Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

U nas G12: dzienna 0,657zł, noc 0,3048zł

weekendowa: dzień 0,6802zł noc 0,3048zł

G11: 0,5662zł

rejon: opolskie

 

No to identyczne ceny jak u mnie, tylko, ze ja rozbijam oplate stala na FV (ta niezalezna od zuzycia) na srednie zuzycie miesieczne w kWh i do kazdej zuzytej dodaje. Tak zeby lawiej bylo liczyc. :).

 

Z tego co widze, to nasz rejon ma jedne z ciekawszych cen na energie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to identyczne ceny jak u mnie, tylko, ze ja rozbijam oplate stala na FV (ta niezalezna od zuzycia) na srednie zuzycie miesieczne w kWh i do kazdej zuzytej dodaje. Tak zeby lawiej bylo liczyc. :).

 

Z tego co widze, to nasz rejon ma jedne z ciekawszych cen na energie.

 

właśnie zauważyłam, że zbliżone ceny.. w każdym razie jak będzie możliwość, to od razu wskakuje na g12g.. w weekend najwięcej się robi, pierze, gotuje itd i dzięki tej operacji jestem pewna, że zyskamy dodatkowe parę zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plusfoto:

w tej chwili dzwoniłem do taurona i mam potwierdzenie 28gr tania, 79gr droga i do tego 10,15gr opłaty stałe miesięczne. kwoty brutto.

Tzn. że niektórzy wiedzą gdzie mieszkać.;) Ostatnio dochodzę do wniosku że im bliżej jakiejś elektrowni tym drożej i gorzej. Mam tak jak mar też niestety z PGE Łódź -Teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłam, że zbliżone ceny.. w każdym razie jak będzie możliwość, to od razu wskakuje na g12g.. w weekend najwięcej się robi, pierze, gotuje itd i dzięki tej operacji jestem pewna, że zyskamy dodatkowe parę zł :)

 

Tak bedzie. Ja jak wskoczylem z zeszlym roku z G12 na G12g to jeszcze udalo sie zejsc z kosztow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś w Enerdze i masz pewnie G12r

Czy liczyłeś może różnicę ogólnego złużycia między g12r a g12w? bo ja się długo zastanawiałem nad tym co wybrać i jednak wziąłem G12w.

Różnica jest taka że w szczycie G12r jest o 1 gr droższa a poza szczytem aż 6 gr tańsza. W szczycie sezonu grzewczego daje mi to około 30 zł na koryść g12r na ogrzewaniu miesięcznie, ale czy zużycie w weekendy nie nadgania tego?

 

Nie liczyłem jakoś specjalnie tego. Po prostu wychodziło wg wstępnych przeliczeń taniej. Po roku i 2 miesiącach na liczniku głównym mam 4604 kWh tańszej i 1601 droższej, generalnie tańsza to PC (93,5% rocznego zużycia PC to tańsza taryfa) a na potrzeby bytowe wychodzi mi 50%/50%, jakby było w weekendowej sam nie wiem, ale nie będę kombinował. W weekendy trzeba odpoczywać, wyjeżdżać a nie siedzieć w domu, także pewnie zbyt wiele bym pewnie nie nadrobił, jeśli w ogóle :)

 

Ceny G12r z VATem i innymi opłatami oprócz oczywiście opłaty stałej zależnej od mocy zamówionej to 0,30 i 0,7576. Mnie to zadowala i już taniej nie będzie. W weekendowej bym tylko rozbijał normy czasu PC a tak w stałym rytmie pracy chodzi regularnie co dzień :)

 

No i nie zapominajmy, że tańsza za to jest 2 godziny dłuższa co dzień, bo 13-16 i 22-7 co w zupełności mnie zadowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekendowej bym tylko rozbijał normy czasu PC a tak w stałym rytmie pracy chodzi regularnie co dzień :)

 

Opisywalem ju kiedys, ze w weekendowej nie zdejmujesz calkowicie ram czasowych na pompie, tylko je nieco wydluzasz. Pompa ma caly czas chodzic w podobnym "rytmie". Sprawdza sie to bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem

no ale ja poradzę, jak nie chcą weekendowej wprowadzić :p

 

 

Boli adiqq brak weekendowej, ale co zrobisz, i tak nie jest źle, ja mam świetne proporcje pomiędzy tanią a drogą, jak będe pewien to napisze co i jak

A tym czasem muszę pozwolić PC ładować podłoge w nocy bo te 1,5 h już nie wystarcza, dziś było niecałe 22 st

Pizga na dworze i mokro straszliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywalem ju kiedys, ze w weekendowej nie zdejmujesz calkowicie ram czasowych na pompie, tylko je nieco wydluzasz. Pompa ma caly czas chodzic w podobnym "rytmie". Sprawdza sie to bardzo ladnie.

 

No tak, tylko wtedy zysk z tego, że mam weekendową będzie na prawdę mizerny, no bo co mogę zrobić więcej normalnie niż zawsze? Zysk nawet 1 h dziennie w porównaniu z G12w w godzinie 15-16 zbilansuje cały jeden dzień weekendu, a ponadto jest taniej. A akurat 15-16 to czas gotowania obiadu itp. po pracy, bynajmniej u mnie (a kuchnia indukcyjna) także mi bynajmniej ogólnie chyba drożej by wyszła weekendowa...

