Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie jest życie. Jak nie masz przy domu zakładu produkcyjnego pracującego na nocną zmianę, to G12 jest nieopłacalna.

PS, nie do stajesz rocznego rozliczenia po 12 miesiącach? Dziwne? U mnie niebawem oczekiwany list za 2012/2013.

 

No popatrz a mi zostaje z samego bytowego ponad 40 zl miesiecznie w kieszeni.

Moze nie kojarzycie kiedy macie tani prad i lecicie w drogim myslac, ze to tani. Domownicy Cie nie lubia i robia na zlosc. Nieraz sie zegar na liczniku potrafi przestawic Ja sobie nie wyobrazam jak mozna uzyskac takie zuzycie w drogiej majac swiadomosc korzystania z energii w 2 taryfach. Chyba jak bym sie mocno staral, to moze by sie udalo.

 

Przychodzi co miesiac faktura. Zadnego rocznego zestawienia nie mialem nigdy jeszcze.

 

BTW: Ty grzejesz pradem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kumam dyskusji nt opłacalności zastosowania G12 zwłaszcza jeśli w domu używasz prądu do ogrzewania, czy bezpośrednio czy do zasilania PC, niemal wszystkie urządzenia które mają większy pobór, typu pralka, zmywarka, PC można w miarę możliwości używać w taniej taryfie, bez wyrzeczeń i jakiejś krzywdy, jeśli ktoś lubi G12 to spokojnie może jeszcze sobie w 2 taryfie poprasować ;)

Cała reszta nie jest już tak prądożerna, prócz płyty ceramicznej czy indukcji, oświetlenie, TV, czy komp na dzień nabije być może razem 2-3 KWh.

I to tyle, a nie niewolnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego "przede wszystkim"? Zalezy co chcesz porownac. Czy zuzycie, czy koszty.

Przede wszystkim zużycie:

Zużycie w kWh na c.o+cwu mnie interesuje,suche rachunki w PLN zależą od wielu czynników i nie są miarodajne,

Np.ja mam taryfę G11 i mogę mieć wyższe koszty od kogoś,kto będzie miał wyższe zużycie,ktoś wykorzystuje 100% II taryfy a inny tylko 50% II taryfy dlatego też zużycie energii na cele grzewcze i cwu jest najbardziej adekwatną miarą do podawania.

Ceny kWh są znane wszystkim,także może sobie dopasować wg swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest życie. Jak nie masz przy domu zakładu produkcyjnego pracującego na nocną zmianę, to G12 jest nieopłacalna.

PS, nie do stajesz rocznego rozliczenia po 12 miesiącach? Dziwne? U mnie niebawem oczekiwany list za 2012/2013.

 

Nie wiem ku..rczę jak G12 nawet w ZWYKŁYM domu może być nieopłacalne. U Nas przed wyprowadzka w domu mieszka 6 osób (prawie 7). 5 dorosłych i 1 (4 godzinny) przedszkolak. Teściowa nie pracuje wiec używa tylko droga taryfę bo w taniej od 22 do 7 śpi. Żona i jej brat w domu maja biuro i tu pracują od 8 do 18. Typowe żule na drogiej taryfie. Iiii przychodzi jeszcze pracownik na 8h dziennie, 40h tygodniowo od 8 do 16, czyli niemal siódma osoba w domu i tez w drogiejj taryfie pracuje. Przedszkolak tez większość czasu w domu siedzi, jak to dzieciak przesypia niemal cała tania taryfę sypiając codziennie 21 do 7. Teść po pracy pracuje jeszcze w domu od 18 do 22 .Tez w drogiej taryfie! Ja to bez znaczenia bo iPada ładuje w pracy ;) Zakladnikiem taniej taryfy jest TYLKO pralka teściowe w 3 z 4 prań. No ale chyba ta pralka nie ma udziału w zużyciu 50% prumdu aby była decydująca.

