Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na koncu lancuszka jest zawsze kasa. Sa cieplomierze ultradzwiekowe 1". Oporow nie wprowadza, ale zamieszanie w budzecie domowym spore. Ja spasowalem.

 

Wg mnie największy opór daje wymiennik PC. Zakręcając jeden rozdzielacz delta praktycznie taka sama.

 

Zużycie 1-18.03.2013

 

CO

 

koszt - 119,42 zł

 

zużycie - 302,55 kWh (90% tania)

 

zużycie na 100m2 - 189,09 kWh

 

zużycie dzienne - 16,81 kWh

 

zużycie dzienne na 100 m2 - 10,51 kWh

 

 

CWU - 4,9m3

 

koszt- 34,52 zł

 

koszt 1m3 cwu - 7,06 zł

 

koszt dzienny podgrzania cwu - 1,92 zł

 

zużycie - 100,05 kWh (100% tania)

 

zużycie na1 m3 cwu - 20,46 kWh

 

zużycie Cwu/os. - 25,01 kWh

 

 

Razem

 

402,60 kWh - 153,94 ZŁ

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brzeszczot lub palnik i pozbedziesz sie "chwasta". ;) Same rury tez daja duze opory w instalacji.

 

Dziwny masz tok rozumowania. Wymiennik to nie jest DODATKOWY element instalacji.

 

 

Myślę że jak mi delta podskoczy z 5 na 5,5 czy 6 to może nie zbankrutuję. Jak nie będę dawał rady to go zdemontuję. Koszt ciepłomierza to ok 150 zł. A jak to kiedyś pisałeś ,, bez licznika jesteś ślepy" czy coś takiego. Może twój dom to nie sito tylko PC do d.... ? Któż to wie.

 

A jeśli o wymienniku mowa to mi chodziło oto że jeśli pokonasz opory wymiennika to dalej już z górki no chyba że masz rurki po 200mb a do rozdzielacza 1/2. Ale mówimy o w miarę prawidłowych instalacjach a nie tworach wyobraźni przeróżnej maści instalatorów..

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to kiedyś pisałeś ,, bez licznika jesteś ślepy" czy coś takiego. Może twój dom to nie sito tylko PC do d.... ? Któż to wie.

 

Pisalem to o liczniku energii dla pompy. Jego jest zalozyc znacznie latwiej i jest warunkiem koniecznym, bo to determinuje koszta eksploatacji. Cieplomierz bylby tez swietnym narzedziem pomiarowym, ale jest juz duzo bardziej klopotliwy i kosztowny. Takiego za 150 zl, to ja nie chce, bo tyle przez niego rocznie doloze do pradu dla pomy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pisz głupot. Widzę że szybciej piszesz niż myślisz. Jak to mówią: ,,Byle co zjadł, byle co mówi."

150 zł to ja rocznie nie płacę za prąd do pompy DZ i GZ razem wzięte.

 

1500h x(0,93W+0,93W)=279 kWh x 0,4zł= 111,6 zł rocznie.

 

Nawet jak pompka wzięła by dodatkowo 30 czy 50W ze względu na ciepłomierz to to i tak jest ..... w porównaniu z bombą atomową, a widzisz dwa razy więcej jak z licznika EEl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosomak

może to mieć wpływ

szczerze mówiąc lepiej okolice parapetów przypilnować niż np bawić się w montaż na konsolach.

wkładałeś między ramę a listwą podparapetową taśmę rozprężną ?

tam po kilku sezonach zaczyna czasami ładnie wiać.

no i niestety rodzaj parapetów też ma wpływ na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pisz głupot. Widzę że szybciej piszesz niż myślisz. Jak to mówią: ,,Byle co zjadł, byle co mówi."

150 zł to ja rocznie nie płacę za prąd do pompy DZ i GZ razem wzięte.

