłbym kolektor poziomy. Mam miejsce. Wcześniej miałem za mało informacji.

 

Podobno nie 300 W ale 100W , co daje przez 10 h dziennie w domu 1kWh na osobę, przy 4-5 osobach to już 5 kWh /dobę.

Tylko prosze nie pisz że osoba która wybrała PC gruntową ( aby zaoszczędzić na ogrzewaniu ) podgrzewa latem i zimą okolicę np 25 halogenami po 40 W ( czyli 1 kW na godzinę - 10 godzin - 10 kWh dobę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie 300 W ale 100W , co daje przez 10 h dziennie w domu 1kWh na osobę, przy 4-5 osobach to już 5 kWh /dobę.

Tylko prosze nie pisz że osoba która wybrała PC gruntową ( aby zaoszczędzić na ogrzewaniu ) podgrzewa latem i zimą okolicę np 25 halogenami po 40 W ( czyli 1 kW na godzinę - 10 godzin - 10 kWh dobę ).

 

Dodałeś zyski ciepła utajonego (zysk wilgoci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi Kiedy zwóciłaby mi się różnica cenie samych odwiertów - o kosztach pompy nie wspomnę - tj 25 tysiące pln przy różnicach w COP między 3 a 4 , ok nawet 2,8 a 4,2. jeżeli roczne zapotrzebowanie na OC i CWU nie przekroczy 8000 kWh dobra niech będzie 10000kWh,

 

tutaj jeszcze duże znaczenie oprócz COPa będzie miało wykorzystanie taniej taryfy, będziesz miał to się pochwalisz ;)

no i te 25 kPLN to tak lekko na wyrost przyjąłeś żeby wyszło na Twoje :)

i sorki, ale nie wierzę, że ta Twoja zabawka podziałą bezawaryjnie 10-15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie moj DZ (550mb) wyszedl jak licze ok 3,5k pln - razem z betonowa studzienka w ktorej mam rozdzielacz ;) Ja sie nie napinam - co do odwiertow to byla watpliwosc zeby taniej firmy nie brac - moim zdaniem nie ma zupelnie powodu, bo to robota ktora mozna w mega prosty sposob zweryfikowac - trzeba tylko przy nich byc i patrzec ile zerdzi do kazdego otworu wkladaja i zrobic na koniec probe cisnieniowa tak z 6 bar np. Jak przez 24h nie popusci to przy roboczym 1bar nie ma prawa sie nic popsuc przez nastepne XX lat :)

 

3500zl-dla mnie nie realne, ale nie neguje bo pisze ze DLA MNIE,przeciez mogles szpadelkiem kopac ,rurke miec za free, opcji jest sporo. chetnie pogadalbym na tematy odwiertow z Toba ale to raczedj nie tutaj,i nie z takim nastawieniem anty a szkoda:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi Kiedy zwóciłaby mi się różnica cenie samych odwiertów - o kosztach pompy nie wspomnę - tj 25 tysiące pln przy różnicach w COP między 3 a 4 , ok nawet 2,8 a 4,2. jeżeli roczne zapotrzebowanie na OC i CWU nie przekroczy 8000 kWh dobra niech będzie 10000kWh,

A dlaczego 2,8 i 4,2 a nie 2,5 i 4,5?

Wiem że mam drogie DZ i można je zrobić nie za 25k a za jakieś 10k. Więć odnoś się do tego. Tak wyszło i już tego nie zmienię. Jedyny plus to że na zasilaniu DZ mam zawsze ponad 4 stopnie.

Nie przyjmujmy więc moich kosztów do obliczania opłacalności i czasu zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś zyski ciepła utajonego (zysk wilgoci)?

Pokaż gdzie jest blad w moich obliczeniach ? Dla domu o małej powierzchni ( i kubaturze ) dobrze ocieplonym to te 4-5 kWh ( od domowników ) + np. 10 KWh zysków bytowych to może być 1/3 a nawet 1/2 zapotrzebowania na OC . Czy według Ciebie to bez znaczenia ??

