Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

)

w listopadzie zalozylismy podlogi i zaczol sie jakis koszmar

na dworze (+5) w salonie 18C w garazu 20C(porazka jakas)--pompa zaczea pobierac od 15 do20 kw na dobe,przy rozruchu warczy jak jakas stara lodowka co ma sie zaraz zepsuc chyba jest zapowietrzona

podcas pracy

g1 wl.21,8 akt 24,7 to temp. z dzisiaj 04-01-2014 menu 1.1 ustawienie na 2,0

g8 33,3 (+6C menu1.2 zakres dokl. reg. 0,0C

g9 26,2 1.3 reg krzywej wyj.20 krzywa 20

g10 4,7 wyj15 krzywa 21,6

g11 1,4

 

te parametry spisywałaś podczas pracy pompy czy sprężarka wtedy nie chodziła?

nie sądzę żeby dołożenie wykończenia posadzek miało wpływ na pracę układu,

proponuję rozpocząć od dokładnego sprawdzenia układu pod kątem hydraulicznym:

-oczyścić wszystkie filtry

-upewnić się czy dolne źródło nie jest zapowietrzone (jakie jest ciśnienie przy postoju sprężarki?)

-upewnić się że wszystkie pętle podłogówki nie są zapowietrzone

-zlokalizuj źródło tych dziwnych dźwięków

jak już to zrobisz i problemy z pracą będą to postaramy się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
... ałe łoco chodzi?

Ło to,że spieracie się o jakieś scopy,kopy,copy i inne -opy a to jest mało ważne.

Pompa ciepła ma za zadanie obniżyć rachunki za ogrzewanie i takie zadanie spełnia.

Gruntowa więcej,powietrzna mniej ale jest to związane z ceną urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parowanie tuż przed odszranianiem spada bo zatyka się wymiennik ale to jest sygnał dla C64:) że ma startować odszranianie - dlaczego parowanie ma być niższe niż temp. wymiennika - wymiennik ma temp. wrzącego czynnika i ogrzewa go powietrze

 

zobacz sobie zdjęcie z normalnej pracy widać jak spr. grzeje jeden z producentów opakował spr. w masę akumulacyjna i wykorzystuje to ciepło do odszraniania to tak a pro po twoich jedynie słusznych twierdzeń że tego się nie da wykorzystać

 

Spoko, tylko dlaczego to robi po osiągnięciu delty ok 13C i zapakowaniu całej chłodnicy? Jest to delikatnie sprzeczne z twoimi poprzednimi wywodami.

Znów się podkładasz. Nie ma temperatury wrzącego czynnika, bo są po drodze współczynniki przenikania. Czynnik/rura, rura/rura, rura/lamela, lamela/lamela, lamela/powietrze.

Twierdzisz, że to własnie D wpadł na taki pomysł? I to zdjęcie przedstawia właśnie ten przypadek?

Moim zdaniem ono przedstawia tzw optymalizację kosztów :D

A nawet gdyby, to tę swoją akumulację powinien tym bardziej chronić i dodatkowo ocieplić, a nie grzać okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło to,że spieracie się o jakieś scopy,kopy,copy i inne -opy a to jest mało ważne.

Pompa ciepła ma za zadanie obniżyć rachunki za ogrzewanie i takie zadanie spełnia.

Gruntowa więcej,powietrzna mniej ale jest to związane z ceną urządzenia.

 

Czytaj z większą uwagą, albo przewijaj.

Spieramy się o ... no właśnie

Merketingową nowomowę, to jak takich ignorantów biorą na plewy i wieszają im makaron na uszy. O tym jak rzeczywistość różni się od folderów reklamowych i "będzie Pan zadowolony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie pompa bez tego układu i dlatego widać że spr. grzeje

zmierz temp garnka w którym wrze woda wg. twojej teorii będzie miał grubo poniżej 100oC no bo przenikanie woda emalia na garnku metal i znowu emalia na zewnątrz

akurat ten spadek można pominąć metal ma bardzo dobre wsp. przenikania

bo skądś musi być sygnał że jest zapakowana a nie ma go jak nie jest zapakowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj z większą uwagą, albo przewijaj.