 

Zebys sie nie posikal ze swoimi "madrosciami" ludowymi czasami :)

Wzrost delty na GZ spowoduje spadek COP. W sezonie to nie beda grosze, bo pompa ciepla bedzie musiala dluzej pracowac. Mocy obiegowki malo kto bedzie mogl zwiekszyc, bo ona najczesciej chodzi na najwyzszym biegu. Trzeba by wymieniac na wieksza. Koszta, koszta.

 

Dzisiaj na sniadanie chyba faktycznie zezarles jakie byle co i teraz to wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie nie posikal ze swoimi "madrosciami" ludowymi czasami :)

Wzrost delty na GZ spowoduje spadek COP. W sezonie to nie beda grosze, bo pompa ciepla bedzie musiala dluzej pracowac. Mocy obiegowki malo kto bedzie mogl zwiekszyc, bo ona najczesciej chodzi na najwyzszym biegu. Trzeba by wymieniac na wieksza. Koszta, koszta.

 

Dzisiaj na sniadanie chyba faktycznie zezarles jakie byle co i teraz to wychodzi ;)

 

Jakbyś nie zje..... sobie DZ to zaoszczędzoną energie mógłbyś sprzedawać sąsiadom a tak to pompa DZ dużo żre i delta za duża a ta chyba ważniejsza niż GZ.

 

I jeszcze chciałbym cie prosić o wyliczenia, o ile spadnie mi COP jeżeli delta GZ wzrośnie z 5 na 6 *.

 

I jeszcze jedno pytanie : kiedy COP będzie wyższy, gdy delta GZ wynosi 5 czy 10*. Dla ułatwienia temp zasilania CO jest taka sama i DZ również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pyxis zapytam ponownie ile kwadratow masz na dole i jaka wysokosc pomieszczen? Gdzies to juz podawales ale nie chce przekopywac ,ja dzis troche pobiegalem i pomiarowalem wyszlo mniej m3 niz to co jest w projekcie ale to normalka

 

Cos sie tak moja chatka zainterere? :)

 

Wg projektu 100. Liwko z rzutu i wymiarow naliczyl 115(?). Wysokosc to 2,78m

 

Kiedys liczylem juz kubature u siebie, ale nie moge posta znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie tak moja chatka zainterere? :)

 

Wg projektu 100. Liwko z rzutu i wymiarow naliczyl 115(?). Wysokosc to 2,78m

 

Kiedys liczylem juz kubature u siebie, ale nie moge posta znalezc.

 

Ja tak zainterere bo mamy podobna moc Pc podobne termoizolacje(nie wnikam w szczegoly) i jednak mi m3 bardziej obrazuje koszta poniesione przy grzaniu domu. Liwko wyliczyl kwadraty na dole ja wyliczylem Twoja gore;) (z tego rzutu co podales) i tak na dole masz ok. 320m3:) a wedlug moich wyliczen z poddaszem kubatura wynosi nie wiecej jak 500m3:) pelna inwigilacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma te 550m3. On u góry ogląda cztery strony świata na czworaka.

 

Jeszcze nigdy w zyciu sie tak ni schlalem :)

 

Nie wnikam jak kto u siebie wykancza poddasze i jaka lubi miec scianke kolankowa. Szczerze mowiac go..o mnie to obchodzi (w przeciwienstwie). Okna mam na takiej wysokosci, ze jak podejde i otworze, to ledwie moge glowe wystawic, zeby polac dachu zobaczyc ponizej (mam 170cm wzrostu). Ustawialem to do swoich proporcji. Nie musialem robic kaloryferow pod oknami, to i nie troszczylem sie za bardzo o to, czy na kolankowej sie zmiesci.

 

Zrobcie jakies foty swoich "strychow" z czterospadowym dachem. Chetnie zobacze, jako sie "powinno" wykanczac. ;)

 

Ja mam tak (bialy sufit 2,78 nad posadzka):

 

http://szkut.com/dom/Dom62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...