Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

I zakladaj watek tego zapotrzebowania...

Ludzie nie rozumieja ze kupujac energooszczedne RTV i AGD robia sobie pod gorke, musza wiecej gazu, wegla i za prad dla PC placic gdy urzadzenia ( ktore dom ogrzewaja ) drozsze a mniej efektywne.

 

Ciekawe jak zuzycie PC skoczy gdy wymienie TV na LED :D

 

Jeżeli grzeją prądem w G11 to faktycznie w sezonie grzewczym nie ma to sensu. Ale znasz takich kozaków?

 

Z tym tv łatwo to policzyć. Policz różnicę jaka wyjdzie w zużyciu kWh w sezonie grzewczym i podziel ją przez COP pompy. Tyle więcej zużyje PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac nowoczesniejsze AGD z mnuejszym zuzyciem pradu pomniejszasz zyski... A np. prac i tak musisz czy tsm garu myc. A wiec kupujesz drozszy sprzet aby mniej placic a doplacasz na CO... I kiedy to sie zwroci? Nie dosc ze niejeden sie wiecej grochu nanosi to jego droga pralka slabo "grzeje"

 

Co ty za farmazony wypisujesz???? Wolisz grzać sprzętem z COP1 czy wolisz z PC? Czym będzie taniej???? Ludzie, zacznijcie myśleć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy sprzęt w domu masz opomiarowany osobnym podlicznikiem ?

 

Nie, dlatego od początku piszę, że te dane są szacunkowe, ale jednocześnie są bardziej wiarygodne niż nie uwzględniając ich.

Nie musisz mieć opomiarowanych wszystkich urządzeń, wystarczy że policzysz te na zewnątrz (ich jest kilka), odliczysz szare ścieki z pralki i zmywarki i to co ci zostanie to zyski, które wpływają na zmniejszenie pracy PC.

Ale dalsza dyskusja na prawdę widzę nie ma sensu. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Czym ogrzewasz to pomieszczenie? To że nie ogrzewa ci go PC nie oznacza że go nie grzejesz! :)

 

Akurat tego pomieszczenia wolałbym nie ogrzewać:cool: Wcześniej była tam również spiżarnia, ale po zakupie suszarki musiałem ją przenieść do garażu, właśnie przez te "zyski bytowe":D

 

A w sezonie grzewczym używasz kosiarki? :D

 

map78, twoje akwaria są akurat świetnym przykładem dodatkowych piecyków w domu :yes:

 

Dlatego właśnie się Was pytałem czy traktować je jako bytowy, czy CO, jednakoż instalując owe akwaria nie robiłem tego z myślą o dogrzewaniu salonu, więc już sam nie wiem:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie się Was pytałem czy traktować je jako bytowy, czy CO, jednakoż instalując owe akwaria nie robiłem tego z myślą o dogrzewaniu salonu, więc już sam nie wiem:confused:

 

Liwko nie rozumie, ze to nie jest Twoj system CO, tylko Twoja zabawka. Placisz za prad dla swoich rybek, bo je "kochasz" i to jest Twoje hobby. Kosztuje Cie Twoje hobby a nie CO. Grznaie halupy masz z tego akurat tytulu gratis. Jak bys zbieral kaplsle od piwa, to ta kasa wydana na kapselki nie generowala by Ci ZYSKOW bytowych. Logiczne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys zbieral kaplsle od piwa, to ta kasa wydana na kapselki nie generowala by Ci ZYSKOW bytowych. Logiczne? :)

 

ale i nie musiał byś za nie płacić co miesiąc prawda? Za rybki zapłacisz, za kapsle nie, ponieważ zwyczajnie nie dostarczają nam energii.

 

Podgrzewamy potrawy-dostrczamy ciepło które nas ogrzewa

Hodujemy rybki-dostarczamy ciepło, które i nas ogrzewa

Mamy komputery i TV- dostarczamy ciepło które nas ogrzewa

Dopiero jak te zyski są zbyt małe (bo dom za dużo zużywa energii)

Włączamy PC-dostarczamy ciepło, które nas dogrzewa

I ilość kWh na CO będzie zależała wyłącznie od tego jak dużo nam tych zysków brakuje, by wyłącznie się nimi ogrzewać.

 

piekarniki zużywają prąd

akwaria zużywają prąd

komputery i TV zużywają prąd

PC zużywa prąd

 

PC dostarczy nam tyle energii, ile brakuje z zysków bytowych. Jeżeli w tym samym domu będzie maleć lub rosnąć zużycie przez PC to będzie to wynikało z dostarczenia lub nie energii do domu w inny sposób. Czy to będzie kominek, czy to będzie piekarnik, czy to będzie serwerownia. To wszystko wpłynie na pracę PC, ponieważ ona będzie tylko wyrównywała nam brakującą energię.