Spieramy się o ... no właśnie

Merketingową nowomowę, to jak takich ignorantów biorą na plewy i wieszają im makaron na uszy. O tym jak rzeczywistość różni się od folderów reklamowych i "będzie Pan zadowolony"

 

ale ja się powołuje na opomiarowane instalacje ( z linka Pyxis nie "mojego") a ty na swoją garażową samoróbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czytaj z większą uwagą, albo przewijaj.

Spieramy się o ... no właśnie

Merketingową nowomowę, to jak takich ignorantów biorą na plewy i wieszają im makaron na uszy. O tym jak rzeczywistość różni się od folderów reklamowych i "będzie Pan zadowolony"

W każdym produkcie tak jest,niezależnie czy będzie to pompa ciepła czy telewizor LCD,plazma czy 3D.

Tego się nie zmieni a czy ktoś się nabierze na marketingową sieczkę zależy od człowieka a nie od folderów reklamowych.

Pusty człek łyknie folder jak kaczka rzęsę,ktoś komu zależy,zastanowi się i zanim kupi będzie drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie pompa bez tego układu i dlatego widać że spr. grzeje

zmierz temp garnka w którym wrze woda wg. twojej teorii będzie miał grubo poniżej 100oC no bo przenikanie woda emalia na garnku metal i znowu emalia na zewnątrz

akurat ten spadek można pominąć metal ma bardzo dobre wsp. przenikania

bo skądś musi być sygnał że jest zapakowana a nie ma go jak nie jest zapakowana

 

Przyszła kryska i na tego matyska ;)

Bez urazy, ale teraz przydało by się ciebie odesłać do książek.

Gdyby pomoy były tak idealne wszystkke miały by sprawnośc wynikającą ze wzoru carnota, ale niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest wszyscy to oszuści producenci podają nieprawdziwe dane według oszukanych norm twórcy tych norm też wzięli w łapę aby producenci mogli podawać nieprawdziwe dane.

Prawdzie dane ma tyko Vld sprawdzone na doskonałej konstrukcji wyspawanej w garażu z części z odzysku.:p

A te opomiarowane instalacje to też oszustwo i lądowanie na księżycu też było oszukane.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Zły przykład,ponieważ wg mnie jest to spieprzona instalacja lub ewidentne naciągnięcie inwestora lub słaba pompa skoro potrzebowała takiej instalacji.

 

Ja nie mam bufora,nie mam dwóch pompek obiegowych,u mnie jest jedna pompa obiegowa,która nie chodzi 24/h tylko wtedy kiedy pompa grzeje czyli na dziś dzień max.7h/dobę z cwu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie.

Na wszystko o czym wspomialeś mógł mieć wpływ instalator, ale wyszło jak wyszło.

Prawda wyszła na jaw dopiero po zainstalowaniu "oka"

 

A jam z twoim okiem? Rozbierzności między OZC i szacunkami, a rzeczywistym zużyciem nie intrygują?

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja mam inne zdanie.

Na wszystko o czym wspomialeś mógł mieć wpływ instalator, ale wyszło jak wyszło.

Prawda wyszła na jaw dopiero po zainstalowaniu "oka"

 

A jam z twoim okiem? Rozbierzności między OZC i szacunkami, a rzeczywistym zużyciem nie intrygują?

Dlatego też napisałem,że "spieprzona" instalacja ;)

 

U mnie zgodnie z planem ale ciężko wyrokować bo wg niektórych anomalie pogodowe :)

Przewidywałem ze sezon grzewczy za c.o 2000kWh i 1000kWh za cwu i jak tak dalej pójdzie to będę miał znacznie mniejsze zużycie niż zakładałem :)

Do dzisiaj mam ok.800kWh za c.o i 350kWh za cwu.

Wg OZC zużycie na c.o za sezon grzewczy wynosiło 5000kWh a zużycie cwu przyjąłem jako 2250kWh za pół roku.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relax

Lub inaczej, jak to mówi Pyxis luzuj ...

 

Tu masz przykład zderzenia z rzeczywistością http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218242-SCOP-zmierzony-w-skali-roku-pompa-powietrze-woda

 

Pewnie masz racje przykład jednej źle zrobionej instalacji jest reprezentatywny ile tu było problemów z gruntowymi kotłami gazowymi węglowymi KAŻDĄ instalacje można skopać na wiele sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...