Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

co ty bredzisz zawsze na odszranianiu chodzi z najniższą modulacją

jak nie ma resublimacji to ma mniejszą wydajność cieplna

to jak zyski z kondensacji tylko kondensacja to przemiana o jeden stan skupienia a resublimacja o dwa stany z pary wodnej (gaz) zawartej w powietrzu w ciało stałe

znów rżniesz głupa

 

Tylko przy kondensacji masz ograniczona ilosc czynnika z ktorego chcesz pozyskac jak najwiecej energii, a przy powietrznej DZ mozna traktowac jako zrodlo o nieskonczenie duzej ilosci energii do pozyskania. Konensacja pary wodnej ze spalin nie wymaga tez dodatkowej energii na "czyszczenie" wymiennika.

 

Prosty eksperyment myslowy: Masz cudowny patent na dzialania pompy bez pojawiania sie szronienia na wymienniku i potrzeby defrostow. Druga pompa u sasiada dziala tradycyjnie. Jest resublimacja i musi sie defroscic. Ktora pompa bedzie wydajniejsza energetycznie wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie ma cudownych patentów jest fizyka resublimacja dostarcza więcej energii (przemiana o 2 stany skupienia ) niż pochłania topnienie ( przemiana o 1 stan)

można jedynie porównać ile energii w takiej samej temp. zewnętrznej wyprodukuje pompa pracująca bez wilgoci a ile z wilgocią oczywiście minus strata na odszronienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma cudownych patentów jest fizyka resublimacja dostarcza więcej energii (przemiana o 2 stany skupienia ) niż pochłania topnienie ( przemiana o 1 stan)

można jedynie porównać ile energii w takiej samej temp. zewnętrznej wyprodukuje pompa pracująca bez wilgoci a ile z wilgocią oczywiście minus strata na odszronienie

 

Dlatego to eksperyment myslowy.

Wg mnie jesli pozbyl bys sie efektu szronienia bilans bylby korzystniejszy, wiec zjawisko resublimacji to strata a nie zysk.

 

Ta sama ilosc energii mozesz pozyskac bez zjawiska resublimacji. Tu nie ma ograniczenia np co do objetosci powietrza. Masz go "nieskonczenie" wiele do dyspozycji.

 

Jedyny "zysk" ma z takiej sytuacji producent urzadzenia ktory moze dac mniejszy wymiennik na DZ, ale on za defrosty nie placi, a za stal i wykonanie juz jak najbardziej. :)

 

 

Moze do takiej wymiany ideii ktos sie jeszcze przylaczy, bo duszenie sie w sosie wlasnym moze nas ograniczac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci jak zwykle

Co znaczy zalożenie, że brak resublimacji, to brak wilgoci. Jest resublimacja jest wilgoć?

Przecież dziecko wie, że im chłodniej, tym mniej wilgoci/wody w powietrzu i odwrotnie.

Druga strona medalu, co pompę obchodzi resublimacja, czy jej brak dla niej liczy się tylko ciśnienie/temperatura parowania.

A ta niestety wraz ze spadkiem temperaury powietrza i pojawieniem się szronu także spada. Podkreślam spada, a nie rośnie.

Dla mnie możesz żonglować pojęciami i odzyłać do książek, ale ja wiem swoje. Wolę skondensować dwa litry wody na pozyskanie X ciepła i by ona mi samoczynnie spłyneła, niż wyresublimować na ten cel 1 kg szronu i następnie musieć go defrostować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za słowo defrostować:lol2:

 

im chłodniej tym mniejszy cop zgadza się czy też kręcę a może to ma związek że i mniej wilgoci i cop mniejszy pomyśl geniusiu

"dla niej liczy się tylko temp parowania" - a parowanie to co nie czasem wrzenie czynnika czyli gwałtowna zmiana stanu skupienia z cieczy w parę i jaki proces wtedy zachodzi nie czasem obiór ciepła z otoczenia oczywiście temp. wrzenia zależy od ciśnienia.

Czyli ciepło utajone zawarte w parze wodnej ma znaczenie na wymienniku czy nie no powiedz Gienek przepraszam geniuś

a tak z innej beczki dlaczego łatwiej ogrzać suche powietrze a może znów kręcę bo jestem instalator a może już warto z kimś o tym porozmawiać to początek na razie instalatorzy kto następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty, trzymaj fason!

