Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

A tu cię boli :D

Niestety, dostarczasz to ciepło z COP1, ale wystarczy że nie zrobisz tej herbatki a PC dostarczy tą samą ilość energii z COP4 :yes:

Ta herbatka jest tylko przykładem, ale tak to właśnie działa. Dom potrzebuje określoną ilość energii i musimy mu ją dostarczyć w taki czy inny sposób. Jeżeli będę palił przez tydzień w kominku, bo lubię patrzeć na ogień, to czy to drewno mnie nie kosztuje? A przecież PC w tym czasie nie będzie grzała mi CO. Mogę powiedzieć że mam mniejsze zużycie przez PC na CO czy powinienem poinformować, że przez tydzień grzałem kominkiem?

 

Kominek to jest urzadzenie stricte grzewcze. To nie czajnik czy piekarnik. To tak jak bys powiedzial, ze wlczasz codziennie farelke na 3h bo lubisz sluchac jej szumu. To oszukiwanie samego siebie.

Jesli w tym kominku zapalisz 3x w miesiacu, to do kosztow CO bym tego nie liczyl. Jesli jednak palisz co drugi dzien, to jak najbardziej trzeba to zaliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek to jest urzadzenie stricte grzewcze. To nie czajnik czy piekarnik. To tak jak bys powiedzial, ze wlczasz codziennie farelke na 3h bo lubisz sluchac jej szumu. To oszukiwanie samego siebie.

Jesli w tym kominku zapalisz 3x w miesiacu, to do kosztow CO bym tego nie liczyl. Jesli jednak palisz co drugi dzien, to jak najbardziej trzeba to zaliczyc.

 

No dobra, a jeśli w czasie palenia w kominku otworzę okno i ciepło będzie mi z niego ulatywać w siną dal to nadal jest to urządzenie grzewcze czy już tylko wizualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w styczniu kilka razy w kominku napaliłem to nie muszę tego naliczać?

doliczanie bytowego do co jest na rękę kablowcom-byle tylko zniwelować różnice między nimi a np. pompami ciepła.

wiadomo nie można lekceważyć piekarników i tyakich tam

no ale skoro wszyscy tego podobnie używamy to te bytowe służy głównie manipulowaniu kosztami kablarzom.

zastanawiam się gdzie mam zakwalifikować podgrzewanie silników samochodowych grzałkami elektrycznymi w styczniu [bytowe/co]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w styczniu kilka razy w kominku napaliłem to nie muszę tego naliczać?

doliczanie bytowego do co jest na rękę kablowcom-byle tylko zniwelować różnice między nimi a np. pompami ciepła.

wiadomo nie można lekceważyć piekarników i tyakich tam

no ale skoro wszyscy tego podobnie używamy to te bytowe służy głównie manipulowaniu kosztami kablarzom.

zastanawiam się gdzie mam zakwalifikować podgrzewanie silników samochodowych grzałkami elektrycznymi w styczniu [bytowe/co]?

 

Jeżeli masz podczas palenia zamknięte okna to powinieneś koszta drewna do kominka doliczyć do CO, a jeżeli masz otwarte to nie bo... i teraz samemu odpowiedz sobie na to pytanie. :)

To samo z plazmą. Jeżeli zużywa ona określoną ilość energii i tę ilość zatrzymasz w domu to tak, ale jeśli ją wyrzucisz za okno to nie, bo... i znowu pytanie :)

Logicznym jest że wszystko co robisz poza ogrzewanymi pomieszczeniami nie wlicza się do CO. No chyba że na globalne ocieplenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doliczanie bytowego do co jest na rękę kablowcom-byle tylko zniwelować różnice między nimi a np. pompami ciepła.

