Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Tak, musisz sie "wzorowac" na czasie z licznika glownego. Zarowno na pompie jak i na zegarze na podliczniku pompy. Wkoorwiajace jest to, ale chyba tez bede musial tak zrobic jak ta roznica wskazan urosnie.

 

Zegar w liczniku głównym spieszy mi się 4 minuty. Zgłaszałem to w Enerdze myśląc, że są w stanie ustawić prawidłowy czas. Okazało się, że NIE. Konieczna wymiana licznika. Zrezygnowałem. Start podniesienia zadanej temperatury w PCi mam ustawiony na 22:10 i 13:10 a stop na 5:55 i 16:00 (1 godzina wchodzi w drogi prąd celowo) aby "zmieścić" się w tanim prądzie według zegara w liczniku głównym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zegar w liczniku głównym spieszy mi się 4 minuty. Zgłaszałem to w Enerdze myśląc, że są w stanie ustawić prawidłowy czas. Okazało się, że NIE. Konieczna wymiana licznika. Zrezygnowałem. Start podniesienia zadanej temperatury w PCi mam ustawiony na 22:10 i 13:10 a stop na 5:55 i 16:00 (1 godzina wchodzi w drogi prąd celowo) aby "zmieścić" się w tanim prądzie według zegara w liczniku głównym

 

witam

 

na czyj koszt miała być ta wymiana?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start podniesienia zadanej temperatury w PCi mam ustawiony na 22:10 i 13:10 a stop na 5:55 i 16:00 (1 godzina wchodzi w drogi prąd celowo) aby "zmieścić" się w tanim prądzie według zegara w liczniku głównym

 

U mnie sterownik pozwala na ustawienie tych temperatur z przedzialem 1h. Nie moge ustawic minut. Tylko pelne godziny. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterownik pozwala na ustawienie tych temperatur z przedzialem 1h. Nie moge ustawic minut. Tylko pelne godziny. :(

 

No to trochę "gorsza" sytuacja w kontekście "przechodzenia" minut w drogą taryfę z powodu kilkuminutowego rozjazdu zegara licznika głównego względem czasu prawidłowego. Pozostaje ustawienie czasu na PCi oraz zegara sterującego przełączaniem podlicznika na czas równy wskazaniom licznika głównego.

 

PS. Czy na forum był/jest temat o ustawieniach parametrów PCi ? Myślałem aby wymieniać doświadczenia co do tych ustawień, np. jakie temperatury powrotu ustawiają pompiarze, jaką histerezę, jaką krzywą grzania, jak wysokie podbicie, obniżenie, itp. parametry. Oczywiście w każdym modelu PCi będą inne nazwy tych parametrów, inne możliwości, ale pogląd byłby cenny zwłaszcza dla "nowych" którzy dopiero co przystępują do "tuningowania" swoich pomp i szukają informacji z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo i co ile czasu Ci grzeje PC ten bufor ?

 

W październiku przy zużyciu dziennym CWU 260l - pracowała średnio 1h8min

Czerwiec-wrzesień - 250l/d- 44min/d

Stczeń - 240l/d - 1h48min/d

 

W tym jest również cyrkulacja która robi swoje.

 

Latem miałem pękniety zawór zwrotny i po wymianie i nie załączyłem cyrkulacj, ale nie pamiętam kiedy dokładnie to było i ponownie ją załączyłem w końcu września.

 

Jeśli zagrzeję go do 46 PC załącza sie po pobraniu ok 250-300 l. Przeważnie 2x dziennie w taniej popołudniowej taryfie do 46 st. oraz nad ranem kiedy temp jest niższa niż 44st. W drogiej taryfie załącza się jak temp spada poniżej 42 st.

 

Na górze zbiornika temp ma ok. 2st więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat

U mnie wciąż wystarcza taniej taryfy popołudniowej na grzanie domu i CWU

1,5 h grzanie i ok 30 min CWU, grzeje do 45-46 st

PC połyka całe 5,5 KWh na te 2 h pracy

Jak to wygląda na listopad u Was?

 

1-4 XI - 3 dni

 

Czas pracy CO - 9h 8min, CWU (730l) - 4h 2 min

Zużycie -36 kWh -tania

Koszt- ok. 13 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione podbicie na 13 stąd te godziny pracy, zaskoczyło mnie że te 1,5 h wystarcza

 

Podbicie 13K ? To jaka jest wówczas zadana temperatura powrotu ? 45 st.C ? Jak temperatura powrotu osiągnie taką wartość to w domu masz 30...32 st.C ?

Ja w swojej SI 7TE mam podbicie 3K w taniej taryfie, krzywa grzania 36 st.C, histereza 1,5K i przy obecnych temperaturach zewnętrznych +6...+10 st.C temperatura zadana powrotu podczas podbicia to około 28...24 st.C

 

Coś mi tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01.11.2013 do 05.11.2013 na cele c.o. i cwu łącznie to 35,78kWh energii pobranej i 0,358GJ energii wytworzonej, czyli SPF=2,78.

100% w taniej taryfie, koszt 35,78kWhx0,28zł=10,01zł

Pompa ustawiona tylko na tanią taryfę, teraz mam G12W, czyli tania przez cały weekend. Niski SPF spowodowany dwiema ciągle pracującymi pompkami obiegowymi i buforem, o czym już kiedyś pisałem.

Dla porównania SPF mierzony tylko dla jednego cyklu grzania cwu dochodzi do 3,70 no ale te pompki pogarszają SPF na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...