Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Ja też przeliczam to na wszystkie możliwe sposoby i faktycznie może się opłacić. Pompa właściwie pracuje 100% w taniej, atu jeszcze te dwie godziny gratis to może i na mrozy by starczyło;) Ale trochę się jednak boję, że koszty bytowe mnie zrujnują, bo jak na razie to na "bytówkę" zużywam więcej niż na pompkę:D

A ten weekend i święta to jednak dużo godzin na pranie, sprzątanie i takie tam. Jak się zdecydujesz to daj znać na FM jakie oszczędności udało się uzyskać. Pozdrawiam

 

Ja niestety muszę czekać bo zmianę taryfy z C11 na G12w przy odbiorze budynku potraktowali jako normalną zmiaanę do której mam prawo raz w roku więc mogę zmienić dopiero w lutym.

Wychodzi mi że oszczędność wypracowana tylko przez pompę ciepła w zimowe miesiące daje mi około 6 kWh na każdy dzień w weekend w miesiącu w drogiej taryfie a tyle raczej nie zużywam zazwyczaj. A dodatkowo mam dwie godziny w pore śniadania i obiadu więc różnica rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdź dokładnie w umowie, powinieneś tam mieć, że C11 jest umową bezterminową więc możesz ją zmienić w każdej chwili na G.

 

Tak i zmieniłem na G12w po odbiorze budynku i od tego momentu muszę czekać rok żeby zmienić na G12r. Trudno, mam więcej czasu na zbieranie danych i wyciągnięcie dokładnienijszych wniosków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z tym,;)

Nie ma się co nie zgadzać:) wystarczy policzyć: w tygodniu g12r zyskuje 10 godzin względem g12w, w weekend traci 24 godz. czyli w sumie wychodzi, że w g12w masz minimum 14 tanich godzin w tygodniu więcej niż w g12r. Minimum bo jeśli w danym tygodniu wypadnie jakieś święto to ten stosunek jeszcze się zwiększy, a u nas w PL tych świąt nie brakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad przejściem na G12w (w PGE / ZEORK). Pracujemy w godzinach dopołudniowych, dzieciaki w szkole też dopołudnia, więc wyglądało, że powinno wyjść taniej - niestety wyszło, że byłbym w plecy.

 

Od 8 do 25 listopada spisywałem sobie licznik główny i podlicznik pompy codziennie rano przed wyjściem do pracy i wyszło mi całościowe zużycie w

G12 181 / 498 kWh (co przy cenie 0,651zł / 0,369zł) dało wynik 301,59zł.

W G12w miałbym odpowiednio 134 / 545 kWh (przy cenie 0,659zł / 0,413zł) co dało wynik 313,39zł, czyli ciutke ponad dychę drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj godzina około 11:00 nie mamy jednej fazy. Był też całkowity brak prądu około 19:00-21:00. Zasilania PCi c.o. brak. Temperatura w domu 20,5 st.C. c.w.u. grzeję grzałką w PCi powietrznej. Kiedy dzwonię na pogotowie energetyczne to automatyczna sekretarka czyta dziesiątki miejscowości bez prądu z komunikatem w stylu "lokalizowanie miejsca awarii, termin jej usunięcia nieznany"

Polska to dramat: trochę śniegu i kilka godzin silniejszego wiatru i ten kraj jest sparaliżowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to dramat: trochę śniegu i kilka godzin silniejszego wiatru i ten kraj jest sparaliżowany.

Polak to dziwny człowiek. Najlepiej jak bez względu na to co się dzieje na zewnątrz, to drogi powinny być zawsze suche i czarne, chodniczki odśnieżone i najlepiej podgrzewane.

Rafik daj sobie trochę luzu z takimi tekstami. Popatrz co się dzieje. Spójrz jaki burdel jest w innych krajach po tym co przeszło. Najbardziej lubimy narzekać - cały świat nas z tego zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak to dziwny człowiek. Najlepiej jak bez względu na to co się dzieje na zewnątrz, to drogi powinny być zawsze suche i czarne, chodniczki odśnieżone i najlepiej podgrzewane.

Rafik daj sobie trochę luzu z takimi tekstami. Popatrz co się dzieje. Spójrz jaki burdel jest w innych krajach po tym co przeszło. Najbardziej lubimy narzekać - cały świat nas z tego zna.

 

Człowieku o czym Ty piszesz ? Masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem.

Po pierwsze nic nie napisałem o chodnikach i drogach. Wypowiedź jest w wątku o prądzie i tylko o tym moja wypowiedź była. Bajeczki o podgrzewanych chodniczkach to już żałosna dziecinna wypowiedź.

