Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

----że sprężarka będzie Ci się bardziej zużywała przy częstszym włączaniu się.---

 

Dla mnie to taki dziwny slogan , najczęściej powtarzany przez różnych monterów.Co to znaczy ,,częste wałączanie'' trzy , cztery czy nawet sześć razy na dobę to nie jest częste włączanie, przynajmniej nie na tyle żeby miało istotny sens dla długowieczności sprężarki. jacekBB mam pytanie do ciebie - ile razy np sprężarka danffosa może wykonać cykli załączenia w swoim ,,życiu''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ściany wewnętrzne z porothermu zamiast Ytonga, wylewka tradycyjna grubości minimum 8-10 cm.

 

Ściany najlepiej z silikatów, jak masz Ytonga to może to być silka, latem w domu jest świetny mikroklimat, a zimą akumuluje sporo energii

A wylewka, nie wiem czy ma sens robić więcej niż ok 7 cm, nie eksperymentowałem, jednak obawiałbym się że ciepełko zacznie się gubić do gruntu, fundamentu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany najlepiej z silikatów, jak masz Ytonga to może to być silka, latem w domu jest świetny mikroklimat, a zimą akumuluje sporo energii

Ściany wewnętrzne są z ytonga więc nie mogą być jednocześnie z silki. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem :)

A w pierwszym zdaniu oczywiście nie miało być porotherm a silikat

 

wylewka.... nie eksperymentowałem

Trudno wyobrazić sobie taki eksperyment. Jedynie zbudowanie drugiego identycznego domu tyle, że z grubszą wylewką.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji kilka parametrów z pracy mojej PCi podaję:

 

22:05 start z podbiciem 3K. Temperatura zewnętrzna: 6,0 st.C. Temperatura zadana powrotu: 29,3; temperatura powrotu: 25,4; Histereza 1,7; Krzywa grzania 34 st.C. Do "zrobienia" więc: (29,3+1,7-25,4) = 5,6K. Temperatura ciepłej strony DZ: 11,8; zimnej: 12,2.

23:01 stop PCi. Temperatura ciepłej strony DZ: 8,3; zimnej: 5,0. Stan podlicznika: 1257,45-1255,6=1,85kWh. w 56 minut, czyli w godzinę byłoby 1,98kWh (razem z pompkami obiegowymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczciwie dodam że grzeje wodę do 45 stop[przy 45 żona przestaje dolewać zimnej wody do wanny].

czyli listopad mogę zamknąć w okolicach 110-120 kwh na cwu.

jak będę miał tanszą taryfę [chyba w grudniu ] to może i zmywarkę odpalimy na stałe

pozostaje jeszcze grudzien , styczen , luty - w tych miesiącach spodziewam się7 kwh doba na cwu średnio.

choć licżę że będzie ciut mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczciwie dodam że grzeje wodę do 45 stop[przy 45 żona przestaje dolewać zimnej wody do wanny].

 

Sprawdz termometry. Albo szwankuja, albo masz ogromne straty na przesyle CWU do punktu biorczego. Gwarantuje Ci, ze zona nie jest w stanie wsadzic nogi do wanny z woda o temperaturze 45*C bez wydania namietnego "syku". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz termometry. Albo szwankuja, albo masz ogromne straty na przesyle CWU do punktu biorczego. Gwarantuje Ci, ze zona nie jest w stanie wsadzic nogi do wanny z woda o temperaturze 45*C bez wydania namietnego "syku". ;)

 

Robiłem kiedyś testy. Woda w wannie 40st. w pierwszym odczuciu gorąca, trzezba było się ostroznie zanurzać. Po oswojeniu się z temp. dolewałem gorącej wody aby sprawdzić ile można wytrzymać. Wytrzymałem do 42 może 42,5 st. Po kilku minutach musiałem wychodzić bo myślałem że zejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś testy. Woda w wannie 40st. w pierwszym odczuciu gorąca, trzezba było się ostroznie zanurzać. Po oswojeniu się z temp. dolewałem gorącej wody aby sprawdzić ile można wytrzymać. Wytrzymałem do 42 może 42,5 st. Po kilku minutach musiałem wychodzić bo myślałem że zejdę.

 

Twardy jesteś!:yes: Ja do 40-stki nie dałem rady nawet wejść (nogi jeszcze jeszcze ale ptaka bym nie zanurzył :D:D:D) musiałem z 10 min poczekać

 

DOPYTAŁEM się - nie czeka jak jej zleci zimna woda -czyli i tak miesza choć o wiele mniej.

 

Ja, akurat używam cyrkulacji, ale ten przykład pokazuje jak dużo tej zimnej wody zleci, żeby woda 45st nadawała się do kąpieli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze bialka z ktorych zbudowane sa tkanki Twojego organizmu o tym "progu" nie wiedza. ;)

Czym innym jest zlanie sie pod prysznicem goraca woda, a zupelnie czym innym zanurzenie sie w wannie z taka woda. Pomijam fakt pomiaru temperatura ktora wiekszosc termometrow jednak troszke zawyza przy pomiarze (tak w granicach 1*C) a odczucie wody np. 40 i 41*C jest zupelnie inne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq dokładnie! Ja spokojnie biorę prysznic w 42 stopniach :-)

 

Hej, mój brat ma u siebie deszczownicę, na której jest termometr i pokazuje temp bieżącej wody. Z ciekawości zadzwoniłem do niego żeby się spytać jak to jest i powiedział, że dla niego i żony optymalną temp jest 36-37st, powiedział też, że pod 40st nie jest w stanie utrzymać ręki, a bardzo chciałby poznać kogoś kto kąpie się w temp 42 stopnie:):):) Szczerze mówiąc myślę, że to musi być jakiś błąd pomiaru, albo wchodzisz i przyzwyczajasz się powoli zwiększając temperaturę bo ja też nie mogę sobie tego wyobrazić:no: Chociaż właśnie przypomniał mi się kolega z akademika, który spał z włączoną farelką na maxa, dmuchającą mu w twarz z odległości 20cm i też wszyscy myśleli, że to niemożliwe:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...