 

Jeżeli liczymy kWh PC to i liczmy pozostałych urządzeń. Jak zbiornik CWU ma straty to to już się nie liczy w sezonie grzewczym, ale jak ciepło na cele CO dostarczamy w inny sposób to już wielkie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego właśnie się Was pytałem czy traktować je jako bytowy, czy CO, jednakoż instalując owe akwaria nie robiłem tego z myślą o dogrzewaniu salonu, więc już sam nie wiem:confused:

 

Twoje akwarium zużywa określoną ilość kWh. Podobną ilość możemy dostarczyć jakby była taka potrzeba farelką. Ja bym wolał patrzeć w tym czasie na akwarium :)

Twoje akwarium jest grzejnikiem z COP1, czy to ci się podoba czy nie. I ręczę ci, że pompa o tym wie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To lepiej zeby ta tansz grzala chalupe COP 1 czy ta drozsza? W przypadku tej tanszej zaplacisz mniej za prad dla PC bo tansza chce wiecej pradu...

No i musisz nadrobic cene w cenie pralek...

Kwoty moga byc niebagatelne jak ktos ma drogie AGD vs tanie... gdzie to tanie przypuszczalnie lepiej grzeje...

 

To prawda i dlatego map78 pisał, że woli płacić więcej miesięcznie za prąd do plazmy, niż zapłacić duzo wyższą cenę za TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko i Pyxis skończcie już tą próżną dyskusję bo przewija się już przez 13 stron i nic nowego nie wnosi, jak do tej pory nie udało się wam dość do jakiegoś porozumienie to i tak jeden drugiego nie przekona, proponuję żeby zrobić głosowanie pośród forumowiczów na tym forum kto ma "wiecej" racji.

Moje zdanie jest takie same jak Pyxis, zyski bytowe nie są kosztem CO, nie mówię ze nie mają wpływu na pracę PC dla potrzeb CO ale ich do kosztów CO nie zaliczam, jakikolwiek kocioł do CO bym posiadał jak mieszkam to zyski występują, czy ci co palą węglem, drzewem, gazem porównując systemy CO liczą jakieś zyski bytowe czy sam wkład do kotła czytaj węgiel, drzewo, gaz, a czy oni doliczają energię elektryczną na pompki obiegowe na pewno nie bo się w to nikt nie bawi. U nich te zyski też występują większe? mniejsze? wszystko zależy ile osób, różnego rodzaju sprzętu, ale nie chodzi teraz o to

...,że teraz zamiast zużycia energii przez pompę będziemy podawali,kto ile w domu ma kompów ile plazm,ile lodówek,czy ma aqua,czy często pierze,czy często zmywa,jakie ma oświetlenie,czy ma oświetlenie zewnętrzne itp.....

chodzi o to by porównać zużycia, jeżeli występują ewidentne błędy coś poprawić zmienić ustawienia i temu ten wątek ma służyć.

Jak Liwko chcesz to podam ci moje zużycia na cele bytowe (po odliczeniu podlicznika PC) sprawdzałem czy lato czy zima w 1T średnio 200-250kWh w 2T średnio 100-150kWh; na potrzeby CO i CWU w PC za styczeń 1T=5kWh 2T=464kWh, Zyski bytowe występują przez cały rok, w zimie je wykorzystujemy a w lecie najchętniej byśmy się ich pozbyli, niektórzy mają klimę i to robią i zysk z zimy po włączeniu klimy w lecie może wyjść na 0, ale jest kwestia komfortu

 

Niech w tej chwili wypowiedzą się inni forumowicze po czyjej stronie się opowiadają a koledzy Liwko i Pyxis niech nie pobijają już sobie ilości postów bo już mają ich tysiące

 

Z innej beczki cytując dalszą część tego samego postu

...Bzdura do kwadratu i takie coś kablarze mogli jedynie wymyślić żeby nie popaść w deprechę...

chciałem przypomnieć dla Arturo72 że kilka lat do tyłu w temacie "Pompa ciepła spostrzeżenia i uwagi" przekonywał i udowadniał i też przez kilkanaście stron forum że lepiej grzać prądem niż inwestować w pompę ciepła, jak dzisiaj widzimy zdanie można zmienić. Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko - uczepiłeś śię tej kosiarki. Po za pompą będę zużywał 1000kWh i co z tego wynika - nic. Bo n.p lubię mieć oświetlony ogród, mam hydrofor, postawiłem sobie na podwórku słup z oświetleniem i.t.p. Co to ma wspólnego z ogrzewaniem? Mam każdy z tych elementów podłączyć pod osobny licznik czy jak. W/g mnie należy podawać zużycie przez n.p. PC, piec gazowy czy eco cośtam ale wraz z całym osprzętem temu toważyszącym (obiegówki, podajniki czy wentylatorki) i tyle w tym temacie. A każdy zrobi jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie zużycie prądu w Styczniu 2014 wyszło dość spore, bo 966 kWh, co przekłada się na koszt ok 260 zł. Dla porównania grudzień 2013 to koszt 170zł. Korzystam z PC ZIRIUS M2-7 i jestem ciekawy porównania z innymi użytkownikami pomp tego typu lub najlepiej dokładnie tego modelu.

