Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Rozliczenie energii elektrycznej za okres 02.12.2013 - 03.02.2014 (2 m-ce)

Taryfa G12w - Energa Operator

Zużycie całkowite: 2914kWh

Zużycie I taryfa: 856kWh

Zużycie II taryfa: 2058kWh

Proporcje (tania/droga): 71/29

Kwota z faktury: 1342zł

Średnia cena za 1kWh = 0,46zł

 

W w/w okresie PCi na cele CO + CWU zużyła 1701kWh (grudzień - 680kWh, styczeń 1021kWh)

Z tego by wynikało, że zużycie prądu na cele bytowe wyniosło u mnie ok 600kWh miesięcznie:( trzeba zacząć szukać oszczędności:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja z moimi 400-toma moge spac spokojnie. Nic tak czlowiekowi nie poprawia humoru jak fakt, ze ktos inny ma jeszcze "gorzej". ;)

 

Tragedii nie ma:D, ale muszę poszukać przyczyny "nadwyżki", bo w zeszłym roku, w analogicznym okresie wyszło mi 500kWh miesięcznie.

W zasadzie jedynymi "podejrzanymi" są klimakonwektory, ale czy one mogłyby "zeżreć" aż 100kWh miesięcznie:confused: Poza tym nic nowego się nie pojawiło w domu, stylu życia nie zmieniłem, więc chyba to to. Podczas ostatnich mrozów podłączałem prostownik pod aku na całe noce i w grudniu miałem remont kuchni, ale poza tym to po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znasz ich moc. Oszacuj czas pracy i policz czy to prawdopodobne zrodlo zuzycia.

 

Przyczyna znaleziona:yes: Przypomniało mi się, że niedawno pisałem posta na temat suszarki kondensacyjnej - wróciłem do niego i okazuje się, że została ona zakupiona 12.01.2013 (myślałem, że mam ją dłużej), czyli grudzień i styczeń zeszłego roku nie bardzo uwzględniają jej pracę. Ostatnio mierzyłem, że na cykl suszenia zużywa 3,5kWh.

Klimakonwektory też w międzyczasie sprawdziłem - razem mają pobór 150W, z obserwacji wychodzi mi, że średnio pracują 4 godz dziennie - więc jak dobrze liczę miesięcznie będzie to <20kWh. Tym niemniej należałoby to doliczyć do kosztów zużycia na cele CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet CWU w sporej części idzie na CO :)

 

Czytałem ci ja i o jakiejś Hipci co piekarnikiem i tosterem w domku grzeje:D Tylko, że to jest oddziaływanie nazwijmy to pośrednie na cele CO, natomiast klimakonwektory i praca ich turbinek to oddziaływanie bezpośrednie na cele CO, dlatego mówię, że trzeba by to uczciwie doliczyć do kosztów ogrzewania. To tak samo jak praca dodatkowej obiegówki na rozdzielaczu piętra (jak ktoś posiada;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenie energii elektrycznej za okres 18.11.2013..21.01.2014 (2 m-ce)

Taryfa G12 - Enea

Zużycie całkowite: 1698kWh

Zużycie I taryfa: 514kWh

Zużycie II taryfa: 1184kWh

Proporcje (tania/droga): 30/70

Kwota z faktury: 696 zł

 

W tym okresie PC na cele CO + CWU zużyła 1110kWh

Od 20.08.2013 jak mam G12 w sumie do 21.01.2014 rachunki na cały prąd: CO+CWU+dom wynoszą 1346 zł (5 miesięcy).

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki nim te koszty są niższe, nie uważasz? Tak jak dzięki wpadającemu zimą do domu słoneczku.

A teraz znajdź różnicę między słoneczkiem a urządzeniami w domu.

 

Czyli za sloneczko ile sobie doliczasz do kosztow CO?

 

Nie myl kosztow (powtarzam: KOSZTOW) CO z zyskami bytowymi, ktore w zimie sa zagospodarowanym odpadem z dzialania ronych urzadzen elektrycznych, a w lecie ten sam odpad wyganiasz z domu klima.

Czajnik grzejacy wode ma swoj wklad ENERGETYCZNY w CO jako zysk bytowy, ale nie ma juz udzialu w KOSZTACH tegoz CO.

Panial roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sobie zadajcie jeszcze pytanie. Który dom zużyje więcej kWh na CO, zamieszkany czy niezamieszkany? (pomińmy tutaj ciepło nas samych). Domy identyczne i grzane do identycznych temperatur.

 

Mylisz caly czas udzial ENERGETYCZNY i udzial KOSZTOWY. Notorycznie.

 

Zadaj sobie pytanie jakie sa koszta CO w domu "zeroenergetycznym" w ktorym zapotrzebowanie na cieplo w 100% pokrywaja zyski bytowe (nie bylo w sezonie ani razu uruchamiane CO w zadnej postaci). Ile kosztuje wtedy CO w takim domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...