Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Nie obrażam się - tylko dziwię. W stopce podałem "Dom parterowy" a nie "Dom + warsztat, czy co tam sobie kto wymyśli". W odpowiedzi na mojego posta ze zużyciem kWh widać, że Pyxis chciał zabłyszczeć swoją tanią taryfą i tyle. A ja nie chcę się z nikim ścigać, udowadniać, że moje jest najlepsze itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też...nie pierwszy i nie ostatni to taki przypadek :p

 

 

Bez przesady. Takie samo zuzycie jak mial kolega na caly dom wychodzi taniej tylko w taniej,. To jest fakt i po co z nim dyskutowac. Jedene o co mi chodzilo, to wlasnie pokazanie, ze majac wieksze zuzycie, ale odpowiedznio rozlozone w taryfach mozna zaplacic nawet mniej za prad.

 

Nie widzialem NIGDZIE zaznaczenia, ze to tuzycie podane jest dla calego domu. Jak by dopisal 2 slowa ("caly dom"), to bym sie nie produkowal i nie zasmiecal watku, bo mnie takie posty nie interesuja.

 

Bardzo prosze nie dorabiac to tego jakiejs dziecinnej filozofii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj padały hasla

prawdziwe domy

prawdziwe pompy

polacy i slązacy-tutaj była cofka na poziomie i ok .

ja to się nie dziwie ze groszki jak chcą się posmiać to tu wpadają

facet poprawił ze kwh wszystko jasne ale kamieniować go można dalej.

 

jesli chodzi o mój brykiet wole to uczciwie podawać i tyle .

problem z tym moim brykietem jest taki że ja spale może do swiąt 1m3 drewna od pazdziernika a tu widzę że chłopcy i dziewczęta się tym niepotrzebnie podniecają -

wielu-i słusznie nazywa to rekraacyjnym paleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy planktonie - inteligencji toche! Skoros taki "ech ach" to nim mnie obszczekasz, wypadaloby doczytac i zrozumiec czego dotyczy ten watek.

 

2

dlatego pozwoliłem sobie wpisać prośbę o nieocenianiu ludzi po ilości postów

 

obejrzałem projekt kwarc -uroczy projekt[bardzo wygodny i z dużą ilością pomieszczen]

powierzchni wychodzi użytkowej około 145 m2 -ale oczywiscie mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał, że miał dużo zmian - wystarczy trochę go proporcjonalnie poszerzyć i wydłużyć i już się ma +100m2 więcej ;)

Wiem coś o tym bo moja "miła chwila" też ma znacznie mniej w projekcie niż u mnie w rzeczywistości :)

 

Już to przerabialiśmy. Dach koperta a liczy po podłogach.

W m3 ja mam 420 a on 550. A po podłogach pomyślał by kto że ma dwa razy większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis to jest ten twój domek? http://extradom.pl/projekt-domu-kwarc-z-garazem-1-stanowiskowym-WRN1026

Jakim cudem ze 100m2 użytkowej, zrobiłeś 230m2 grzanych podłóg, a z kubatury 387m3, 550m3?

 

Tak, to moj "bazowy" projekt. To "gumiany" domek. Dymany. ;)

Ta powierzchnia podana na www to bzdura. 100m2 to on ma, ale czesc mieszkalna na dole, bez poddasza (tak podawali dla celow kredytu "Rodzina na swoim" :-)). Gory wogole nie licza i jest przeznaczona jako do pozniejszego zagospodarowania. Mam poszerzony garaz o 1,5m i za garazem dostawiona kotlownie na cala szekorosc garazu. Scianka kolankowa podciagnieta na poddaszu o 60cm. Wysokosc sufitow na 2,78m. Ot cala "tajemnica".

Okien mam w czesci mieszkalnej cut ponad 22m2.

 

PS.

Co do garazu to specjalnie nie grzeje, ale sciana 24 niedocieplona graniczaca z domem powoduje, ze nigdy jeszcze nie widzialem w garazu na trmometrze mniej niz 11*C.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad zużyciem energii przez mój dom - projekt Dom w Kalateach3 z duużymi zmianami - powierzchnia ok 220 m2, po podłogach mam 284 m2 w tym 36m2 nieogrzewanego garażu, garażu niestety lub stety nie odizolowałem od reszty domu, jest tylko ściana 24cm z silki. Ile w takie mrozy jak ostatnio wg Was moja PC Dimplex 11,7 KW mocy powinna pracować dla 21-22 stopni ?

 

Parametry domu - ściana z Ytonga24 cm + styro z grafitem 20cm, dużo przeszkleń okna pionowe 0,8 + HS 1,0 okna dachowe 10 szt fakro UTT6 - 0,8

Ocieplenie dachu pianka 20cm + nie wykonane jeszcze ocieplenie dachu, podłoga 20 cm styro + 7cm wylewki, brak ocieplenia słupa w podcieniu, brak podbitki, jedno nadproże w oknie przy jadalni nie ocieplone, no i prowizoryczne drzwi do garażu przez które wieje.

Grzeje po 10h dziennie tylko w taniej taryfie i przy takich -8 w nocy mam 19 st.

Miałem badanie kamerą termowizyjną zewnętrzne i wewnętrzne i w zasadzie wszystko z zewnątrz niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to...

 

Daga&Adam - tez podawaj te 350m :p

co sobie będziesz żałować :p

 

He he :) U mnie to jest trudne do określenia - ja mam podlog / posadzek z podlogowka dokladnie 365m2, przy czym nie ogrzewam wcale dwóch garaży (63m2), a piwnicę (108m2) i poddasze (85m2) grzeję tak "w pół gwizdka" - 18-19stC.

 

Co do m3 to cały dom mam gdzieś 900m3 ale same nieogrzewane garaże to 170m3, eh - zakręcone to wszystko - jak ktoś się mnie pyta jaką mam powierzchnie domu to nigdy nie wiem co mam powiedzieć :D

 

BTW. Jak próbowałem załatwić kredyt "rodzina na swoim" to projektant tak zakręcił projektem że wyszło nawet 130m2 użytkowej ;) Możnaby rzec że mój dom ma powierzchnie dosłownie "każdemu według potrzeb" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...