Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Taryfa G12 nie polega na tym, ze w drogim pradzie Ci odcinaja go calkowicie. Doczytaj sobie nim zaczniesz takie zdury wypisywac. :)

 

Niektorzy maja w dzien od 14-16 tani. Niektorzy maja urzadznia z programowalnym opoznionym startem. Niektorzy maja taryfe weekendowa. Niektorzy nie sa teoretykami jak zyzolek, tylko w praktyce maja oszczednosci.

 

Taki ze mnie teoretyk

 

DSCN0098.jpg

 

Życzę miłej lektury.

Jak coś ci zostało z jaj i honoru, to pokaż swoją fakturę, a nie tylko teoretyczne kWh i koszty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będziesz gotował i jadł obiad po 22.00? Albo czekał od 22 do 0.00 żeby pranie wyciągnąć z pralki i rozwiesić, bo inaczej zgnije do rana? A od 13-15, kto wtedy jest w domu?

 

Co Ty za pierdoły opowiadasz? Czasem to głównie weekend, pralke możesz włączyć o 4 rano, skończy do 6tej, podobnie zmywarka, wstaje codziennie po 6 więc mi to nie przeszkadza, 13-15 w domu jest chłopak, często coś stawia do podgrzania dla siebie, i odkurza jak trzeba po szkole

 

i rzecz oczywista PC też chodzi większość w taniej taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie teoretyk

 

Życzę miłej lektury.

Jak coś ci zostało z jaj i honoru, to pokaż swoją fakturę, a nie tylko teoretyczne kWh i koszty;)

 

Wg tej faktury zarobiles na 2 taryfach w ciagu roku <>450 zl. Tyle moge wywnioskowac i jesli bys mi to napisal, to nie musial bym ogladac tej fotki papierka. Tylko co z tego? CZego to dowodzi?

 

Zeby focic i wrzucac tutaj 6 moich faktur, to chyba bym sie musial z moim malym na glowy zamienic. Juz o tym pisalem kiedys. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz gotował i jadł obiad po 22.00? Albo czekał od 22 do 0.00 żeby pranie wyciągnąć z pralki i rozwiesić, bo inaczej zgnije do rana? A od 13-15, kto wtedy jest w domu?

póki co między 13 a 15 jestem w domu..

 

u nas CWU chodzi jak mu się podoba..

ale zmywarkę puszczam po 22 chyba, że w niedzielę około 14..

pralka chodzi między 13 a 15 i to już powoduje, że płace mniej niż w G11.. i jeszcze czasem uda mi sie ugotować między 13 a 15 :)

 

nie wpadłam na ten genialny pomysł by kosić między 13 a 15... może dlatego, że kosiarka spalinowa :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę miłej lektury.

Jak coś ci zostało z jaj i honoru, to pokaż swoją fakturę, a nie tylko teoretyczne kWh i koszty;)

 

Zyzolek, ja rozumiem to w ten sposób, że wg Ciebie dla 400 pln nie warto zmieniać taryfy. W takim razie wszystko jasne. Dla jednego warto, dla drugiego nie - logiczne. Z wyjątkiem tego, że aby to powiedzieć, nie trzeba być zgryźliwym zrzędą i porównywać "kto ma większego".

 

Jak ja będę miała 400 pln w skali roku mniej do zapłacenia - tak, zdecydowanie w to wchodzę. U mnie życie w domu w godzinach 7:30-16:30 nie istnieje. Zmywarka i tak chodzi w nocy, pralka 13-15 (jak ubrania poleżą 1,5 h, to przeżyją). Odkurzam w zazwyczaj w weekend. PC mój facet ustawił tak, żeby korzystała z jedynej słusznej taryfy. Co prawda dopiero tydzień, ale jak na razie wychodzi ok 20 % w drogiej, 80% w taniej.

 

Ale całkowicie rozumiem i akceptuję to, że dla kogoś takie dostosowywanie się jest nie do pomyślenia i swój komfort ceni wyżej. I już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyliczyliście na tym konkretnym przykładzie i mojej konkretnej fakturze te 400 zł zysku w G12, bo wg stawek taurona na śląsku jest 50 zł w plecy przy G12 w stosunku do G11. Fajnie umiecie liczyć. Pozdrawiam, praktyk, a nie teoretyk.

PS. nie wyobrażam sobie wstawać o 4 rano, żeby włączyć pralkę. Jakaś totalna paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyliczyliście te 400 zł zysku w G12, bo wg stawek taurona na śląsku jest 50 zł w plecy przy G12 w stosunku do G11. Fajnie umiecie liczyć. Pozdrawiam, praktyk, a nie teoretyk.

PS. nie wyobrażam sobie wstawać o 4 rano, żeby włączyć pralkę. Jakaś totalna paranoja.

 

Jesli masz kWh G11 w cenie 58gr, to tyle wlasnie zaoszczedziles.

Napisz jaka jest faktyczna cena pradu u Ciebie w G11.

 

Poczytaj w necie co to jest "opozniony start". Zacofanys jak mojaj babcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kWh G11 w cenie 58gr, to tyle wlasnie zaoszczedziles.

Napisz jaka jest faktyczna cena pradu u Ciebie w G11.

