Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Też zmieniłem i też jestem ciekaw jak to wpadnie. Z g12e na g12w. Trochę mnie martwi krótka noc od 22-6, bo do tej pory miałem od 21-7. W weekend będę nadganiał ;-)

Z tego co się orientuje mieszkasz w mojej okolicy.Czy Tauron Śląsk ma już taryfę weekendową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. co proponujesz ?

 

Nie puszczam pompy w weekend "na zywiol", tylko zakladam jej czas pracy podobny jak w dni powszednie. W sobote jest to 14-18 i pozniej 22-8 rano w niedziele. Nastepnie 13-17 i w niedziele od 21 do 7 rano w poniedzialek. W ten sposob pompa na weekend moze pracowac dluzej, ale nadal ma mniej wiecej zachowana cyklicznosc dostosowana do reszty tygonia. Trzyma "rytm". Nie mam obaw, ze w poniedzialek bedzie dom niedogrzany, bo skonczyla cykl kolo 23ciej a poniej do rana sie nie zalaczyla. Sprawdza sie to u mnie bardzo ladnie.

Mam nadzieje, ze jasno opisalem zasade. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, długo mnie nie było.:bye:

Ostatnie wiadomości: zużycie prądu (taryfa G12, wszystko w domu na prąd) od 15 stycznia br do 6.10.2013 r. to 5649 kWh. Nie jest więc tragicznie, biorąc pod uwagę moje poprzednie przygody. Zobaczymy co będzie dalej. W domu, w sezonie grzewczym temperatury rzędu 20 - 21 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie puszczam pompy w weekend "na zywiol", tylko zakladam jej czas pracy podobny jak w dni powszednie. W sobote jest to 14-18 i pozniej 22-8 rano w niedziele. Nastepnie 13-17 i w niedziele od 21 do 7 rano w poniedzialek. W ten sposob pompa na weekend moze pracowac dluzej, ale nadal ma mniej wiecej zachowana cyklicznosc dostosowana do reszty tygonia. Trzyma "rytm". Nie mam obaw, ze w poniedzialek bedzie dom niedogrzany, bo skonczyla cykl kolo 23ciej a poniej do rana sie nie zalaczyla. Sprawdza sie to u mnie bardzo ladnie.

Mam nadzieje, ze jasno opisalem zasade. :)

 

Pyxis w poniedziałek i we wtorek załaduje kominek brykietem i nadrobi te straty z braku taryfy. I tak do piątku. Potem taryfa weekendowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Gadaj zdrow.

 

Panowie, wybaczcie, ale:

877ac44b741755edab3137e9aa67d04e.jpg

 

Miejcie litość :)

 

Co do zużycia, od poniedziałku poprzedniego w taryfie drogiej 21 kwh, w taniej 130 kwh zeżarł cały dom (łącznie z PC i wentylacją). Cały weekend odpalony komputer, do tego sporadycznie dwa laptopy i TV od 17 do 23. Pomijając zużycie, procentowo wygląda to optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taryfy G12 przy PC są opłacalne

warto zmywarke i pralke ustawiać w taniej, czasem coś ugotować, czasem wyprasować i zyski są całkiem całkiem

Co to Taurona Śląsk, G12W w ogóle jest w planach, ew coś dedykowanego dla pompiarzy ?

 

Będziesz gotował i jadł obiad po 22.00? Albo czekał od 22 do 0.00 żeby pranie wyciągnąć z pralki i rozwiesić, bo inaczej zgnije do rana? A od 13-15, kto wtedy jest w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz gotował i jadł obiad po 22.00? Albo czekał od 22 do 0.00 żeby pranie wyciągnąć z pralki i rozwiesić, bo inaczej zgnije do rana? A od 13-15, kto wtedy jest w domu?

 

Taryfa G12 nie polega na tym, ze w drogim pradzie Ci odcinaja go calkowicie. Doczytaj sobie nim zaczniesz takie zdury wypisywac. :)

 

Niektorzy maja w dzien od 14-16 tani. Niektorzy maja urzadznia z programowalnym opoznionym startem. Niektorzy maja taryfe weekendowa. Niektorzy nie sa teoretykami jak zyzolek, tylko w praktyce maja oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa G12 nie polega na tym, ze w drogim pradzie Ci odcinaja go calkowicie. Doczytaj sobie nim zaczniesz takie zdury wypisywac. :)

 

Niektorzy maja w dzien od 14-16 tani. Niektorzy maja urzadznia z programowalnym opoznionym startem. Niektorzy maja taryfe weekendowa. Niektorzy nie sa teoretykami jak zyzolek, tylko w praktyce maja oszczednosci.

 

Rozumiem, że odkurzacz, kosiarkę, lodówkę, radio i telewizor też masz oprogramowane z opóźnionym startem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...