Im chłodniej tym lepiej bo jest resublimacja i więcej wilgoci, temperatury parowania wyższe, a defrostowanie lepsze od kondensowania.

Delty są prawie żadne, ale nie napiszesz jakie, wody po wielu h pracy masz tyle co puszka piwa, ale nie napiszesz po ilu.

Twoje liczniki prądu mierzą SCOPy, a klienci zapierają się nogami i rękoma przed zainstalowanim im ciepłomierza.

I w ogóle, ceny PC są za niskie, ZUSy za wysokie, klienci za cwani, a UE - be!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tym lepiej tylko gorzej do pewnego stopnia można wykorzystać ciepło utajone pary wodnej lepiej robi to inwerter bo mniej energii zżera na odszranianie w niskich temperaturach zaś może zwiększyć wydajność przez 130% modulacji.

gdzie wyczytałeś to co mi przypisujesz

jak wiesz ciepłomierze musiały by być dwa drugi do odszraniania chyba że wygrzebałeś gdzieś taki co liczy w obie strony co za problem zmierzyć prąd pobierany w czasie odszraniania i czas (co też uczyniłem miernikiem cęgowym - dicem potocznie u mnie) czasy podają sami użytkownicy.

A w ogóle ceny pc są dla ciebie za wysokie dla mnie dobre, zusy to marnotrawstwo kasy i tak nie odbiorę tego co tam topię, moi klienci są ok bo mnie polecają, UE to ściema najpierw zabiera a potem przyznaje podobno komuś jakieś dotacje ale oczywiście po drodze urzędnik też musi zarobić.

Jak zainstaluje klientowi ciepłomierz to wzrośnie mu cop rozumiem i powinienem go uszczęśliwiać tak za darmo dla idei ile kosztuje taki na 2,5m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za słowo defrostować:lol2:

 

Taki sam neologizm jak "zysk z resublimacji". ;)

 

im chłodniej tym mniejszy cop zgadza się czy też kręcę a może to ma związek że i mniej wilgoci i cop mniejszy pomyśl geniusiu

"dla niej liczy się tylko temp parowania" - a parowanie to co nie czasem wrzenie czynnika czyli gwałtowna zmiana stanu skupienia z cieczy w parę i jaki proces wtedy zachodzi nie czasem obiór ciepła z otoczenia oczywiście temp. wrzenia zależy od ciśnienia.

Czyli ciepło utajone zawarte w parze wodnej ma znaczenie na wymienniku czy nie no powiedz Gienek przepraszam geniuś

a tak z innej beczki dlaczego łatwiej ogrzać suche powietrze a może znów kręcę bo jestem instalator a może już warto z kimś o tym porozmawiać to początek na razie instalatorzy kto następny?

 

Tez mi Twoj wywod nie pasi. Podajesz jakis luzny zlepek faktow, ale nie moge sie tu doszukac jakiegos ulozenia ich w logiczny ciag bedacy chociazby proba dowodu.

Skup sie na tym, czy pojawienie sie szronu na wymienniku pompy to zjawisko pozadane. Wg mnie, to nie za mocno. Miedzy innymi dlatego urzadzenie traci energie na pozbycie sie tego balastu. Wg Ciebie defrost co 10 min to idealne warunki dla pracy pompy PW, bo mamy ciagly "zysk z resublimacji". Oj, chyba tak nie jest.

 

Koledzy Silesi z branzy, jest okazja do wykazania sie. Smialo! Inny punkt widzenia zawsze mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to zjawisko pożądane ale jak już się pojawia to trzeba z tym żyć i próbować wykorzystać dlatego inwerter z ezr jest lepszy od on off bo po pierwsze "później" się szroni i mniej ze względu na niższe delty po drugie przy odszranianiu nie działa bez potrzeby na 100% jak on off

Wiesz dlaczego w chłodnictwie (dużym) zwłaszcza spożywczym stosuje się układy pośrednie z dużymi chłodnicami i glikolem bo sa mniejsze delty i mniej się szronią ale tam też chodzi o wysuszanie produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą resublimacją to tylko w rachunkach jest pięknie, realnie mając lamele co 2 mm wystatczy 1mm szronu i przepływ powietrza ustaje, a parowanie leci na łeb.

