Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To skromnie przy moich 41m2 w mniejszym domu.

 

No ale jak slusznie zuwazyles - kazdy wybral to co mu sie podobalo. Nie wybieralem domu z klucza: "z mala iloscia okien", chociaz zwracalem uwage, zeby nie bylo przegiecia z jakimis wykuszami, balkonami, lukarnami i takimi tam zbednymi DLA MNIE rezczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. Jak próbowałem załatwić kredyt "rodzina na swoim" to projektant tak zakręcił projektem że wyszło nawet 130m2 użytkowej ;) Możnaby rzec że mój dom ma powierzchnie dosłownie "każdemu według potrzeb" :D

 

Tez sie na to czailem, ale moj nie dal rady zejsc ponizej tych 130m2. Musial bym chyba kolankowej wogole nie robic (zreszta tak jest w oryginalnym projekcie) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo! Zapalony fotoamator!? :)

 

Nie ;) Z kilku powodów -> nie podobają mi się domy z piwnicami (w sensie jak w cokołach widać jakieśtam brzydkie okna piwniczne), pod względem energooszczędności (przysypane "po czubek" nie potrzebują prawie wcale uruchomionego ogrzewania żeby było w nich +15-16stC - na siłownię temperatura idealna:) No i zamierzam tam w końcu za jakiś czas wstawić projektor i zrobić sobie małe kino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U gory mam podlog 130m2. Normalnie licze. Suma algebraiczna sie to nazywa. :)

 

Tu masz moj "malunek" jaki robilem dla firmy stawiajacej sciany:

http://www.szkut.com/dom/KwarcParterFinalne.pdf

 

Masz jakieś zdjęcia tego swojego domu? Na dole masz bez garażu około 115m2 a ścianki kolankowej jakoś nie dostrzegam na tym zdjęciu ze stopki. Nie masz czasami zrobionej jej z karton gipsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad zużyciem energii przez mój dom - projekt Dom w Kalateach3 z duużymi zmianami - powierzchnia ok 220 m2, po podłogach mam 284 m2 w tym 36m2 nieogrzewanego garażu, garażu niestety lub stety nie odizolowałem od reszty domu, jest tylko ściana 24cm z silki. Ile w takie mrozy jak ostatnio wg Was moja PC Dimplex 11,7 KW mocy powinna pracować dla 21-22 stopni ?

 

Parametry domu - ściana z Ytonga24 cm + styro z grafitem 20cm, dużo przeszkleń okna pionowe 0,8 + HS 1,0 okna dachowe 10 szt fakro UTT6 - 0,8

Ocieplenie dachu pianka 20cm + nie wykonane jeszcze ocieplenie STRYCHU , podłoga 20 cm styro + 7cm wylewki, brak ocieplenia słupa w podcieniu, brak podbitki, jedno nadproże w oknie przy jadalni nie ocieplone* no i prowizoryczne drzwi do garażu przez które wieje.

Grzeje po 10h dziennie tylko w taniej taryfie i przy takich -8 w nocy mam 19 st.

Miałem badanie kamerą termowizyjną zewnętrzne i wewnętrzne i w zasadzie wszystko z zewnątrz niebieskie

 

KTOŚ SIĘ POCHYLI NAD MOIM PYTANIEM?

Pewnie nie mam się czym przejmować bo budowa w toku, ale nurtuje mnie pytanie czy suma tych wszystkich niedoskonałości może powodować wychładzanie domu w ciągu doby o 2-3 st ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zdjęcia tego swojego domu? Na dole masz bez garażu około 115m2 a ścianki kolankowej jakoś nie dostrzegam na tym zdjęciu ze stopki. Nie masz czasami zrobionej jej z karton gipsu?

 

Wez mnie Liwko nie zalamuj. A Ty masz na pewno dach dwuspadowy. Jestes pewien? :-)

Jakies prywatne sledztwo robisz czy cos?

 

Mam scianke kolankowa i wypuszczone z wienca slupki zbrojone do ktorych jest dopiero dokrecona murlata. Mam tez pomiedzy kolankowa a pomieszczeniem welny 15cm i dopiero wykonczenie z kartongipsu. Inczej byloby za nisko. Kolankowa nie jest wysoka, bo inaczej dom wygladal by z tym dachem czterospadowym, jak czlowiek z zamala czapka na czubku glowy. Pewnie ogladasz czesto takie domki. Jest projekt ktory sie podoba, ale poniej podnosimy dach o 120cm i zdziwienie, ze "gargamel" wyszedl. U mnie nie mialo jej byc widac (dlatego tez nie mam 120cm) i tez w tym celu zostal o prawie 30cm wydluzony okap dachu w stosunku do projektu. Proporcje maja byc zachowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTOŚ SIĘ POCHYLI NAD MOIM PYTANIEM?

Pewnie nie mam się czym przejmować bo budowa w toku, ale nurtuje mnie pytanie czy suma tych wszystkich niedoskonałości może powodować wychładzanie domu w ciągu doby o 2-3 st ?

 

Wychłodzenie spore. U mnie przez 12 godzin postoju temp. nie spada powyżej 0,5 stopnia. Pompa na ogrzewanie pracuje mi średni 8 godzin dziennie. Ostatni tydzień miała prawie rekord. Na CO pracowała średni 9,7 godz. na dobę. Gorszy był tylko tydzień w styczniu (19-26 I) wówczas na CO szło średnio dziennie 10,8 godziny pracy pompy.

Ostatni tydzień był też najbardziej prądożernym. NA CAŁY DOM średnio dobowo poszło mi 49,1 kWh (38,4 tania 10,7 droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychłodzenie spore. U mnie przez 12 godzin postoju temp. nie spada powyżej 0,5 stopnia. Pompa na ogrzewanie pracuje mi średni 8 godzin dziennie. Ostatni tydzień miała prawie rekord. Na CO pracowała średni 9,7 godz. na dobę. Gorszy był tylko tydzień w styczniu (19-26 I) wówczas na CO szło średnio dziennie 10,8 godziny pracy pompy.

Ostatni tydzień był też najbardziej prądożernym. NA CAŁY DOM średnio dobowo poszło mi 49,1 kWh (38,4 tania 10,7 droga).

 

 

Też zakładam że najwięcej połyka mi nieszczelność wiatrołap- garaż, nie trzeba przykładać ręki by czuć że przez te drzwi piździ niemiłosiernie, zwłaszcza że pomiędzy bramą garażową a posadzką jest jeszcze sporo nierówności.

Robotnicy chodzą ale nie zawsze domkną, czasem drzwi bez futryny otworzą się przez ruch drzwi w kotłowni czy wejściowych.

Co do zużycia ostatnio sprawdzałem i przy 10 h pracy PC pożera mi 24 KWh dziennie -dużo nie dużo nie wiem,

W ogóle zaobserwowałem że PC może chodzić w tanich godzinach ale powiedzmy dogrzanie popołudniu, powiedzmy między 17-18-19 wystarczy godzinka pracy a różnica jest wyczuwalna i daje to baaardzo dużo

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...