 

Poczytaj w necie co to jest "opozniony start". Zacofanys jak mojaj babcia. ;)

 

Energia: http://www.tauron-pe.pl/Dom/Strony/Dom-gorny-slask.aspx

 

Dystrybucja: https://www.tauron-pe.pl/SiteCollectionDocuments/TD/Taryfa%20Dystrybucyjna%202013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kWh G11 w cenie 58gr, to tyle wlasnie zaoszczedziles.

Napisz jaka jest faktyczna cena pradu u Ciebie w G11.

 

Jak dobrze byś policzył, co było na fakturze, czyli konkrety, a nie teoria, to wychodzi w G12:

1 taryfa 59gr kWh

2 taryfa 31gr kWh

 

W G11 jest 51gr kWh

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze byś policzył, co było na fakturze, czyli konkrety, a nie teoria, to wychodzi w G12:

1 taryfa 59gr kWh

2 taryfa 31gr kWh

 

W G11 jest 51gr kWh

 

Cos mi to za tanio wychodzi. Zwlaszcza ta G11 i drogi w G12.

 

No jak doliczyc osobno oplaty stale, to faktycznie bedzie cos kolo tego.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fakturę z rozliczenia rocznego, chyba, że ściemniasz tymi kWh, od 6358 bezsensownych wpisów.

 

Rozliczam sie w cyklach 2 miesiecznych.

 

Masz strasznie ciulowy rozklad zuzycia w taryfach. Czy wy w ten sposob robicie "na zlosc" Waszemu rejonowi dystrybucji, czy jest jakis inny powod? :D

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzolek, ale Ty się generalnie chwalisz czy żalisz?

 

skoro ciężko Ci poustawiać część urządzeń na pracę w taniej taryfie to już jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa, jak to mówią bogatemu wolno...

musisz się jednak pogodzić z faktem, że zdecydowanej większości ludzi dwie taryfy przynoszą wymierne korzyści i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczam sie w cyklach 2 miesiecznych.

 

Masz strasznie ciulowy rozklad zuzycia w taryfach. Czy wy w ten sposob robicie "na zlosc" Waszemu rejonowi dystrybucji, czy jest jakis inny powod? :D

 

Takie jest życie. Jak nie masz przy domu zakładu produkcyjnego pracującego na nocną zmianę, to G12 jest nieopłacalna.

PS, nie do stajesz rocznego rozliczenia po 12 miesiącach? Dziwne? U mnie niebawem oczekiwany list za 2012/2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas temat opłacalności G12/G12W i przyzwyczajeń przy 2 taryfach powraca jak bumerang. A ja wtedy z uporem maniaka przypominam link

http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Z moich doświadczeń (a taryfę G12 mam od początku czyli od 2 lat) "z palcem w nosie" mam zyski w stosunku do G11. Staramy się tylko pilnować aby pralka i zmywarka chodziły w taniej (używając oczywiście programatora czasowego tych urządzeń) choć i to nie zawsze się udaje, bo nie jesteśmy niewolnikami taniej taryfy. I po 2 latach wskaźnik wykorzystania taniej taryfy dla samej pompy ciepła to 82%, dla całego domu 44%.

 

Powyższy kalkulator twierdzi, że przy moim zużyciu rocznym przy G12 zostaje mi w kieszeni ponad 600zł w porównaniu do G11.

 

Będzie jeszcze lepiej bo od początku października grzeję CWU tylko w taniej (zwiększyłem temp. z 45*C do 47*C i zbiornik trzyma temperaturę wystarczająco długo przez droga taryfę).

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas temat opłacalności G12/G12W i przyzwyczajeń przy 2 taryfach powraca jak bumerang. A ja wtedy z uporem maniaka przypominam link

http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Z moich doświadczeń (a taryfę G12 mam od początku czyli od 2 lat) "z palcem w nosie" mam zyski w stosunku do G11. Staramy się tylko pilnować aby pralka i zmywarka chodziły w taniej (używając oczywiście programatora czasowego tych urządzeń) choć i to nie zawsze się udaje, bo nie jesteśmy niewolnikami taniej taryfy. I po 2 latach wskaźnik wykorzystania taniej taryfy dla samej pompy ciepła to 82%, dla całego domu 44%.

 

Powyższy kalkulator twierdzi, że przy moim zużyciu rocznym przy G12 zostaje mi w kieszeni ponad 600zł w porównaniu do G11.

 

Będzie jeszcze lepiej bo od początku października grzeję CWU tylko w taniej (zwiększyłem temp. z 45*C do 47*C i zbiornik trzyma temperaturę wystarczająco długo przez droga taryfę).

 

Czyli, nauczyłeś się żyć dla taryfy, a nie taryfa dla ciebie;)

Niewolnictwo w nowoczesnym wydaniu.

 

Oj znowu w drogiej taryfie pisane było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, nauczyłeś się żyć dla taryfy, a nie taryfa dla ciebie;)

Niewolnictwo w nowoczesnym wydaniu.

 

Oj znowu w drogiej taryfie pisane było

 

Daj już spokój pompom i taryfą, jego żyć jego sprawa.

a pompy nawet te powietrzne naprawdę działają i kopa mają z pewnością większego niż 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...