Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Pompa przepracowala w ciagu roku ok 1450h z czego prawie 1/3 na cwu. Tak ze nie jest tak zle. 7 pewnie tez by dala rade ale balem sie o bledy wykonawcze, program podawal orientacyjne wyniki a 9 byla w tej damej cenie co 7.

 

Sprawdziłem i dokładnie PC pracowała na CO 1169h i na CWU(90m3) 465h -w sumie 1634h zużywając w I tar-664 kWh i w II tar-3626kWh, razem 4290kWh

Edytowane przez mar1173
błąd w obliczeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wow... Dobrze ocieplony a 11.7kW...

To pewnie jakies 300m2 :)

 

 

 

O to VIP jestes

 

 

 

Skoro Värmepumpsägare może szydzić ze mnie, nie zamierzam być mu dłużny

To nie kwestia dobrego smaku, czy wychowania, nazywam rzeczy po imieniu, ludzi również

 

A stopkę sobie sprawię, w najbliższym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem wskazanie zużycia prądu na cele bytowe i na samą pompę ciepła?

 

Nie. Na 100% to jest podlicznik zliczający zużycie energii pobranej przez PCi i pewnie pompki obiegowe. Górny licznik wskazuje energię w I taryfie (droższa) a dolna w II taryfie (tańsza)

U mnie od montażu podliczników do PCi w połowie lutego 2013 r:

- c.o. mam: 182,3 kWh (I taryfa) i 1090,1 kWh (II taryfa) - stan na dzień 19.10.2013 - odczytuję w każdą sobotę (teraz nie chce mi się zejść do garażu aby odczytać stan aktualny) Czyli 85,67% w taniej taryfie.

- c.w.u. mam: 23,2 kWh (I taryfa) i 774,7 kWh (II taryfa) czyli 97,09% w taniej taryfie

Edytowane przez rafikW
licznik nie tarcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podliczniku zuzycie w taniej to 93,6% ;)

 

Ja mam mniejszą akumulacyjność (anhydryt ~6,5 cm) więc ustawiłem PCi c.o. aby jednak trochę więcej czasu popracowała w drogiej energii. Mógłbym dać większe podbicie w godzinach taniej energii i zwiększyć obniżenie zadanej temperatury powrotu w godzinach drogiej energii ale raz: wahania temperatury w domu byłyby zbyt duże (nad ranem za gorąco, wieczorem za zimno) i dwa: COP byłby nizszy gdy PCI pracowałaby na wyższych temperaturach. Takie testy w zeszłym sezonie robiłem... Zresztą jest to bardzo ciekawe zagadnienie optymalizacyjne..... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniejszą akumulacyjność (anhydryt ~6,5 cm) więc ustawiłem PCi c.o. aby jednak trochę więcej czasu popracowała w drogiej energii.

 

U mnie prace w drogiej robi tylko CWU. Ogrzewanie to 100% tania (w zeszlym sezonie bylo moze kilka h pacy w drogiej, ale to wlasnie raczej w ramach eksperymentu z temperaturami).

 

PS.

Przypomnialo mi sie, ze przy grzaniu budowy wychodzila mi w grzanie CO na 2h w droga. Podlicznik ma to zarejestrowane, a tobylo dobre 3 tyg takiej pracy zaraz po posadzkach.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prace w drogiej robi tylko CWU. Ogrzewanie to 100% tania (w zeszlym sezonie bylo moze kilka h pacy w drogiej, ale to wlasnie raczej w ramach eksperymentu z temperaturami).

 

Odwrotnie niż u mnie: PCi do c.w.u. niemal 100% w taniej.

Nie podajesz w stopce jaką masz posadzkę. Ale pewnie dzięki "grubości" daje Ci ten komfort, że na cele c.o.Twoja PCi pracuje Ci niemal w 100% w taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba też brać poprawkę na to, że cały rynek PC wyglądał zupełnie inaczej w 2007-2008(kiedy decydowałem się na budowę i PC) niż 2012-2013

Nieśmiało chciałem tylko zauważyć, że spora większość aktywnych dyskutantów w bieżacych wątkach, wtedy jeszcze nie była nawet zarejestrowana na forum....

O to to! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...