Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

To tez zaktualizuje moje zuzycie, mam mala PCi bo 5,9kW.

W styczniu (01-24/01/2012) zuzylem 420 kWh na cele co+cwu. Srednia dobowa za ostatni tydzien wyszla mi ok. 19 kWh, na cwu idzie mi ok. 3 kWh - trzy razy na dobe grzeje wode.

Podlog grzeje 215 m2 (ok. 175 m2 uzytkowej) i dwie osoby chetne do korzystania z cwu :) a temperatury panujace w domu to 20,5 - 21,5*C, w sypialniach nizsza bo ok. 19-19,5*C.

 

@lujski, przeczytaj w jego stopce co to za pompa

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie od 29.12.11 do 22.01.12 poszło w sumie 617 kWh.

I taryfa -240 kWh

II taryfa -377 kWh

Z tego na pompe ciepła 367 kWh.

Na cwu mogło pójść ok 100 kWh.

Teraz na cwu wyjdzie trochę więcej bo kombinuje z godzinami.

C.o. Całe w zasadzie w II taryfie ale terąz już jakoś za zimno się robi i grzejac tylko w drugiej taryfie nie mam więcej jak 20-20,5 stopnia.

Zacznę wychodzić w I taryfę jak mrozy się utrzymają a słońca nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł rachunek:

okres: 12.11.11- 18.01.12

Ilość kwh: 1723

Dzienna: 858 kwh

Nocna: 1138 kwh

Kwota: 735 zł

średnio dziennie zużywam 25 kwh na cały dom

 

Jest to rachunek za cały prąd. Pompa ciepła, indukcja, went. mech, pompa w studni, oświetlenie, komp itd.

Dom 130 m2 z 20 metrowym garażem słabiej ogrzewanym. Reszta dobrze ocieplona, okna 3 szybowe, rekuperator, chałpa ma ekspozycję na południe. Mam takie mieszane uczucia po tym rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam takie mieszane uczucia po tym rachunku.

Po prostu dałeś sobie wcisnąć kit,że jak się posiada pompę ciepła to eksploatacja kosztuje prawie darmo ;)

Swoją drogą wg mnie masz duże zużycie w I taryfie w porównaniu do II.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł rachunek:

okres: 12.11.11- 18.01.12

Ilość kwh: 1723

Dzienna: 858 kwh

Nocna: 1138 kwh

Kwota: 735 zł

średnio dziennie zużywam 25 kwh na cały dom

 

Jest to rachunek za cały prąd. Pompa ciepła, indukcja, went. mech, pompa w studni, oświetlenie, komp itd.

 

Jak na cały dom to masz świetny wynik jeżeli chodzi o kWh. Popracuj jeszcze nad stosunkiem taniej do drogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł rachunek:

okres: 12.11.11- 18.01.12

Ilość kwh: 1723

Dzienna: 858 kwh

Nocna: 1138 kwh

Kwota: 735 zł

średnio dziennie zużywam 25 kwh na cały dom

 

Jest to rachunek za cały prąd. Pompa ciepła, indukcja, went. mech, pompa w studni, oświetlenie, komp itd.

Dom 130 m2 z 20 metrowym garażem słabiej ogrzewanym. Reszta dobrze ocieplona, okna 3 szybowe, rekuperator, chałpa ma ekspozycję na południe. Mam takie mieszane uczucia po tym rachunku.

 

Mysle ze przy Twoim obecnym zuzyciu mogl bys miec rownie dobrze I taryfe, finansowo wyszlo by pewnie podobnie.

To nie jest zly wynik jak na dwa miesiace sezonu grzewczego i krotkiego dnia. Latem "nadrobisz" i srednia roczna wyjdzie juz satysfakcjonujaca.

Nie mozna srednio-rocznej wyciagac tylko z sezonu zimowego.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz-w a jaka Ty masz pompe

 

PPC- 7 kw. Odwierty pionowe. Pompa na ogrzewanie jeszcze nigdy mi się w drogiej nie włączyła. Czasem tylko chodzi w drogiej na CWU.

Co do pracy na zmianą taryf, to mamy małe dziecko i prania jest masa. Staram się pralkę i zmywarkę puszczać w taniej, a reszta normalnie. Ciężko zmusić żone do gotowania w określonych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz-w - mnie się wydaje że masz ok(ale ja mam króciutko pompę- ale i tak dłużej niż niektórzy doradcy na forum). zużycie - 25kWh na dobę na cały dom z dzieciakiem i piszesz, że pompa chodziła w taniej tylko a to ci daje 17 kwh na dobę w taniej, a tam masz pompę i pralkę ze zmywarką i grzanie częściowe wody, to ci wychodzi średnio 5 zł na dobę , (są tacy co pewnie na prądzie mają teniej albo mieć będą.... :-) ), jak pisałem uważam że masz ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie czuję się nabity w butelkę. Nikt mi nie obiecywał utrzymania domu za darmo, ani też nikt mi nie podawał żadnej kwoty miesięcznej. Kolega za wielkościowo podobny dom tylko słabo ocieplony wydaje za ekogroszek 400 zł-tylko za ekogroszek co miesiąc. 360 zł za prąd/mies i 150 zł wywóz szamba, za tą kasę nigdy bym w żadnym bloku nie przeżył- obsługowość taka sama, czyli żadna. Mam ozdobny kominek i palę nim żadziej niż raz w tygodniu. Szkoda, że nie mam na pompie podlicznika. Poprzednio od połowy września do połowy listopada przyszło nam 370 zł za cały prąd i dlatego może moje rozbuchane oczekiwania trochę zostały wyziębione. Edytowane przez bartosz-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł rachunek:

okres: 12.11.11- 18.01.12

Ilość kwh: 1723

Dzienna: 858 kwh

Nocna: 1138 kwh

Kwota: 735 zł

średnio dziennie zużywam 25 kwh na cały dom

 

Jest to rachunek za cały prąd. Pompa ciepła, indukcja, went. mech, pompa w studni, oświetlenie, komp itd.

Dom 130 m2 z 20 metrowym garażem słabiej ogrzewanym. Reszta dobrze ocieplona, okna 3 szybowe, rekuperator, chałpa ma ekspozycję na południe. Mam takie mieszane uczucia po tym rachunku.

 

Uważam,że na cały dom zużywasz ok.Zerknij na moje zużycie w podobnym okresie. Jedynie udział 1T w całości mam mniejszy.

Ps.U Ciebie teraz widzie,że całość to 1996 kWh a nie 1723 kWh

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=5121679&viewfull=1#post5121679

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...