Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie za okres 1..31.10: CWU 74,5 kWh, CO 217,6 kWh. Suma 292,1 kWh. 1T-13 kWh (4%), 2T - 279,1 kWh (96%). Czas pracy CWU 31h 40m, CO 119h 34m. Razem 151h 14m. Mój komentarz do zużycia: jest troszkę w 1T bo kombinowałem z ustawieniami.

 

Hm.... jakos tak "duzawo" troszke.

W jakim rejonie kraju masz domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rejonie kraju masz domek?
Okolice Grudziądza. Troche kombinacji z ustawieniami dlatego jest 1T. Dwa razy pracowała niepotrzebnie całą noc - znalazłem błąd w sterowniku od PC. Do tego 1 sezon zamieszkany. Dom skończone ocieplenie na 100% w dniu 18.10. Myśle, że teraz może być już tylko lepiej. I tak jestem happy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke niepokoi mnie te 120h pracy pompy na cele CO w pazdzierniku. Jak na Twoj dom i 8kW pompe oraz poziome DZ ktore ma teraz kolo 11-12*C to tak ze 2x za duzo (zakladam, ze nie grzejesz i domu i piwnicy do 25*C). Faktycznie masz tak ogromne straty, czy cos sie z instalacja dzieje zlego? Looknij na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120h to daje 4h na dobę. Fakt grzeje w godz 4..6, 13..15 i czasami 22..00. Czasami się nie włączyła bo było ciepło. W takim 1 cyklu zużywa 3,5kWh. Jak kończy grzanie to pobór prądu jest 1800W. Max temp GZ to ok 33'C. Koszt u mnie to CWU 21 zł i CO 66 zł. Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj z moim zuzyciem i porownaj domy. Nie chce mie sie jakos to zgodzic.

 

-------- Okres: 2013-10-01 do 2013-10-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CO: 49,91 [h] (63,6%)

Czas pracy CWU: 28,60 [h] (Cykli: 146) (Średnio dziennie: 4,7)

Suma pracy PCi: 78,5 [h]

Startów: 163 (Średnio dziennie: 5,3)

Czas pracy śr CO: 1,61 [h/d]

Czas pracy śr CWU: 0,92 [h/d]

Czas pracy śr: 2,5 [h/d]

Szacowane zużycie: 301 [kWh] Średnio: 9,7 [kWh/d]

CWU: 141 [kWh] Średnio: 4,6 [kWh/d]

CO: 160 [kWh] Średnio: 5,2 [kWh/d]

CO/100m2: 2,2 [kWh/(d*100m2)]

Koszt [8/92%]: 112 zł w tym CO [0/100%]: 50 zł CWU [31/69%]: 63 zł

------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i porównuję CO:

Czas pracy u Ciebie 1h 36m u mnie 4h na dobę

Zużycie prądu u Ciebie 141 kWh/mc, 4.6 kWh/dobę u mnie 217 kWh/mc, 7 kWh/dobę

W tej chwili w 1T nie grzeje. W godz 3:30..6, 13..15 grzeje. Dziś w nocy było koło 3'C. Gdybym tak grzał cały miesiąc to wyjdzie mi znów 7 kWh/dobę. Patrzę u Ciebie, że wystarczy jak Twoja PC pogrzeje 1h 36m /dobe i masz ciepło. Rewelacja.

Mam trochę większe zużycie od kkdarch i mamy podobne domy.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAŹDZIERNIK 2013

 

CO

 

czas pracy PC - 42,20h, 1,36h/d

koszt - 44,32 zł

zużycie - 112,07 kWh

 

CWU - (8m3)

 

czas pracy PC - 35,11h, 1,13h/d

koszt - 36,34 zł

koszt podgrzania 1m3 cwu - 4,54 zł

zużycie kWh na podgrzanie cwu - 105,33 kWh

zużycie kWh na podgrz.1 m3 cwu - 13,17 kWh

 

 

Razem

 

Czas pracy PC - 80,31h, 2,6h/d

 

koszt - 80,66 zł

 

zużycie - 217,40 kWh (I - 15,5 , II- 201,9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i porównuję CO:

Czas pracy u Ciebie 1h 36m u mnie 4h na dobę

Zużycie prądu u Ciebie 141 kWh/mc, 4.6 kWh/dobę u mnie 217 kWh/mc, 7 kWh/dobę

W tej chwili w 1T nie grzeje. W godz 3:30..6, 13..15 grzeje. Dziś w nocy było koło 3'C. Gdybym tak grzał cały miesiąc to wyjdzie mi znów 7 kWh/dobę. Patrzę u Ciebie, że wystarczy jak Twoja PC pogrzeje 1h 36m /dobe i masz ciepło. Rewelacja.

Mam trochę większe zużycie od kkdarch i mamy podobne domy.

 

No OK, ale ja mam chyba sporo wieksza i jednak troszke gorzej docieplona chalupa. U Ciebie bym sie spodziewal zuzycia o 20-30% nizszego.

Pisze to tylko pd katem sprawdzenia, czy gdzies PC sie nie "zbiesila".

 

PS. Po branej na cele CO mocy pompy (1820W) widze, ze ona raczej dziala OK. Po prostu dom potrzebuje duuuzo ciepelka. Tu juz musisz rozeznac samemu dlaczego. Czy jeszcze az taki mokry, czy jakies zrodla ucieczki ciepla sa.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przecież oczywiste - 1 sezon grzewczy...nie doszukuj się nie wiadomo czego...

 

W stopce jest, ze wprowadzil sie na poczatku czerwca tego roku. Zakladam, ze w marcu nie wylewal posadzek i nie robil tynkow, tylko raczej na jesien 2012. Wydaje mi sie, ze zima 2012/1013 musial jakos dom ogrzewac. No chyba, ze sie w tym wzgledzie calkowicie myle, ale pewnie kolega ferrit mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz mokrzej nieco, niz sobie wyobrazalem. Chyba faktycznie sie domek suszy. Mnie zawsze straszyli, ze pierwszy sezon to bedzie 20% wiecej na CO niz w latach nastepnych, ale jak widac po Twoim przykladzie moze byc to i 50-60% wiecej. Przynajmniej na poczatku sezonu. Mam tylko nadzieje, ze pozniej tendencja bedzie sie zmniejszala, bo zabraknie doby na prace pompy i nie sa to wcale zarty. Obserwuj temp DZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...