Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompiarzom też nie jest do śmiechu jak za ogrzewanie płacą 1550zł, ale za wszystkie nośniki energii w swoim domu ponad 5kzł/rok

 

O, a to już bezpośrednie "picie" do mnie. Nie podałem nigdzie całego zużycia z faktur i kwoty rocznej jaką zapłaciłem, ale kebeb wie, że zapłaciłem ponad 5kzł. Cóż... wizjoner :p

 

Untitled.jpg

 

okres zużycie [kWh] kwota [zł] zysk z taryfy weekendowej [zł] zużycie [kWh] na c.o. i c.w.u. koszt c.o. [zł] koszt c.w.u. [zł] koszt c.o. i c.w.u. [zł] koszt bytowy [zł]

07.2012 - 07.2013 7418 3 571,93 zł 768,08 zł 4100 1 150,00 zł 400,00 zł 1 550,00 zł 2 021,93 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompiarzom też nie jest do śmiechu jak za ogrzewanie płacą 1550zł, ale za wszystkie nośniki energii w swoim domu ponad 5kzł/rok

 

Drogi Panie. Mieszkając w wielkiej płycie ocieplonej ponad 20 cm styropianem w stanie osobowym jak obecnie na powierzchni 80m2 opłaty były na poziomie:

- CO - 250 zł/mies - cały rok

- CWU- ok. 6m3 - ok.- 100-120zł/mies

-gaz do gotowania- ok 35zł/mies

-en. el.- ok.180kWh/mies. - ok 100zł

 

Razem-ok. 485zł/mies., czyli 5820zł rocznie. Dzięki pompie w cenie CWU z bloku praktycznie mam CWU + CO na powierzchni dwukrotnie większej w obecnym domu.

Dlatego obecne racunki na poziomie 270 zł/mies.( za wszystko włącznie z oświetleniem zewnętrznym, betoniarką, elektronarzędziami które są używane tylko na zewnątrz) płacę z szerokim uśmiechem, to mniej więcej tyle co takie bzdety jak TV, internet, telefony.

 

Edycja.

 

O innych nośnikach mi nie wiadomo. Gdyby nie słońce i panowałaby noc 24/24 to pewnie bym dobił do tych twoich maniakalnych 5000zł

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompiarzom też nie jest do śmiechu jak za ogrzewanie płacą 1550zł, ale za wszystkie nośniki energii w swoim domu ponad 5kzł/rok

 

Powinni placic te 5 tyz za bytowy i 5 za ten prad na CO+CWU. Wtedy bys sie duuuuzo lepiej czul (popisz na watku "kablarskim"). :)

Sorki, zostane przy swoich 1350 zl na CO. Jakos mi z tym wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompiarzom też nie jest do śmiechu jak za ogrzewanie płacą 1550zł, ale za wszystkie nośniki energii w swoim domu ponad 5kzł/rok

 

Jeśli Cię to uspokoi to za ostatni rok całościowy koszt prądu do mojego domu (łącznie CO + CWU + kuchnia indukcyjna + oświetlenie itp.) wyniósł 3366,19 zł. W związku z tym teoria o 5000 zł za sam prąd bytowy to jakiś niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to uspokoi to za ostatni rok całościowy koszt prądu do mojego domu (łącznie CO + CWU + kuchnia indukcyjna + oświetlenie itp.) wyniósł 3366,19 zł. W związku z tym teoria o 5000 zł za sam prąd bytowy to jakiś niewypał.

 

dokładnie

U mnie jest to samo. Mam tylko prąd. Całkowity koszt ogrzewania za poprzedni sezon (01.11.2012 do teraz) wliczając w to Pompę ciepła EHS, kuchenke indukcyjną, maty grzejne w łazience, oświetlenie i inne. to 3140 zł..

Ustawiona temp. zimą 22stC-23 stC

Edytowane przez Neron79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze "jedzie na tym wozie" i wydaje na wszystkie nośniki energii w swoim domu do 3,5kzł/rok?

Mieszkając w wielkiej płycie ocieplonej ponad 20 cm styropianem w stanie osobowym jak obecnie na powierzchni 80m2 opłaty były na poziomie:

- CO - 250 zł/mies - cały rok

- CWU- ok. 6m3 - ok.- 100-120zł/mies

-gaz do gotowania- ok 35zł/mies

-en. el.- ok.180kWh/mies. - ok 100zł

 

Razem-ok. 485zł/mies., czyli 5820zł rocznie.

Dom budowałem bo za mieszkanie 82m2 w "nowym budownictwie" musiałem zapłacić 1300zł/mies za wszystko, teraz koszt nie przekracza połowy tej kwoty.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze "jedzie na tym wozie" i wydaje na wszystkie nośniki energii w swoim domu do 3,5kzł/rok?

 

Nie znam nikogo, kto wydaje więcej niż 4.500zł (na wszystko, brak gazu i cześciowo kominków) za domy ponad 200m2 (4 - 5 osób) ogrzewane PCi bez buforów (w tym 1 PW) i większość jedzie tylko na jednej taryfie, a prąd jest jedynym nośnikiem energii.

Ps. I nie dogrzewają kominkiem (dębiną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje to przeżywacie każdy dzień z pompą - ile wzięła jaki ma parametr.

 

Ja swoją włączyłem i zaprogramowałem , tak jak chciałem i według moich upodobań i ma pracować .

I taki jest sens tego wszystkiego.

System musi się sprawdzać i zadawalać użytkownika, reszta to szczegół.

Pompa oczywiście Atlantic TRI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe, że ludzie tak nisko własną pracę cenią w tej materii - zawsze wychodzi ze ona jest 0 warta :p

 

to jest norma na tym forum, najlepiej widać to w wątkach "samoróbczych", "tymi ręcami" itp...

tam każdy jako wartość robót podaje tylko cenę materiału bo robociznę zrobił sam, żeby to trochę urzeczywistnić to wypadałoby podawać wartość materiałów + ilość roboczogodzin i wtedy byłoby wyraźnie widać różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...