Po drugie: prezentujesz postawę "tumiwisim" eeeee, tam, to nic, że pół miliona gospodarstw domowych w Polsce po przejściu wiaterku o sile circa 100 km/h nie ma prądu, widocznie tak musi być. Przez takich jak Ty w tym kraju nic się nie zmienia na lepsze. Nie wymagamy, nie rozliczamy, nie wyciągamy wniosków, nie wzorujemy się na najlepszych.

Po trzecie: mam informacje z pierwszej ręki od współpracowników z Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii i rodziny z Anglii o tym jakie skutki w sferze DOSTĘPNOŚCI PRĄDU po przejściu Ksawerego. Przerwa w zasilaniu wynosiła 0 (słowne: zero) minut. A Ty mi wyjeżdżasz o tym abym się zapoznał jak w innych krajach. Pudło.

Ja nie narzekam. Ja wytykam błędy i krytykuję. Krytykuję to, że od 1989r w Polsce w zakresie infrastruktury energetycznej zrobiono NIC, ZERO. Już kilka lat temu czytałem wypowiedź jakiegos naukowca o tym, że jeżeli w Polsce nie rozpocznie się prac wymiany elementów infrastruktury energetycznej zbudowanej po wojnie to każdy lekki wiaterek będzie powodował blackouty na masową skalę. Jak grochem o ścianę. Wizja się realizuje.

ale, co tam, nic się przecież nie dzieje, to takie normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co taki napastliwy post ?

 

O nieomylny, wybacz. Zapomniałem, że nie wszystkim dane jest umieć patrzeć z przymrużeniem oka. Widocznie ja należę do tej niższej kategorii. Ale ja mogę się starać wychodzić z niedorozwoju. Dzięki Ci o Wielki, że w swej wspaniałomyślności zechciałeś pastwić się nad niestosownością mojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieomylny, wybacz. Zapomniałem, że nie wszystkim dane jest umieć patrzeć z przymrużeniem oka. Widocznie ja należę do tej niższej kategorii. Ale ja mogę się starać wychodzić z niedorozwoju. Dzięki Ci o Wielki, że w swej wspaniałomyślności zechciałeś pastwić się nad niestosownością mojego postu.

 

:D

Dobe, już cie lubie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z pierwszej ręki info od polaków z najróżniejszych zakątków polski że Przerwa w zasilaniu wynosiła 0 (słowne: zero) minut. Dla mnie te twoje stwierdzenie ma taką samą wartość jak moje - nie świadczy o niczym

 

Ty naprawdę masz poważne problemy z logiką.

W Skandynawii oficjalne informacje mówią o tym, że w wyniku przejścia Ksawerego nie odnotowano przerw w dostawach prądu.

W Polsce oficjalne informacje mówią o tym, że bez prądu pozostaje około 400-500 tysięcy gospodarstw domowych.

Twoje informacje z pierwszej ręki z kilku miejsc to nie to samo co oficjalne dane ze skali ogólnokrajowej.

 

zaręczam, że ci wszyscy polacy o których opowiadają dowcipy za granicą - to większość z nich nie narzeka - oni wytykają błędy i krytykują :p

Tak, i w imię tego aby być takim poprawnym i cool należy zamilknąć i siedzieć cicho. Może dowcipy o Polakach za granicą zanikną.

 

masz skłonności do przesadyzmu- nie każdy lekki wiaterek to raz i nie masowy blackout to 2.

tak samo jak nie potrafisz znieść najmniejszej krytycznej uwagi pod swoim adresem

Pół miliona domostw bez prądu przy wietrze 100 km/h to nie masowy blackout ? I dwa: nie napisałem, że stało się to przy lekkim wiaterku. Taki był wydźwięk artykułu, który czytałem przed laty. Zresztą w ciągu tych dwóch lat jak mieszkam w domu to zdarzyły się już nie raz a kilkanaście razy wyłączenia prądu. Czy to jest stan NORMALNY ? Dla ideologów tumiwisim wygląda że tak.

 

a że stan sieci przesyłowych jest tragiczny to ogólnie znany fakt. Ja na zmianę tego stanu rzeczy wpływu nie mam. Jeśli nic się nie zmieni, to się nam kiedyś odbije czkawką - ale to też powszechnie znany fakt...

To, że nie masz wpływu nie oznacza, że należy "przechodzić" nad tym stanem do porządku dziennego. Ale Ty boisz się nawet krytykować ten stan rzeczy aby nie stać się elementem dowcipów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...