Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak jest pociagnieta nitka i zaslepiona, to tak sie nie robi, bo to wielce "niehigieniczne" rozwiazanie :)

 

U mnie nawet mocno przycieta czasowo cyrkulacja bardzo wychladzala zasobnik. Zrobilem taka "na rzadanie". Sa 3 piloty, takie od alarnu (po sztm w lazience i szt w kuchni) i sterownik. Jak potrzebujesz ciepla wode, to przyciskasz przycisk. Cyrkulacja zalacza sie na zaprogramowany czas (u mnie teraz 3 minuty). Wstawiona jest na cyrkulacje nieduza zwykla pompa obiegowa. Ciepla wode w najdalszym punkcie biorczym w kuchni masz po 20 sekundach.

 

Racja jest zaślepiona, ale jest jeszcze dostęp do rur, więc może za trójnikiem wstawimy zawór.

 

Kuchnię mam przez ścianę z garażem gdzie stoi zbiornik, więc wodę ciepłą mam bardzo szybko i tu najczęściej tej ciepłej używam, bo nawet do gotowania leję ciepłą. Jeśli chodzi o łazienki, to w zasadzie nie jest to aż tak uciążliwe spuścić te parę litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeżeli ma ktoś ochote, prosze o wycene na priv albo tu na forum, pompy ciepła z montażem i tzw. kotłownią, na zapotrzebowanie 6 kwh, 7200 kwh rocznie i jakieś 4 000 kwh CWU. montaż tarnów, najwcześnej za rok ale jestem zainteresowany na poważnie.

 

Pompa ciepła jaka mnie interesuje to urzadzenie na 230V 8 albo 9 kW. Raczej powietrzna niz gruntowa coś w stylu Atlantic EXTENSA 8 kW - pompa ciepła powietrze woda (napięcie 230V, 50Hz). Cena brutto jaką znalazłem to 17500 zł.

Gruntowa to tylko z kolektorem pionowym.

Dodam tylko, że chce zrezygnować z przyłącza gazu co da mi oszczędność ok 600 zł rocznie na tzw. abonamencie, stąd pomysł na pompe.

 

Pisałem zresztą w innym watu i pewnie niektórzy z was pamiętają.

 

Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeżeli ma ktoś ochote, prosze o wycene na priv albo tu na forum, pompy ciepła z montażem i tzw. kotłownią, na zapotrzebowanie 6 kwh, 7200 kwh rocznie i jakieś 4 000 kwh CWU. montaż tarnów, najwcześnej za rok ale jestem zainteresowany na poważnie.

 

Pompa ciepła jaka mnie interesuje to urzadzenie na 230V 8 albo 9 kW. Raczej powietrzna niz gruntowa coś w stylu Atlantic EXTENSA 8 kW - pompa ciepła powietrze woda (napięcie 230V, 50Hz). Cena brutto jaką znalazłem to 17500 zł.

Gruntowa to tylko z kolektorem pionowym.

Dodam tylko, że chce zrezygnować z przyłącza gazu co da mi oszczędność ok 600 zł rocznie na tzw. abonamencie, stąd pomysł na pompe.

 

Pisałem zresztą w innym watu i pewnie niektórzy z was pamiętają.

 

Uwagi mile widziane.

 

 

Do twojej stopki to mam kilka zastrzeżeń.

 

Napisałeś w niej:

"Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, w planach dom 5 litrowy. Na dziś fundament z 10 cm xps od zewnątrz i 3 cm od wewn. plus 40 mb zakopanej rury do reku. Czas na zrobienie OZC. Wkrótce dziennik budowy. pozdrawiam Tarnowian

Góra urodziła mysz ale poród kosztował bardzo dużo"

 

Najpierw zrób to OZC.

 

Tych np. z Supraśla to nie pozdrawiasz?

 

Rozumiem że ta mysz to twój dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojej stopki to mam kilka zastrzeżeń.

 

Napisałeś w niej:

"Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, w planach dom 5 litrowy. Na dziś fundament z 10 cm xps od zewnątrz i 3 cm od wewn. plus 40 mb zakopanej rury do reku. Czas na zrobienie OZC. Wkrótce dziennik budowy. pozdrawiam Tarnowian

Góra urodziła mysz ale poród kosztował bardzo dużo"

 

Najpierw zrób to OZC.

 

Tych np. z Supraśla to nie pozdrawiasz?

 

Rozumiem że ta mysz to twój dom?

 

Moze odpowiem za kol bygmol, ozc jest zrobione, ale nie ma aktualizacji stopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Moze niektorzy pamietaja jak w zeszlym roku chwalilem sie, ze napisalemk programik, ktory bada czas pracy pompek obiegowych i na tej podstawie "wnioskuje" (majac oczywiscie jakies zalozenia poczatkowe) o zuzyciu energii przez moja pompe na cele CO i CWU.

 

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

 

Dzisiaj sprawdzilem realne zuzycie licznikowe za okres 11 miesiecy z tym z prowadzenia ststystyk przez program. Jestem naprawde mile zasoczony, bo roznica w obu odczytach wynosi jedynie 13kWh w skali prawie roku (5663kWh podawanego przez program do 5650kWh realnie odczytanego z licznika). To roznica rzedu 0,2%, wiec uwazam to za taki maly sukces. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niektorzy pamietaja jak w zeszlym roku chwalilem sie, ze napisalemk programik, ktory bada czas pracy pompek obiegowych i na tej podstawie "wnioskuje" (majac oczywiscie jakies zalozenia poczatkowe) o zuzyciu energii przez moja pompe na cele CO i CWU.

 

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

 

Dzisiaj sprawdzilem realne zuzycie licznikowe za okres 11 miesiecy z tym z prowadzenia ststystyk przez program. Jestem naprawde mile zasoczony, bo roznica w obu odczytach wynosi jedynie 13kWh w skali prawie roku (5663kWh podawanego przez program do 5650kWh realnie odczytanego z licznika). To roznica rzedu 0,2%, wiec uwazam to za taki maly sukces. ;)

 

no szacun, rzekłbym nawet że to duży sukces:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie na cele c.w.u. za miesiące czerwiec-sierpień 2013:

kWh %taniej energii koszt

95,0kWh 97,26% 28,41 zł

89,2kWh 97,87% 26,51 zł

96,5kWh 99,79% 27,24 zł

 

Urlop w domu w sierpniu 2 tygodnie. Cyrkulacja włączona zegarem w godzinach zużywania ciepłej wody: 6:00-7:30 17:00-23:59 pn-pt i cały weekend oprócz godzin nocnych. Zużycie "typowe" dla 3 osób: prysznice + kąpiel dziecka codziennie (prawie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bajecznie tani prad! Jakie masz nominalne ceny pradu dwutaryfowego?

Mi wychodzi u Ciebie cos kolo 28gr. To jest hit. :)

 

taryfa G12w w pomorskim:

szczytowa 0,7305 zł (z VATem)

pozaszczytowa 0,3464 zł (z VATem)

 

znalazłem błąd w arkuszu: dla podliczników nie brałem VATu 23%

koszt c.w.u. za te trzy miesiące to:

34,95 zł

31,63 zł

33,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...