 

Niestety ale mają rację. Ty akurat jesteś dobrym przykładem na to. Zużywasz dodatkowo dość mało energii na CO, dużo czerpiesz z zysków bytowych. W twoim wypadku jeżeli chodzi o samo CO średnio było pchać się w PC. No ale jest jeszcze CWU i razem do kupy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plazmę mnie nie było stać

mam leda który przy 46calach bierze 50w

ja przy swoim klimatyzytorze piekarnikiem nie mam zamiaru poprawiać samopoczucia.

ja mam dosyć jasiowo-hipciowych tekstów o wspólnym wózku o takich samych rachunkach i takich tam.

ten ich bełkot mam w du... po styczniu

licznik główny

610 kwh cały dom [130 w drogiej-nie pamiętam dokładnie]

podlicznik na co i cwu 428 kwh+ 30 kg brykietu.

bełkoczą o copie 2 , podobnych rachunkach ,kilowatach.

a ja widzę że mnożać zużycie styczniowe z licznika wyjdzie mi cały rok 7300 kwh-oczywiście mam cichą nadzieję że zima u mnie potrwa krócej niż 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mają rację. Ty akurat jesteś dobrym przykładem na to. Zużywasz dodatkowo dość mało energii na CO, dużo czerpiesz z zysków bytowych. W twoim wypadku jeżeli chodzi o samo CO średnio było pchać się w PC. No ale jest jeszcze CWU i razem do kupy to ma sens.

 

wypada się z tobą zgodzić

z drugiej strony u mnie w domu temperatura 24 -25 , w pomieszczeniach typu kotłownia ,sypialnia 22-23 , ja dzisiaj prywatnie opisywałem pyxisowi klasyczny przypadek prądowca z forum

bezczelne manipulowanie m2, kity że nie używa kominka i luz z temperaturami .

rzeczywistość jednak u niego jest inna-nie jakaś tragiczna ale mniej taka słodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz Malux. Jeżeli ktoś jest pewien dużych zysków bytowych, do tego ma bardzo dobrze zaizolowany dom, mieszka samemu i zużywa mało CWU to czy potrzebny jest mu COP 3 czy też 4? Cały rachunek niewiele się będzie różnił bo i tak większość domu będzie ogrzana COP1. Nie sądzisz?

Dla lepszego zobrazowania podziel sobie dom na 4. 3 części ogrzewasz zyskami bytowymi z COP1 a tylko jedną z COP3. Rachunek będzie dość podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plazmę mnie nie było stać

mam leda który przy 46calach bierze 50w

ja przy swoim klimatyzytorze piekarnikiem nie mam zamiaru poprawiać samopoczucia.

ja mam dosyć jasiowo-hipciowych tekstów o wspólnym wózku o takich samych rachunkach i takich tam.

ten ich bełkot mam w du... po styczniu

licznik główny

610 kwh cały dom [130 w drogiej-nie pamiętam dokładnie]

podlicznik na co i cwu 428 kwh+ 30 kg brykietu.

bełkoczą o copie 2 , podobnych rachunkach ,kilowatach.

a ja widzę że mnożać zużycie styczniowe z licznika wyjdzie mi cały rok 7300 kwh-oczywiście mam cichą nadzieję że zima u mnie potrwa krócej niż 12 miesięcy.

 

 

to podziel moje 13kkWh przez swoje 7,3kkWh i zobacz COP domu :) 2? 2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podziel moje 13kkWh przez swoje 7,3kkWh i zobacz COP domu :) 2? 2!

 

to jest piękny przykład na manipulowanie

ty masz 13 kkwh z typową zimą i porównujesz moje zużycie 7300kwh przy założeniu że styczniów mamy 12 hehe

hipcia a może inaczej

do jakich wniosków dojdziesz

\?

styczen co to 300kwh + 30 brykietu za 18zł z podpałką i gazem do zapalniczki pewnie 20 zł

jak tam u ciebie styczeń?

dlAułatwienia twoich wyliczeń przeanalizuj 130 kwh na cwu

twoje nieustannie manipulowane m2 równoważy u mnie temperatura wewnątrz +- 24 .

no dawaj.

ps ja też grzeje kablami -mam podłaćzone grzałki defa w autach-wiadomo bytowo-bąkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, daj spokoj - nam z jaskiem nie udalo mu sie tego przetłumaczyć...

 

Masz rację. Natomiast przyznać muszę, że sam kiedyś byłem sceptyczny z takim liczeniem. Przemyślałem sprawę i zdanie zmieniłem. Żeby zwiększyć COP całego domu, musiał bym zmniejszyć zyski bytowe na poczet grzania CO pompą. Rachunki by spadły a ilość dostarczonej energii był by taka sama.

A jak to Pyxi liczy to mnie g... obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...