Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

też mam G12W w enerdze ale od kilkunastu dni bacznie obserwuję zużycie w domu, licze na wszystkie możliwe strony i jestem już prawie pewien że przechodzę na G12r. Te sześć groszy w nocnej robi różnicę na samym ogrzewaniu taką, że w wekend tego nie nadrobię. a i dodatkowa godzina w dzień się przydaje gdy nie wyrobię się przed 15 z powrotem do domu na obiadek.

 

Ja też przeliczam to na wszystkie możliwe sposoby i faktycznie może się opłacić. Pompa właściwie pracuje 100% w taniej, atu jeszcze te dwie godziny gratis to może i na mrozy by starczyło;) Ale trochę się jednak boję, że koszty bytowe mnie zrujnują, bo jak na razie to na "bytówkę" zużywam więcej niż na pompkę:D

A ten weekend i święta to jednak dużo godzin na pranie, sprzątanie i takie tam. Jak się zdecydujesz to daj znać na FM jakie oszczędności udało się uzyskać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten weekend i święta to jednak dużo godzin na pranie, sprzątanie i takie tam. Jak się zdecydujesz to daj znać na FM jakie oszczędności udało się uzyskać. Pozdrawiam

 

W ramch g12w wszystkie dni ustawowo wolne od pracy o stałych datach ("nieruchome") równiez są rozliczane według taniej stawki. te dni to np. 1 i 3 maja, 1 i 11 listopada, 25 i 26 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW orientujesz się jak to wygląda z wielkanocą??

 

Wielkanoc jest świetem "ruchomym" i dlatego jeżeli 1 i 2 Dzień Wielkiej Nocy wypadną w tygodniu to prąd zużywasz w drogiej taryfie. Jeżeli wypadną w sobotę, niedzielę to oczywiście w taniej.

Aha i jest jeszcze jeden "szczegół" - tak jak pisałem wyżej - jeżeli dni ustawowo wolne od pracy są "stałe" to prąd naliczają według taniej taryfy ALE... uwaga: tak jest bynajmniej w mojej umowie z Energą: "jeżeli układy pomiarowe umożliwiają takie naliczanie"

Osobiście sprawdzałem kilkukrotnie w takie dni, czy mi licznik główny "kręci się" w taniej czy drogiej - kręcił się w taniej czyli u mnie "układ pomiarowy umożliwia" :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze Sroda Popielcowa, ze o Wielkim Piatku juz nie wspomne? ;)

 

Myślę chłopaki, że już wystarczy;) Bo zaraz zrobi się nam z tego wątek religijny:cool:

 

W międzyczasie policzyłem zależności w Enerdze pomiędzy taryfami G12w a G12r i wyszło mi, że:

stosunek 25/75 (droga/tania) dla G12w jest równoważny stosunkowi 40/60 dla G12r. Więc jeżeli ktoś jest w stanie wypracować te 60% w taniej (a z tego co piszecie się da:yes:) to oszczędności mogą być duże. Dla stosunku 25/75 w G12r różnica względem takiego samego stosunku w G12w przy zużyciu 1000kwh to ponad 36zł, ale za to minimum 52h taniego prądu mniej miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkanoc jest świętem "ruchomym" w sensie wypadania w różnych datach ale faktycznie jest to zawsze niedziela i poniedziałek. W kontekście obowiązywania taryfy oczywiście popełniłem błąd - nie "zajarzyłem" - te dni będą rozliczane według taniego prądu.

@Pyxis - toczysz się po tej glebie ze śmiechu już na stałe - współczuję.

@adiqq - dowcip to jest wtedy gdy ktoś celowo opowiada śmieszną historię. Przykro, że nie łapiesz podstawowych pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeliczam to na wszystkie możliwe sposoby i faktycznie może się opłacić. Pompa właściwie pracuje 100% w taniej, atu jeszcze te dwie godziny gratis to może i na mrozy by starczyło;) Ale trochę się jednak boję, że koszty bytowe mnie zrujnują, bo jak na razie to na "bytówkę" zużywam więcej niż na pompkę:D

A ten weekend i święta to jednak dużo godzin na pranie, sprzątanie i takie tam. Jak się zdecydujesz to daj znać na FM jakie oszczędności udało się uzyskać. Pozdrawiam

Wybrałem G12R i jestem zadowolony. Być może dlatego, że rano wstaję o 6-tej i przygotowuję sobie śniadanko ;). No i fajna jest ta dodatkowa godzina w ciągu dnia. A poważnie to z moich obliczeń wynika, że dla mnie ta taryfa jest korzystniejsza ale to każdy powinien sobie indywidualnie ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Tauronie mam G12e i taka opcje wybralem, a zastanawialem sie nad G12w. Za moim wyborem przemawia to ze drogi prund jest od 7 rano a nie od 6 i to ze tani zaczyna sie od 21 a nie od 22 jak w G12w i do tego jeszce w G12e jednostka kwh jest tansza od G12w ;)

oczywiscie od 13 do 15 tez jest tania taryfa, czyli stosunek tani/drogi prad w G12w to 10/14 h a G12e to 12/12 h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...