Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Wszystko co nam w domu wydziela ciepło, obniża nam zużycie PC na cele CO. Gdybyś nie miał tego akwarium to PC musiał by tą utraconą część energii dostarczyć.

Wstawiając każde kolejne urządzenie do domu obniżamy zużycie PC na cele CO. A przecież rachunki nam nie maleją, a raczej rosną. Czy nie tak? Niby zużycie mniejsze, a rachunek większy, o co tu chodzi... :)

 

Liwko rachunek za prąd jest jeden trzeba płacić i płakać:yes: Ja osobiście nie zaliczam telewizora, piekarnika, itp do kosztów CO, ale w jakiejś mierze je uwzględniam, gdyż licząc koszta CO zawsze mnożę przez średnią cenę prądu, a nie wg proporcji zużycia PCi. Ale w zasadzie to bez znaczenia jak ktoś sobie to liczy, bo i tak na końcu trzeba zapłacić tyle co na fakturze, a te wszystkie wywody mogą jedynie służyć polepszeniu, lub pogorszeniu własnego samopoczucia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaki sens ma podawanie zużycia przez PC, skoro nie wiemy ile energii dostarczyliśmy do domu w inny sposób? Ja go nie widzę.

Ten temat służy do jakichś porównań, a niby jak mamy je zrobić nie mając wszystkich danych?

Ogólnie to ten temat jest do dupy, bo dom zużyje tyle energii jakie ma zapotrzebowanie. Jedynie COP pompy może coś tu zmienić (rachunki). Cały ten temat to bicie piany.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jechsliscie dalej.

 

Rozumiem wiec ze wedlug teori Liwko majac np. Miesieczne zuzycie pradu na dom 1200kWh a podlicznik PC pokaze 700kWh bedac w domu mamy zyski ... OK mamy....

Gdybym na miesisc wyjechal i dom stal by pusty z takim samym ustawieniem na PC i tak rachunek byl by 1200kWh. Hm...:)

 

Przy powietrznej trudno oszacować miesięczny COP ale :yes: , zużycie na PC by wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opisywałem kiedyś na elektrycznym. Wyjechałem z całą rodziną na tydzień na narty i w tym czasie zużycie przez PC... wzrosło :yes:

 

No ale co w tym dziwnego? Jasna sprawa.

Tylko dlaczego chcesz liczyc tak koszty swojego CO, jak bys caly sezon grzewczy byl z rodzina na nartach, pomimo ze jestes w domu i mieszkasz, to tego juz nie rozumiem za Boga. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy dopiero jestem pewien jakie zapotrzebowanie na ciepło ma mój dom. Logiczne?

 

Ale mnie nie interesuje Twoje zapotrzebowanie na cieplo (a juz na pewno nie pustego niezamieszkalego domu), tylko koszty CO.

Moze w tym jest istota tego, ze sie nie mozemy dogadac (zreszta pisalem juz wczesniej, ze mylisz te pojecia).

Edytowane przez Pyxis
Nawiasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koszt CO zależy w DUŻEJ mierze od pozostałego zużycia prądu. A jeżeli nie interesuje cię zapotrzebowanie na ciepło mojego domu to po co ten temat? Powiedz mi, co ci da jak ktoś napisze, że PC na CO zużyła tyla a tyle? Nic! Natomiast jeżeli będziemy wiedzieć ile zużył pozostałego prądu w okresie grzewczym, to z dużym prawdopodobieństwem można wyliczyć litrowość takiego domu. Samo zużycie przez PC na CO nic ci nie powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak????

Dwa pierwsze lepsze przykłady z forum. Malux i map78. Zapytaj ich o pozostałe zużycie i policz różnicę procentową. Ciekaw jestem twoich wniosków.

 

To jest raczej dość ekstremalne porównanie, bo Malux zużywa 2x mniej na PCi niż ja bytowego;):)

U mnie za grudzień i styczeń całość zużycia to 2914kWh - u Maluxa to może być całość zużycia rocznie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koszt CO zależy w DUŻEJ mierze od pozostałego zużycia prądu. A jeżeli nie interesuje cię zapotrzebowanie na ciepło mojego domu to po co ten temat? Powiedz mi, co ci da jak ktoś napisze, że PC na CO zużyła tyla a tyle? Nic! Natomiast jeżeli będziemy wiedzieć ile zużył pozostałego prądu w okresie grzewczym, to z dużym prawdopodobieństwem można wyliczyć litrowość takiego domu. Samo zużycie przez PC na CO nic ci nie powie.

 

Ale to jest temat "Pompa ciepla - zuzycie pradu" a nie: "Jakie jest zapotrzebowanie na energie mojego domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co masz na myśli mówiąc "normalne życie rodzinne"...:yes:

jako odniesienie ma być to sobotnie, niedzielne czy to z jakiegoś dnia tygodnia ...?

 

Faktem jest, ze nie kazdy ozyskuje energie ze sciekow, wiec Ty pod to nie podpadasz. Zuzycie Twojej pompy ciepla wiec mnie nie interesuje. Mozesz nie podawac. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest temat "Pompa ciepla - zuzycie pradu" a nie: "Jakie jest zapotrzebowanie na energie mojego domu".

 

Ale co ci da jak ktoś poda suche zużycie przez PC? Nic!

Zapytasz o parametry domu? Zapytasz

Zapytasz o region? Zapytasz

Zapytasz ile osób zamieszkuje? Zapytasz

Zapytasz o wentylację? Zapytasz

To dlaczego nie zapytasz o pozostałe zużycie prądu, skoro wiadomo, że wpływa ono na pracę PC? Tego to ja nie mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci da jak ktoś poda suche zużycie przez PC? Nic!

Zapytasz o parametry domu? Zapytasz

Zapytasz o region? Zapytasz

Zapytasz ile osób zamieszkuje? Zapytasz

Zapytasz o wentylację? Zapytasz

To dlaczego nie zapytasz o pozostałe zużycie prądu, skoro wiadomo, że wpływa ono na pracę PC? Tego to ja nie mogę zrozumieć.

 

Te parametry ktore mnie interesuja najczesciej sa w stopce. Zuzycie pradu bytowego mnie nie interesuje, bo nie rozpatruje sytuacji "co by bylo gdyby", tylko ta realna, faktyczna, z podlicznika.

 

Powinienes zalozyc watek :"Rzeczywiste zapotrzebowanie na cieplo mojego domu" albi "Ile by mnie kosztowalo ogrzanie niezamieszkanego domu", wtedy policze je sobie uwzgledniajac to zuzycie pradu poza CO, z ktorego zyski bytowe zostaja w domu i bede tam je podawal. W tym watku takie rozwazania mnie nie interesuja, bo tu podajemy zuzycie pradu przez pompe ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...