Jeszcze, żeby te lamele na całej swojej powierzchni ( w głab) były oszronione, ale nie są. Zazwyczaj najwięcej szronu jest na powierzchni chłodnicy. Nie wiem jak fabryczne ale ja mam dwurzędową i jak bym ją sam projektował, to albo była by rozwinięta do jednorzędowej 90x180 cm, albo pierwsza miała większy odstęp między lamelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i C64:) w pracujący w inwerterowej pc stale mierzy temp otoczenia, parowania, skraplania itd. i jak się zatyka to odszrania już pisałem że lepiej często u ciebie szybko zarasta lodem bo działa na 100% inwerter działa na 100% jak już jest zimno i mniej wilgoci w powietrzu jest (dobrze dobrany)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz wreszcie jakiś przykład tych delt? Np jak onecnie w t ok 0C dla róznych obciążeń. Czy to za dużo zachodu?

W on/offie też mogę zrobić defrost na 30% mocy grzewczej, ale jest jeden. Przy takiej mocy nigdy nie odszronię dół chłodnicy. Góra będzie gorąca, a na dole lód.

Jak dostanie na parowaniu 15C, to schodzi całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i C64:) w pracujący w inwerterowej pc stale mierzy temp otoczenia, parowania, skraplania itd. i jak się zatyka to odszrania już pisałem że lepiej często u ciebie szybko zarasta lodem bo działa na 100% inwerter działa na 100% jak już jest zimno i mniej wilgoci w powietrzu jest (dobrze dobrany)

Skąd ty wiesz jak szybko u mnie zarasta? Powtarzasz to w kółko jak zacięta płyta.

Dziś było u mnie +/-2C i w ciągu ost 24h było 8 defrostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie w tym miesiącu będę podejmował decyzje o wyborze taryfy. ENEA ma ofertę OSZCZĘDNY DOM z gwarancją stałej ceny nawet do końca 2016 roku.

NP. WARIANT 2016

Stałe ceny energii elektrycznej i stawki opłaty handlowej od dnia podpisania umowy do 31.12.2016 r.

W ramach Oferty OSZCZĘDNY DOM, Klienci mają do wyboru następujące grupy taryfowe:

OSZCZĘDNY DOM CAŁA DOBA (G11d)

Cena energii czynnej całodobowej w zł/kWh - 0,2500

Stawka opłaty za obsługę handlową w zł/m-c – 9,00

 

OSZCZĘDNY DOM DZIEŃ I NOC (G12d)

Cena energii czynnej w strefie dziennej w zł/kWh - 0,2850

Cena energii czynnej w strefie nocnej w zł/kWh - 0,1850

Stawka opłaty za obsługę handlową w zł/m-c – 9,00

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy waszym zdaniem jest to korzystna oferta dla PC SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW, uwzględniając fakt braku bufora w układzie mojej instalacji.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się pochwalę bo wczoraj podawałem odczyt za grudzień (dokładnie chyba 27 dni) i się trochę zdziwiłem

54 kWh w drogiej oraz 478 w taniej - mówię tu o całym zużyciu z licznika głównego

daje to prawie 90% prądu zużytego w taniej taryfie, to jak do tej pory chyba mój rekord.

całość faktury to 222,09 zł, w g11 byłoby ponad 350 zł

dziwne tymbardziej że wigilia i sylwester były u mnie w domu więc pełno ludzi dużo pieczenia i gotowania itp.

Co do rygoru taniej taryfy to nocą pracują: ogrzewanie, pralka, zmywarka i automat do chleba.

ogrzewanie prawie 22% mniej niż w grudniu 2012

średnia z najniższych temp dobowych w grudniu to +1,27*C

średnia z max temp dobowych +6,43*C

a więc grudzień bardzo niewiele chłodniejszy od listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to zjawisko pożądane ale jak już się pojawia to trzeba z tym żyć i próbować wykorzystać dlatego inwerter z ezr jest lepszy od on off bo po pierwsze "później" się szroni i mniej ze względu na niższe delty po drugie przy odszranianiu nie działa bez potrzeby na 100% jak on off

Wiesz dlaczego w chłodnictwie (dużym) zwłaszcza spożywczym stosuje się układy pośrednie z dużymi chłodnicami i glikolem bo sa mniejsze delty i mniej się szronią ale tam też chodzi o wysuszanie produktów

 

Wiec nie ma co pisac o zyskach z tego tytulu, bo to herezja jest. Jesli jest mozliwosc unikniecia szronienia wymiennika, to jest to w bilansie energatycznym stan pozadany. Tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...