Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale przede wszystkim wieksza ilosc niepotrzebnych start-stopow w okresach przejsciowych (a to jest 80% sezonu) wiec i duzo nizsza zywotnosc sprezarki.

Niekoniecznie. To zależy od sterowania. Można mieć większą histerezę i pc będzie się włączać rzadziej, ale dłużej pracować na nieco wyższych temperaturach zasilania co. Przy bezwładności podłogówki będzie to niezauważalne dla komfortu użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podsumuje pierwszą część sezonu grzewczego - pompa zirius m2-5, powierzchnia domu 127 m2, zużycie kwh -październik 110, listopad 430, grudzień 443, dzięki pomocy "puzondm":) pompa pracuje w 90% w taniej taryfie - w 10% w droższej. Od 01.11.2011 załączyła się 156 razy i przepracowała 534 godziny, średnio przypada 2,5 startu na dobę, temperatura w domu 21 - 22 stopnie. (CWU 2+2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przewymiarowaną pompę o 1,5kw, dz mam przewymiarowane o 30 metrów, nie mam syndromu okresu przejściowego bo mam bufor 500l i ustawiam odpowiednie delty, mam 2 starty na dobę w tym okresie, z drugiej taryfy wejdę na pierwszą jak temp spadnie poniżej -4 C i będzie wiatr, wtedy żeby utrzymać 23C będę musiał wejść w pierwszą taryfę, na razie się na to nie zapowiada, grzanie domu i CWU za 3 miechy wyniosło mnie 450 zł brutto. Moimi zdaniem pc i parametry sterowania trzeba dobrać tak aby pc pracując na temp bufora 35C nie była w stanie dogrzewając przegonić bufora no chyba że nie ma już zapotrzebowania na ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi średnio ok 26kW na dobę. Moja altherma bierze śr 23, ale ja mam mniejszy model 8,4kW. PC montowana była przed świętami i w przyszłym tyg instalator ma przyjść jeszcze dokończyć prace i mam w związku z tym pyt do Ciebie QQQQ.

Też planuję max wykorzystać II tar i zastanawiam się jak ustawić PC?

Jak to jest u Ciebie, masz krzywą obniżoną w I tar, czy może programujesz okresy bez pracy PC? W II tar rozumiem, że krzywa do góry i CWU na godzinkę pomiędzy 13-15 i potem rano np. 5-6, tak?

Czy masz może podlicznik na grzałki w hydroboxie, ciekawy jestem jak często się załączają. Mój dom jest mniejszy (grzeję 120m2), ale PC też jest teoretycznie niedowymiarowana i zastanawiam się jak to będzie z tym buforowaniem i ewentualnym załączaniem grzałek ;)

Pierwszy raz nie mogę doczekać się mrozów :-)

 

programuje na termostacie pokojowym temp niezaleznie od temp zew - obnizam w drogiej podwyzszam w taniej

grzanie mam nastawione od 22-6 i od 14.30-16.00

cwu grzeje caly czas miedzy 13-15 - 1 raz dziennie, na razie wystarcza dla 3 os

nie mam podlicznika do grzalek - mam 2grzalki po 3kW, jedna z nich odlaczona

w tym sezonie jeszcze mi sie nie wlaczyly

 

niech zima bedzie taka jak jest ;)

wszyscy zaoszczedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programuje na termostacie pokojowym temp niezaleznie od temp zew - obnizam w drogiej podwyzszam w taniej

grzanie mam nastawione od 22-6 i od 14.30-16.00

QQQQ, ja nie ma dodatkowego termostatu i korzystam programu pogodowego.

Rozumiem, że u Ciebie termostat wew jest nadrzędny i po prostu masz zaprogramowane czasowe wyłączenie PC od 16 do 22 i od 6 do 13, a w pozostałych godz masz podniesioną temp, czy tak?

Ja próbuję zwiększyć % pracy II taryfie poprzez podbicie krzywej grzewczej w taniej +2 i obniżenie w drogiej o -2. Ja na razie testuję od wczoraj nowe nastawy, ale już widzę, że PC i tak włącza się w drogiej, pracuje z małą mocą, ale jednak pracuje ;)

Może to się jakoś ustabilizuje po kilku dniach - zobaczymy, jak nie to będę musiał coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Enea jest nowy taryfikator za energie na 2012.

W G12:

1T zdrożała o 5,8% teraz jest 0,6699 PLN

2T zdrożała o 5,5 % teraz jest 0,286 PLN

Zauważyłem też ,że sama energia np: w 2T zdrożała o 4,9% ale opłata dystrybucyjna podskoczyła już o 8,3%

 

No to będę miał tańszy prąd:D

Do tej pory pierwsza u mnie była po 0,7zł a druga po 0,3:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...