Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

korekcja....bylo wyraziscie napisane ale jak poszlo na strone to sie wszystko zlalo do kupy

1-dane sa podczas pracy a zaraz za nimi podczas spoczynku

 

jeszcze chwila i zlape jakos paranoje

 

Dane z odczytów ze sterownika w pierwszym jak i w drugim Twoim poście nie wykazują nic specjalnie niepokojącego.Może bym obniżył krzywa bo widzę,ze przy +3 masz 37* K na zasileniu w GZ,ale może tak musisz mieć.Brakuje odpowiedzi na kilka wcześniej zadanych pytań i info jakie temp w domu masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gall86 mając podpisaną umowę na 13 kW w złączu zainstalują ci zabezpieczenie 25A. To wynika z prostego wzoru. To zabezpieczenie przepuści ci moc 16 kW i według mnie na domek bez jakichś nietypowych specyficznych odbiorników w zupełności wystarczy. Nie ma najmniejszego sensu wybieranie 14 czy 15 kW bo to zupełnie nic nie zmienia. kolejne zabezpieczenie w typoszeregu to 32 A, które przepuści moce do 20kW.

Widzę też że dobór zależy od operatora bo u jednego możesz dowolnie wybierać moc a u innego jak chcesz zabezpieczenie 25 A to liczą ci za maksymalną moc dla takiego zabezpieczenia.

Co do płyty indukcyjnej popieram to co inni napisali w 100%. Nigdy więcej gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi jest wiadomym to dla przyłącza 14 do 16 kW jest zabezpieczenie 25A. Tak jest przynajmniej w PGE.

Inne zakresy to:

7-10kW/16A

11-13kW/20A

17-21kW/32A

 

dopisałem:

Dlatego warto brać np. 14kW (cena przyłączenia za kW), a ma się zabezpieczenie 25A.

 

Tak jak pisałem tu widać różną politykę operatorów.

ogólnie liczy się to tak

I=P/(sqrt(3)*U*cos(y))

a typoszereg wkładek to ... 10, 16, 20, 25, 32, 40 ...

dla 13 kW odpowiednie zabezpieczenie to 25 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pyxis dzięki za odp. Jeśli miałbyś chwilkę zerknij jeszcze pod link http://www.enea.pl/3/energia-dla-domu/oferta-oszczedny-dom-1169.html

zastanawiam się cz nie wybrać taryfy G11d w ofercie OSZCZĘDNY DOM z zachowaniem stałości ceny do 2016, choć po tegorocznym obniżce za kWh znów jestem w kropce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety wiem, że moim VAT-em zostanie zasilone nasze kochane PAŃSTWO.

Pyxis i plusfoto czy waszym zdaniem ta taryfa jest korzystna z praktycznego punktu widzenia, czy waszym zdaniem inny wariant z ich oferty byłby dogodniejszy...?

 

Te ceny nic nie mówią. Nie wiadomo ile za przesył. Wejdź na kalkulator URE i tam sobie podstaw orientacyjne zużycie. Przy dwóch taryfach możesz sobie porównywać w zależności od proporcji zużycia. Wg mnie pomimo PPC z dwóch taryf spokojnie wyciągniesz 60/40. Wpisałem tam twój kod i wychodzi że przy takim stosunku jesteś 500zł do przodu rocznie w porównaniu do G11 przy rocznym zużyciu 6000kWh. Jeśli zużyjesz więcej to jeszcze lepiej.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy waszym zdaniem ta taryfa jest korzystna z praktycznego punktu widzenia, czy waszym zdaniem inny wariant z ich oferty byłby dogodniejszy...?

Zastanawiasz sie bardziej nad zasadnością wyboru gwarantowanej ceny w G11d do nawet 2016 w stosunku do zwykłej G11? Od lipca 2013 do dziś energia elektryczna w 1kWh staniała w Enea o 10%( bez usług dystrybucji) i trudno powiedzieć do kiedy będzie taka tendencja i na jaka skalę.