 

Chciałem być kozak i mowię teściowi ze mu G12 się nie opłaci bo wszystko niemal robimy w taniej taryfie. Dał mi rachunki za 2 lata. Rachunki średnio ok 600 pln. Policzyłem i .... różnica miedzy g11 a g12 o 100 płn rocznie na niekorzyść g11!!!! Ku... co mam myśleć:

- energetyka mnie wali w rogi na elektronicznym liczniku a wcześniej na tradycyjnym,

- sąsiad podpierane... mi prund ale tylko w drogiej taryfie,

- piec na ekogroch w nocy ... on ale w dzień robi tyle samo,

- archiwum X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa gruntowa c.o. ustawiona tak, że ~85% czasu w sezonie pracuje w taniej taryfie; pompa powietrzna c.w.u. ustawiona ~95% w taniej taryfie; zmywarka 100% czasu w taniej; pralka ~90% w taniej w weekendy (bo w tygodniu nie ma czasu nastawiać prania); żelazko w taniej w weekendy; RESZTA jak leci: TV, komputer, oświetlenie (pewnie 50/50); płyta indukcyjna, mikrofalówka, czajnik na wodę pewnie więcej czasu w drogiej taryfie bo gotowanie i podgrzewanie posiłków przed pracą i po pracy; odkurzacz - robot na akumulatorku - pomijalny koszt; rekuperacja działa na 2-gim biegu w czasie taniego prądu (22:00-6:00 i 13:00-15:00 pn-pt i całe weekendy) oraz na 1-szym biegu w czasie drogiego prądu.

Nie ma żadnego niewolnictwa, reżimu tylko mikro-lekcja udzielona żonie :lol: jak nastawić zmywarkę na zadaną godzinę po 22:00.

Zysk: prawie 20% na taryfie weekendowej względem taryfy standardowej.

 

odczyty licznika 2-calosc.jpg

Edytowane przez rafikW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić reklamy ale mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów analizował ofertę nowego dystrybutora energii elektrycznej (na tym rynku od 2011) Duon ? Właśnie przejrzałem ich cennik. Obecnie w Energii płacę w G12w za energię czynną w I strefie 0,4041 zł i w II strefie 0,2684 zł. W tej nowej firmie odpowiednio: 0,3690 zł (do 30.06.2014; po tej dacie: 0,4541) i 0,1353 zł (bez zmiany po 30.06.2014)

Jak widać w strefie II cena jest o połowę niższa co skutkować będzie dużo niższymi rachunkami zwłaszcza przy wysokim procencie zużycia w tej strefie.

Pozostaje przyjrzeć się dokładnie ofercie, wykonać telefon, dowiedzieć się szczegółów i ewnentualnie podjąć decyzję o zmianie dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, 23 wieczorem, czasem jak słońce przygrzeje to i 24, rano 22-22,5

 

W każdym razie spokojnie w krótkich spodenkach można chodzić

 

Ciekawe jakim cudem masz takie temperatury bez CO?

Od połowy września Gliwice i okolice temperatury nocne od 0 do max 9st. W dzień max 15st o najcieplejszej porze dnia czyli około godz 14, wyjątek ostatni weekend gdzie było max 19st w sobotę i niedzielę.

W te 24 st w życiu nie uwierzę, chyba że masz dom ze szkła, ale tego słońca też za dużo nie było. Może zdradzisz nam swój patent na te 24 st. w domu, skoro od miesiąca w naszych rejonach są przymrozki?

PS. Też jestem z Gliwic

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosomak jesli faktycznie nie grzejesz to pieknie ci dom akumuluje slonce.

no u mnie srednio szlo 1 kg brykietu za 60 gr w domu 23-25

w pasywniakach tez lubią <20

 

Panowie, czytać ze zrozumieniem, pisałem że średnio ciennie wraz z CWU, czyli CO i CWU, godzina i dziesięć minut na dobe

Jestem miło zaskoczony

A co do pogody, to akurat słońca ostatnio było dość sporo, a przeszkleń mam dość sporo

Ps. dziś jest 23,8 na reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...