Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy straty na zbiorniku CWU doliczasz zimą do CWU czy do CO?

I co te straty robią?

 

Widze, ze moje pytanka pomijasz milczeniem.

 

Ale jesli ja zrobiles, to to jest koszt CO, czy koszt herbatki?

 

Zadaj sobie pytanie jakie sa koszta CO w domu "zeroenergetycznym" w ktorym zapotrzebowanie na cieplo w 100% pokrywaja zyski bytowe (nie bylo w sezonie ani razu uruchamiane CO w zadnej postaci). Ile kosztuje wtedy CO w takim domu?

 

 

Straty zasobnika zaliczam do CWU. Na pewno nie jest to kosztem CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednocześnie zauważ, że spadnie zużycie na CWU.

Tak samo jest z tym pytaniem, na które nie chcesz odpowiedzieć. Oba domy zużyją identyczną ilość energii i koszt będzie identyczny. A czy ty sobie to wliczasz czy nie nie ma najmniejszego znaczenia. Rachunek i tak to wszystko zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co te straty robią, ogrzewają ci wodę czy chałupę???

 

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie? Obawiasz się, że twoja teoria legła by w gruzach? No w sumie masz rację.

 

Oczywiscie ze ogrzewaja, ale to jest ENERGETYCZNY wklad, a nie KOSZTOWY. Koszta sa zaliczane w calosci jako grzane CWU. Ty to caly czas mylisz i traktujesz zamiennie.

 

Dziwie sie, ze takiego elemetarnego zestawu pojec nie jestes w stanie przyswoic.

 

PS. Nadal nie widze odpowiedzi na moje pytanka. Niewygodne czy co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam Ci (w Twoim przypdku) bardzo podchwytliwe pytanie: Ile Cie ksztowalo CO w poprzedmim sezonie? :D

 

Nie mam zielonego pojęcia. Podlicznik od CO wskazuje na około 1600zł za CO i CWU. A ile faktycznie mnie CO kosztowało to nie mam bladego pojęcia, mogę tylko szacować. Wiem tylko, że jakbym nie mieszkał, mój dom zeżarłby tyle niemal tyle samo.

Czy uważasz, że żeby obniżyć koszty CO wystarczy kupić kilka piekarników i codziennie piec ciasto? Hmmm, może warto o tym pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że żeby obniżyć koszty CO wystarczy kupić kilka piekarników i codziennie piec ciasto? Hmmm, może warto o tym pomyśleć...

 

Niewatpliwie udzial CO w kosztach wygenerowanych na rachunku za energie zmaleje. Wzrosna koszta energii bytowej, a zmaleja koszta CO.

 

Jak bys odpowiedzial na moje poprzednie pytanka, to bys tez do takich wnioskow doszedl. Profil Twojego zuzycia bytowego ma wplyw na CO, ale ten profil juz jakis jest i nie ma co rozwazac co by bylo, gdybys nie mieszkal w domu. Koszta CO domu niezamieszkalego a uzytkowanego to 2 rozne sprawy.

 

Nas interesuja koszta, ktore ponosi system CO na utrzymanie zadanej temperatury w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nas interesuja koszta, ktore ponosi system CO na utrzymanie zadanej temperatury w domu.

 

Ale zrozum, że te koszta w znacznej mierze zależą od pozostałego zużycia.

Tak ciężko to pojąć?

Możemy podawać odczyty z podliczników, ale to tylko są szacunkowe dane o kosztach CO, koszty przychodzą na rachunku. I one jeżeli chodzi o CO i CWU też są szacunkowe, bo pewną ilość energii bezpowrotnie tracimy (ciepłe ścieki, oświetlenie zewnętrzne, itp.) Koszty to rachunek, czy to ci się podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że te koszta w znacznej mierze zależą od pozostałego zużycia.

 

Ale ja nigdzie tego przeciez nie negowalem, ze zaleza. To ze zaleza, to nie jest to samo, ze SA tymi kosztami. To co zostaje w domu z racji jego normalnego uzytkownia jest "odpadem energetycznym" i tego nie zaliczamy do KOSZTOW CO, a jedynie do wkladu ENERGETYCZNEGO.

 

Herbatke tak samo zagrzal bym latem jak i zima. Zima mam tego dodatkowa "korzysc", ze czesc energii z herbatki ogrzeje mi dom, chociaz wolal bym ta czesc energii dostarczyc poprzez system CO bo jest to 4x tansze.

 

Nas interesuja koszta, ktore ponosi system CO na utrzymanie zadanej temperatury w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma piekarnie. Nie musi jej ogrzewać, ogrzewa ją ciepło technologiczne. I co ty na to mądralo? Może mówić że ma piekarnie pasywną?

 

Moze madralo powiedziec, ze NIC go nie kosztowalo CO, bo ogrzalo ja cieplo technologiczne, ktore i tak by powstalo (w lecie sie go pozbywa a zima przygarnia jako "odpad" ktory wykorzystuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz wolal bym ta czesc energii dostarczyc poprzez system CO bo jest to 4x tansze.

 

A tu cię boli :D

Niestety, dostarczasz to ciepło z COP1, ale wystarczy że nie zrobisz tej herbatki a PC dostarczy tą samą ilość energii z COP4 :yes:

Ta herbatka jest tylko przykładem, ale tak to właśnie działa. Dom potrzebuje określoną ilość energii i musimy mu ją dostarczyć w taki czy inny sposób. Jeżeli będę palił przez tydzień w kominku, bo lubię patrzeć na ogień, to czy to drewno mnie nie kosztuje? A przecież PC w tym czasie nie będzie grzała mi CO. Mogę powiedzieć że mam mniejsze zużycie przez PC na CO czy powinienem poinformować, że przez tydzień grzałem kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijaj sie Varme, bo sie moze okazac, ze wlaczajac swoja plazme w salonie na ogladanie meczu, de facto uruchamisz system CO

 

A czym się różni plazma od kominka? Na jedno i drugie lubię popatrzeć. A powiem ci szczerze, że wolałbym, żeby ten kominek oddawał miej ciepła. Mniej bym za nie zapłacił. Plazmę wymieniłem, za dużo mnie to jej ciepło kosztowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...