Na ta chwile kalkulator taryfowy na stronie Enea nie działa, ale przy rozkładzie zużycia kWh - 32% 2T i 68% 1T już można zastanawiać się nad sensem zastosowania G12/G12d/G12W

Przy okazji w cenie za kWh w Enea sama energia elektryczna w G11 stanowi 58% .Natomiast w G12 w 1T en.el stanowi 59% a w 2T już 71%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiasz sie bardziej nad zasadnością wyboru gwarantowanej ceny w G11d do nawet 2016 w stosunku do zwykłej G11? Od lipca 2013 do dziś energia elektryczna w 1kWh staniała w Enea o 10%( bez usług dystrybucji) i trudno powiedzieć do kiedy będzie taka tendencja i na jaka skalę.

Na ta chwile kalkulator taryfowy na stronie Enea nie działa, ale przy rozkładzie zużycia kWh - 32% 2T i 68% 1T już można zastanawiać się nad sensem zastosowania G12/G12d/G12W

Przy okazji w cenie za kWh w Enea sama energia elektryczna w G11 stanowi 58% .Natomiast w G12 w 1T en.el stanowi 59% a w 2T już 71%

 

Jak mieli ceny z kosmosu to obniżają choć w porównaniu do ENERGi i tak mają dużo drożej, tak samo jak u mnie PGE. Jak ludzie zaczną szukać tańszego prądu to się może opamiętają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieli ceny z kosmosu to obniżają choć w porównaniu do ENERGi i tak mają dużo drożej, tak samo jak u mnie PGE. Jak ludzie zaczną szukać tańszego prądu to się może opamiętają.

 

Skąd przekonanie ,ze mieli ceny z kosmosu i nadal sa drodzy? Energia staniała chyba wszędzie.

Nikt nie zaoferował mi właściwie nic ciekawszego a szukałem.

Wszystko zależy od % zużycia. Enea jest tańsza w 2T a Energa w 1T

Gdyby skupić się na samej cenie energii pomijając dystrybucje ( na nia nie mamy wpływu) to przy moim zużyciu całkowitym 37% 1T i 63% 2T średnia cena energii w Enea wynosi 0,259 brutto a w Energa 0,285 brutto.Przy np: 6000 kwh za zużycie roczne masz 1554 vs. 1710 za sama energię.Ceny wziąłem ze strony Enea oraz Energa.

Trzeba zatem liczyć to indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przekonanie ,ze mieli ceny z kosmosu i nadal sa drodzy? Energia staniała chyba wszędzie.

Nikt nie zaoferował mi właściwie nic ciekawszego a szukałem.

Wszystko zależy od % zużycia. Enea jest tańsza w 2T a Energa w 1T

Gdyby skupić się na samej cenie energii pomijając dystrybucje ( na nia nie mamy wpływu) to przy moim zużyciu całkowitym 37% 1T i 63% 2T średnia cena energii w Enea wynosi 0,259 brutto a w Energa 0,285 brutto.Przy np: 6000 kwh za zużycie roczne masz 1554 vs. 1710 za sama energię.Ceny wziąłem ze strony Enea oraz Energa.

Trzeba zatem liczyć to indywidualnie

 

Wejdź na http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Ten sam sprzedawca może mieć różne ceny prądu a dystrybutor przesyłu w zależności od rejonu. PGE ma kilka różnych i w każdym inne ceny i czasami nawet taryfy. Wstaw odpowiedni kod, zużycie taryfę i wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Ten sam sprzedawca może mieć różne ceny prądu a dystrybutor przesyłu w zależności od rejonu. PGE ma kilka różnych i w każdym inne ceny i czasami nawet taryfy. Wstaw odpowiedni kod, zużycie taryfę i wszystko wyjdzie.

 

Oferta Energa jest jeszcze ciepła ;)Wysłałem zapytanie i zobaczymy co zaproponują.

Ceny za dystrybucje na innym terenie mnie nie interesują.Mam co mam i w cenie jaką mam.Różnice z w/w strony wynikają z rożnych stawek za en. el. i z wys opłat za miesiąc

Ale czy będą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...