Porównuję sobie czas pracy (w godzinach) ze zużytymi kWh (zgodnie z podlicznikiem na PC) i wychodzi mi, że moja cała instalacja PC włącznie z pompkami obiegowymi ma 1,67 kW. I co ciekawe, jeżeli bufor wodny utrzymywał bym stale w wysokiej temperaturze (niski COP), to moc PC wzrasta do ponad 2kW. Czy może tak to właśnie wyglądać, że w zależności od efektywności zużywana moc prądu w kW się zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda i dlatego map78 pisał, że woli płacić więcej miesięcznie za prąd do plazmy, niż zapłacić duzo wyższą cenę za TV.

 

To trochę przegięcie:yes: zaraz mi wmówisz, że zdecydowałem się na plazmę, ze względu na lepszą wydajność cieplną:eek:

Tak poza tym, to w tym Twoim toku rozumowania faktycznie brakuje logiki, bo wg tego kierunku nieopłacalnym jest dla 99% społeczeństwa inwestowanie w energooszczędne rozwiązania. Sam powiedziałeś, że bilans energetyczny musi się zgadzać - i tak skoro wymieniliśmy żarówki na LED'y to straciliśmy energię, którą musi nadrobić PCi i jest to "korzystne finansowo" ze względu na COP pompy (to Twoje słowa). Tylko, że PCi posiada może 1% społeczeństwa, a każde inne urządzenie grzewcze ze sprawnością <100% będzie ponosiło z tego tytułu straty:confused: Przemyśl to:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno o buforach przy PC. Wcześniej pojawił się wątek, że jest to wyłącznie strata energii i zmniejszanie efektywności pompy (COP). Po swojej instalacji (bufor 500l) widzę, że to prawda, ale tylko wtedy, gdy bufora używa się w niewłaściwy sposób. Ja widzę odpowiednią efektywność, gdy bufor jest zimny i sprawnie odbiera ciepło z DZ, a później GZ (podłógówka) sprawnie to ciepło przekazuje do domu. Jeżeli tylko próbowałem utrzymywać wyszczą temperaturę w zbiorniku, to od razu zużycie prądu wzrasta przy znikomym wpływie na zwiększone ciepło w domu (COP wychodził mi ok 2,5-2,8).

Teraz bufora używam jako dużej i wydajnej chłodnicy odbierającej ciepło z DZ, a w trakcie wieczornych kompieli do zgromadzenia ciepłej wody użytkowej (woda ogrzewana przepływowo przez bufor). Bufor w tym przypadku ma tę zaletę, że jako chłodnica DZ po zakończeniu ogrzewania zawsze zatrzyma nieco ciepła dla CWU. Natomiast po ogrzaniu zbiornika do kompieli nie zużyta woda zostanie wpompowana w podłogę i się nie zmarnuje. Jest to jeden uniwerstalny zbiornik do wszystkiego i wydaje mi się, że ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich temp. zewnętrznych od 0*C do +3*C na potrzeby samego C.O., PC zużyła 13kWh na 8 godzin pracy. C.W.U potrzebowała kolejne 3kWh na zgrzanie 170l wody do temp 46*C.

Krzywa grzewcza ustawiona na 0,6 tak aby na zasilanie wychodziło około 35*C, temperatura na powrocie jest góra o 3*C niższa. Pętle ogrzewania podłogowego otwarte maxymalnie bez dławienia przepływów.

 

Proszę o porównanie z waszymi POWIETRZNYMI PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę przegięcie:yes: zaraz mi wmówisz, że zdecydowałem się na plazmę, ze względu na lepszą wydajność cieplną:eek:

Tak poza tym, to w tym Twoim toku rozumowania faktycznie brakuje logiki, bo wg tego kierunku nieopłacalnym jest dla 99% społeczeństwa inwestowanie w energooszczędne rozwiązania. Sam powiedziałeś, że bilans energetyczny musi się zgadzać - i tak skoro wymieniliśmy żarówki na LED'y to straciliśmy energię, którą musi nadrobić PCi i jest to "korzystne finansowo" ze względu na COP pompy (to Twoje słowa). Tylko, że PCi posiada może 1% społeczeństwa, a każde inne urządzenie grzewcze ze sprawnością <100% będzie ponosiło z tego tytułu straty:confused: Przemyśl to:yes:

 

NIE, NIE, NIE :bash:

 

Czym jest taniej grzać? Prądem w G11, czy np. węglem? Prądem w G11 czy np. gazem? Prądem w G11 czy np. peletem? Prądem w G11 czy np. PC?

Decydując się na rozwiązania bardziej energooszczędne, przesuwamy ogrzewanie naszego domu z zysków bytowych na bardziej tańsze nośniki energii. Uwierz mi, najchętniej bym chciał, żeby wszystkie pozostałe urządzenia w domu zużywały 0 kWh. Ale wiem, że wtedy zużycie przez PC mi wzrośnie, bo ilość energii będzie musiała być zrównoważona przez PC, jednak bedzie to wzrost z COP4 i suma summarum rachunki spadną.

Teraz rozumiesz?

 

Jedynie tym co grzeją swoje domy prądem w G11 nie opłaca się zmieniać sprzętów na bardziej energooszczędne.

Ale tylko w sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...