Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widocznie cos słabo grzejecie te swoje Panie ;)

Myślę, że problem jest w zupełnie czym innym, mianowicie w cieple odczuwalnym. Na swoim przykładzie stwierdzam, że kiedy miałem nadwagę (ok 15kg) to było mi ciągle gorąco, zimą w basenie kułem przeręblę i chłodziłem się w wodzie, lub jak lodu nie było to pływałem, latem nie mogłem spać, śpię bez niczego, przykrywałem się tylko prześcieradłem, ale ciągle spocony i odczuwałem wysoką temperaturę (nawet jak w sypialni było tylko 23*). Te problemy mam już za sobą, po zrzuceniu nadwagi, latem śpię zakryty po uszy kołdrą i nie odczuwam upału, zimą już nie ciągnie mnie do basenu, skończyło się pocenie nawet przy 25* - teraz jest ok, ale przy temp 22* wolę długi rękaw. Dodam, że bez zbędnych kg czuję się o niebo lepiej, bóle stawów przeszły w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnimi czasy przytyłem nieco, i też czuję się z tym gorzej. Chyba trzeba wrócić do fajek:D

To nie jest dobry pomysł, już lepiej palić w kominku i rąbać drewno. W uzupełnieniu dodam, że na ciepło odczuwalne ma wpływ również tętno i ciśnienie krwi, słabe tętno i ciśnienie zwykle mają "zmarźluchy", niestety odwrotnie ci którym jest zbyt gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu dodam, że na ciepło odczuwalne ma wpływ również tętno i ciśnienie krwi, słabe tętno i ciśnienie zwykle mają "zmarźluchy", niestety odwrotnie ci którym jest zbyt gorąco.

 

No to ja je już dzisiaj te ciśnienie podniosę. Zbiłem wazonik, który dostała od mamusi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już skrzętnie pominąłeś manipulancie:D

Z91. Parterowy, poddasze nieużytkowe. 110 m2 użytkowej + 34 m2 odizolowany garaż. Płytowy fundament grzewczy 20 cm z ogrzewaniem podłogowym wodnym. Ściany zewn.: gazobeton, działowe: silikaty. Izolacja: 30/30/51 cm lambda 0,031-0,033. Brink Renovent HR 300 + by-pass automatyczny, GWC glikolowe. Okna Veka Thermic90 Uw=0,8, Ug=0,5 na JB-D, rolety zewnętrzne. CO: kocioł elektryczny Kospel 6 kW, CWU: bojler elektryczny 120 l.

 

Mniejszy dom, droższy rekuperator, GWC glikolowy, drogie okna, rolety zewnętrzne. Hmm... Chyba znowu masz jakieś kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh imienniku. Znowu siejesz ferment! Podajesz zużycie dla dwóch zupełnie różnych domów! Ciebie to już nie da się naprostować.

 

Wyobraź sobie że u mnie PC bierze więcej prądu niż u budowlanego_laika! Ba, dużo więcej bo aż 50kWh w ciągu doby, przy nocnych mrozach -28 stopni. Do dupy z tą moją pompą, w co ja się wpieprzyłem prądem mogłem grzać za 33kWh!!! Przegrałem życie bo nie zrobiłem grzania prądem!

Dlaczego nie powiesz, że dla domu budowlanego_laika zużycie prądu, gdyby miał PC byłoby nie 33kWh, a tylko 10-11kWh (co wynika z fizyki). Nie manipuluj danymi, to bardzo nieładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...