Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy pokojowym ...

Pyxis, miałeś dziś ładny, słoneczny dzień tak jak u mnie ?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173633&d=1362089192

Jeśli tak, to jak pracowała u Ciebie pompa? U mnie wyłączyła się o 6-00 rano, a włączyła dopiero o 22-30. Ciekaw jestem jak by działała ze sterownikiem pogodowym bez pokojowego ?

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są rachunki,to pokazuje za ile lat zwróciła by mi się gruntowa pompa ciepła,u Ciebie w ciągu 5 lat u mnie w ciągu 21 lat w stosunku do grzania prądem,także rachunki raczej nie będziemy mieli takie same.

 

Będziemy będziemy. A jak będziesz w G11 to będziesz miał nawet sporo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Będziemy będziemy. A jak będziesz w G11 to będziesz miał nawet sporo wyższe.

Mielibyśmy takie same jakbym grzał z COP1 :)

Z czym do ludzi Liwko,4800kWh to masz chyba z COP4 ;)

U mnie z COP2,5 wychodzi nie całe 2000kWh,faktycznie więcej niż u Ciebie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jA stawiam u artura na 2000-2500 kwh i to chyba nawet bez kominka spokojnie

a jak ty liwko stawiasz?

 

Jeżeli nie buja z CWU to na nią samą pójdzie mu minimum 1500kWh. Na CO obstawiam minimum 2000. Czyli minimum 3500kWh. Ja zużywam rocznie 4000kWh, ale dom mam nieco większy i ładniejszy (mam okna od północy czyli od frontu).:D

A jak będzie jechał w G11 to rachunki będzie miał sporo wyższe. I jeszcze jedno. Jeżeli będzie miał tak spore zużycie CWU to raczej sama tania taryfa mu nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni "odczyt" szacunkowy w opraciu o częściowy (od prawie dwóch tygodni) pomiar podlicznikami zużycia:

20013-01-27 - 2013-02-27

ilość godzin pracy PCi c.o. 298 (81,21% w taniej taryfie)

średni czas pracy PCi c.o. 9:36 na dobę

ilość kWh szacunkowo 572,16

koszt szacunkowo: 200,22 zł

szacowanie na podstawie prawie dwóch tygodni pomiaru podlicznikem: pompa PW c.w.u. 4,66 kWh na dobę tylko w taniej taryfie x 31 dni = 41,95 zł

Czyli na cele c.w.u i c.o. za okres 20013-01-27 - 2013-02-27: 242 zł

 

Kolejne odczyty już w 100% z podliczników.

 

Po kilku miesiącach bycia klientem taryfy G12w chciałbym pokazać Wam jak kształtują się rachunki za prąd:

licznik odczyt.jpg

 

Nie mamy żadnego "reżimu korzystania z prądu" za wyjątkiem dwóch reguł: pranie w soboty a zmywarka nastawiany start na godzinę po 22:00. Pozostałe życiowe czynności: komputer, TV, gotowanie (płyta indukcyjna, mikrofala i piekarnik) użytkowane kiedy potrzeba i/lub ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo raz w tygodniu kąpiel cała rodzina w jednej wannie

ja w dziecinstwie z wiadomych powodów nie chciałem się kąpać po starszym bracie

 

No to u nas musieli byśmy kąpać się w tej samej wodzie pod prysznicem, bo wanna niemal nie używana :D

Na początku jeszcze syn i żona korzystali z wanny, ale mamy fajny prysznic i teraz tylko on jest używany. Kąpiemy się wszyscy codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za cały luty poszło na ogrzewanie 695kWh taniego prądu, czyli 199 PLN. Wykres z liczników:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173639&d=1362092696

Korekta kosztów: zużyłem prądu za 202zł, wcześniej wziąłem złą cenę prądu.

Edytowane przez rwxw
Korekta kosztów: zużyłem prądu za 202zł, wcześniej wziąłem złą cenę prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc cieszy sie oszczednosciami ktore przyniosla instalacja PC. Bo o to chodzilo... mialo byc taniej anizeli bylo... albo anizeli sie obliczylo/spodziewalo

Ja nigdy się nie spodziewałem że za sezon ogrzewania mojej chałupy zapłacę koło 1000zł. Na razie ten sezon 2012/13 kosztował mnie 844zł (2946kWh taniego prądu), więc jest jeszcze cień szansy, że zamknę się w tysiaku. Byłoby to mistrzostwo świata ;-) Nawet jak tego tysiaka przekroczę, to też będę się cieszył.

Prawda, że te głupie sprzeczki które się wciąż pojawiają dookoła tych samych tematów są kompletnie bez sensu, ale niektórym nie przetłumaczysz.

Korekta kosztów: zużyłem prądu za 850zł, wcześniej wziąłem złą cenę prądu.

Edytowane przez rwxw
Korekta kosztów: zużyłem prądu za 850zł, wcześniej wziąłem złą cenę prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...