 

A tak po zsumowaniu całości zużywanego prądu i tak wychodzi nieźle -

droga 25,8% i

tania 74,2%

pamiętajmy że jesteśmy po lecie kiedy PC grzała tylko CWU, energia na potrzeby inne była proporcjonalnie znacznie wyższa niż w pozostałym okresie roku; po zimie lub całym roku branym pod uwagę wychodzi jeszcze korzystniej

Edytowane przez lulukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko wtedy zysk z tego, że mam weekendową będzie na prawdę mizerny, no bo co mogę zrobić więcej normalnie niż zawsze? Zysk nawet 1 h dziennie w porównaniu z G12w w godzinie 15-16 zbilansuje cały jeden dzień weekendu, a ponadto jest taniej. A akurat 15-16 to czas gotowania obiadu itp. po pracy, bynajmniej u mnie (a kuchnia indukcyjna) także mi bynajmniej ogólnie chyba drożej by wyszła weekendowa...

 

U mnie weekendowa ma tez 2h taniego w dzien (14-16). Chyba co do tego masz watpliwosci jesli dobrze zrozumialem.

Jesli nie masz w weekendowce taniego w dzien, to jest to jej wada. Ja sie odnioslem tylko do opisywanego "rozregulowania" sie cykli przez weekend. Nad tym mozna spokojnie zapanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weekendowa ma tez 2h taniego w dzien (14-16). Chyba co do tego masz watpliwosci jesli dobrze zrozumialem.

Jesli nie masz w weekendowce taniego w dzien, to jest to jej wada. Ja sie odnioslem tylko do opisywanego "rozregulowania" sie cykli przez weekend. Nad tym mozna spokojnie zapanowac.

 

tutaj raczej chodziło o to że w R ma 3 godziny w ciągu dnia i 9 w nocy a w weekendowej ma 2 w ciągu dnia (do 15) i 8 w nocy plus weekend i święta.

 

Ja muszę chyba poobserwować zużycie w ciągu dnia w tygodniu i w weekendy i jeszcze raz policzyć na czym wyjdę lepiej. U mnie dla odmiany w weekendy dom jest pełen i na pewno zużycie jest wyższe ale czy o tyle żeby się opłacało to trzeba poobserwować. raz w roku można zmienić więc może pokuszę się i wyprubuję G12 r

Pyxis u was ceny prądu to jakaś wieczna promocja w porównaniem z tym co na pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj raczej chodziło o to że w R ma 3 godziny w ciągu dnia i 9 w nocy a w weekendowej ma 2 w ciągu dnia (do 15) i 8 w nocy plus weekend i święta.

 

Ja muszę chyba poobserwować zużycie w ciągu dnia w tygodniu i w weekendy i jeszcze raz policzyć na czym wyjdę lepiej. U mnie dla odmiany w weekendy dom jest pełen i na pewno zużycie jest wyższe ale czy o tyle żeby się opłacało to trzeba poobserwować. raz w roku można zmienić więc może pokuszę się i wyprubuję G12 r

Pyxis u was ceny prądu to jakaś wieczna promocja w porównaniem z tym co na pomorzu.

 

Dokładnie o to chodziło, że zamiast tanich weekendów są 3 godziny w dzień przez cały tydzień i godzinka z rana. W końcu każdy dostosowuje jak mu wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to inna sprawa. Te 3h w dzien to uklon w strone minimalizowania aplitudy temperatur przy grzaniu akumulacyjnym. Bardzo fajna propozycja i mil bym tez chyba problem z wyborem (jesli koszt taniego pradu identyczny).

 

A ceny pradu na Dolnym Slasku z tego co widze calkiem, calkiem. Dziwne sa takie roznice. Ciekawe z czego faktycznie wynikaja? Drozszy przesyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam g12 i tak grzałem cały poprzedni sezon , teraz po wielu przemyśleniach ustawiłem PCi do grzania od 14 do 17 w dzień i od 00 do 06 w nocy , po prostu zrezygnowałem z 2 tanich godzin na rzecz jednej drogiej w dzień . Jak przyjdą lekkie mrozy to zrobię eksperyment i w nocy nie będę grzał tylko te 8 godzin zamienię na 4 w drogiej taryfie i puszczę PCi w dzień tak żeby na wieczór podłoga była ciepła. Cenowo powinno wyjść na to samo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą lekkie mrozy to zrobię eksperyment i w nocy nie będę grzał tylko te 8 godzin zamienię na 4 w drogiej taryfie i puszczę PCi w dzień tak żeby na wieczór podłoga była ciepła. Cenowo powinno wyjść na to samo .

Też się nad tym zastanawiałem, aby wydłużyć czas pracy PC w 1T np. w godz 15..16, aby nagrzać na wieczór zamiast np. 2godz w 2T. Czy ktoś w Was to przechodził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...