Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

to do Pyxisa: przy osiągnięciu 53C na GZ wyskakuje alarm "przekroczenie GZ" i wyłącza się sprężarka

prawda jest taka, że wtedy zasobnikami się w ogóle nie interesowałem - po prostu myślałem że to w ogóle nie ma znaczenia....jednak znaczenie ma

 

kamyk - masz rację że powinni mnie ukierunkować....dla mnie teraz nie jest to żaden problem, bo sobie przerobiłem trochę, ale mam co jakiś czas sygnały od niezadowolonych użytkowników z prośbą o pomoc (problem z ciepłą wodą) Powinni to w końcu trochę lepiej rozwiązać...bo to źle rzutuje na całą firme..

ty zresztą mógłbyś coś na ten temat powiedzieć :p i na temat tej wody także :p

 

Dlatego ja olałem producenta twojej PC bo też mnie chcieli uszczęśliwić na siłę i to nie za małą kasę, nie zezwalając na zakup samej PC. Od poczatku wiedziałem, że CWU przy PC może być problemem. Dlatego ja w zwykły bufor 700l wrzuciłem 50mb rury z nierdzewki i grzeję przepływowo. Temperatura na wyjściu z PC nie przekracza 48 st by mieć 46 w zbiorniku. Żadnych taktów nawet latem, cały zbiornik zagrzany od 46 góra i 44-45 dół za jednym strzałem. Czujniki umieszczine w 1/4 od góry i od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to do Pyxisa: przy osiągnięciu 53C na GZ wyskakuje alarm "przekroczenie GZ" i wyłącza się sprężarka

 

To jest zabezpieczenie softowe sterownika pewnie. U mnie bylo ustawione na 55*C. Przestawilem to na 64*C i po tescie przy tej temperaturze skraplacza presostaty nie zadzialaly jeszcze. Normalnie ta temperatura nie przekracza 60*C, ale przy cieplym DZ i grzaniu CWU do 48*C dochodzi do 63*C. Majac takie ustawienia nie musze latem obnizac temperatury CWU i nie mam taktowania pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja w zwykły bufor 700l wrzuciłem 50mb rury z nierdzewki i grzeję przepływowo. Temperatura na wyjściu z PC nie przekracza 48 st by mieć 46 w zbiorniku. Żadnych taktów nawet latem, cały zbiornik zagrzany od 46 góra i 44-45 dół za jednym strzałem. Czujniki umieszczine w 1/4 od góry i od dołu.
Jak długo i co ile czasu Ci grzeje PC ten bufor ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latem to za mała wężownica a za mocna pompa

atlantic ma niedopracowaną logikę

 

brakuje możiwości ustawien różnych temperatur w różnych strefach komfortowych

jak ktoś to oleje to może niezauważyć że grzeje w droższej taryfie z copem 2

 

witam

 

nie dokońca rozumiem

 

czyli uważasz, że jakbyś miał odpowieni zasobnik (z odpowiednią wężownicą) to ze względu na "niedopracowaną logikę" grzałbyś z COP-em = 2?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kamyk - masz rację że powinni mnie ukierunkować....dla mnie teraz nie jest to żaden problem, bo sobie przerobiłem trochę, ale mam co jakiś czas sygnały od niezadowolonych użytkowników z prośbą o pomoc (problem z ciepłą wodą) Powinni to w końcu trochę lepiej rozwiązać...bo to źle rzutuje na całą firme..

ty zresztą mógłbyś coś na ten temat powiedzieć :p i na temat tej wody także :p

 

własnie ostatnio też mnie ktoś o to pytał ale ja to mam rozwiązanie ekstremalne;)

a dziwię się że firma dalej uszczęśliwia użytkowników skoro ma sygnały różnej mocy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - mam budować dom dla syna , przez miedzę z moim , ja mam prąd klasyczny 2 taryfowy tania taryfa 21-6 i między 13-15 , a gdyby syn wybrał opcję weekendową , wystarczy jeden kabel między domami jakaś prost elektryka przełączająca i razem mamy duużo taniej taryfy;)

 

To inaczej. On weekendowa a ty jednotaryfoey. Wtedy masz albo tani, albi jednotaryfory zamiast drogiego ;)

Polak potrafi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - mam budować dom dla syna , przez miedzę z moim , ja mam prąd klasyczny 2 taryfowy tania taryfa 21-6 i między 13-15 , a gdyby syn wybrał opcję weekendową , wystarczy jeden kabel między domami jakaś prost elektryka przełączająca i razem mamy duużo taniej taryfy;)

 

witam

 

mam takich 2 klientów - tak jak u ciebie ojciec i syn, zajmują się "elektromonterstwem"

jeden ma 2 taryfę łikendową, a drugi ma 1-taryfę

 

jak mają to dokładnie zrobione to nie wiem ale jak mówią - działa b. dobrze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta , dwa styczniki , przekaźnik czasowy , zegar tygodniowy , wszystko do nabycia w każdej hurtowni elektrycznej za jakies 300 pln

 

Nie jest to chyba taki proste. Musisz przelaczyc 3 fazy z zabezpieczeniem toru N. Musi to byc tez zrobone bez zauwazalnej dla urzadzen przerwy w zasilaniu.

Na moje amatrorskie oko trzeba bylo cos ciekawszego wymyslic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to chyba taki proste. Musisz przelaczyc 3 fazy z zabezpieczeniem toru N. Musi to byc tez zrobone bez zauwazalnej dla urzadzen przerwy w zasilaniu.

Na moje amatrorskie oko trzeba bylo cos ciekawszego wymyslic.

 

 

Etam , jak chcesz gotowca to można pokombinować z ze strerownikiem załączenia rezerwy np.http://www.pollin.pl/pokaz_produkt/sterownik-samoczynnego-za%C5%82%C4%85czania-rezerwy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...