Nie odpowiedziałeś na pytanie ile z twoich 20kWh idzie na ogrzewanie świata ( sam napisałes aby nie uwzgledniac osiwetlenia cewnętrznego ) jeżeli żle się domyślam np. 25 halogenów po 40 W - czyli przy 10 h dzinnie oswietlenia to 10kWh - a to nie mało. Jesli zużywasz mniej na oswietlenie zewntrzne to te 20 kWh istotnie wpływa na twoje zużycie energii na CO.

Sam masz WM z reku Aersis 550 ( dokłądnie mam ten sam model ) i chyba wiesz jaka jest różnica między wymienniek entalpicznym i zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 2,8 i 4,2 a nie 2,5 i 4,5?

Wiem że mam drogie DZ i można je zrobić nie za 25k a za jakieś 10k. Więć odnoś się do tego. Tak wyszło i już tego nie zmienię. Jedyny plus to że na zasilaniu DZ mam zawsze ponad 4 stopnie.

Nie przyjmujmy więc moich kosztów do obliczania opłacalności i czasu zwrotu.

Jeżeli będzie taka zima że twoja PC z uwzględnieniem pomp obiegowych będzie miało średnie COP 4,5 to moja PC PW spokojnie wyciągnie 3 lub 3,2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jeszcze duże znaczenie oprócz COPa będzie miało wykorzystanie taniej taryfy, będziesz miał to się pochwalisz ;)

no i te 25 kPLN to tak lekko na wyrost przyjąłeś żeby wyszło na Twoje :)

i sorki, ale nie wierzę, że ta Twoja zabawka podziałą bezawaryjnie 10-15 lat

Nic nie przyjąlem na wyrost podałem koszty jakie miał kolega DiunaWO - 105 pln za mb - 240 mb = 25000 pln - przez grzeczność nie uwzględniłem ceny samej pompy - na pewno nie było to 20000 pln ( no chyba że sie mylę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski...? Juz sa, zostales,, przyszpilony'' i sie miotasz jak piskorz cyt. ,,sam place jak trzeba" i jeszcze inne herezje ,,smiesznego ludka'' tylko sie nie wycofuj rakiem z tematu bo jest niezla bania:D

 

Alescie mnie "przyszpilili". Naprawde nigdy nie dawales "koperty" lekarzowi? To moze ja faktycznie jakis inny jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się cieplej w porównaniu ze styczniem, moja gruntowa PCI 14kw aktualnie grzeje tylko w nocy, jeśli w dzień jest słoneczko to wciąga w okolicach 26kWh a gdy jest pochmurnie i dom się nie nagrzewa od słońca to wciąga 30kWh. Ogrzewam 250m2 podłóg i 770m3 kubatury. Temp. w domu 22-23 stopnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubatura to jedyne techniczne okreslenie ktore zna Doktorek, wiec sie nie dziw, ze tylko o to jedno pyta. :D

Wystawiasz sobie świadectwo - myslacy ocenią ten temat. Przeczytaj moje posty powyżej i odnieś się do zysków bytowych , ocieplenia, Ok chcesz zapytać o coś technicznego a nie potrafisz policzyc pola powierchni ostrosłupa czworokątnego ( jak zapomniałeś to poszukaj definicji ).

Twoje 27 kWh /dobe którym się chwalisz przy 230 m2 grzanej powierchni do 22 C, bedzie nieco inaczej wyglądac jesli twoja kubatura to nie np. 690 m3 ( średnio 3 m wysokości ) tylko jakieś np. 450 m3.

Wtedy moje 1100 m3 grzanych do 19 C przy zużyciu 44 kWh nie wykaże rzekomego 2 krotnie lepszgo COP gruntówki.

Ale potiwerdzę jeszcze raz jezli bym miał tak słabo ocieplony dom jak TY napewno nie próbowałbym go ogrzewać PC PW bo bym kosztowo popłynął ( czyi twój wybór był w jakimś sensie racjonalny ), ale ocieplając dom znacznie lepiej można spokojnie ogrzać go PC PW.

PS kolejny raz prosze o konkrety a nie epitety ( podobne słowo ale nieco inne znaczenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...