Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

marsik

podlicznik i komfort w taniej.

mogę ci odstąpić swoją nagrzewnicę-mam to debilstwo odłączone szkoda kasy na kwh.

mcyper widzę że mamy prawie identycznie spieprzone izolację po zużyciu prądu

Ja już mam nagrzewnicę ale wodną. Podciągnę tylko wodę z podłogówki na strych do rekuperatora i wepnę się w instalacje wentylacyjną.Będę miał po prosty jak dodatkowa pętlę z podłogówki , czyli faktycznie z PC i nic mnie to nie będzie dodatkowo kosztowało. Jesli miała by być elektryczna to faktycznie nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy zna ktoś jakie są obecnie stawki w PGE Łódź - Teren (kwh + dystrybucyjna= PLN brutto) ???

 

Szukałem ale słaby jestem z gogloow.

A telefonów do Bełchatowa do centrali na Wojska Polskiego wykonałem chyba milion nikt nie odbiera (i zaczynam podejrzewać że PGE to jest chyba firma "krzak")

 

G11 :D 0,612pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam nagrzewnicę ale wodną. Podciągnę tylko wodę z podłogówki na strych do rekuperatora i wepnę się w instalacje wentylacyjną.Będę miał po prosty jak dodatkowa pętlę z podłogówki , czyli faktycznie z PC i nic mnie to nie będzie dodatkowo kosztowało. Jesli miała by być elektryczna to faktycznie nie ma to sensu.

 

Pompka obiegowa podłogówki u ciebie pracuje cały czas? Jeżeli nie to możesz sobie narobić tylko problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o ceny energii w taryfie g12

Oczywiście Tauron, konkretnie górny śląsk

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-podstawowy/Strony/produkt-podstawowy-gorny-slask.aspx

Jak wygląda opłata dystrybucyjna, podobno jest stała wynosi ok 22 grosze, bo za nic mi nie wychodzi kwota 31-32 groszy w taryfie nocnej

 

Ok. Kobieta z infolinii oddzwoniła i przyznała się do pomyłki, wychodzi 1T/2T 0,6167/0,32

 

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-ekooszczedny/Strony/produkt-ekooszczedny-gorny-slask.aspx

W tej ofercie wychodzi niecałe 0,59/0,31gr/kWh

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy zna ktoś jakie są obecnie stawki w PGE Łódź - Teren (kwh + dystrybucyjna= PLN brutto) ???

 

Szukałem ale słaby jestem z gogloow.

A telefonów do Bełchatowa do centrali na Wojska Polskiego wykonałem chyba milion nikt nie odbiera (i zaczynam podejrzewać że PGE to jest chyba firma "krzak")

 

Rejon Energetyczny Bełchatów (RE 5)

Rogowiec - Kurnos

97-400, Bełchatów

tel.: (+48 44) 634 95 00

fax: (+48 44) 634 92 02

e-mail: [email protected]

 

Punkt Obsługi Klienta

ul. Czyżewskiego 6 (Galeria Handlowa "Wenus"), parter

tel. alarmowy: 991

tel.: (44) 634-92-21, (44) 634-92-22

Godziny pracy punktu obsługi Klienta:

poniedziałek, środa, piątek: 8.00-16.00

wtorek, czwartek: 8.00-17.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy zna ktoś jakie są obecnie stawki w PGE Łódź - Teren (kwh + dystrybucyjna= PLN brutto) ???

 

Szukałem ale słaby jestem z gogloow.

A telefonów do Bełchatowa do centrali na Wojska Polskiego wykonałem chyba milion nikt nie odbiera (i zaczynam podejrzewać że PGE to jest chyba firma "krzak")

 

taryfy:

 

http://www.gkpge.pl/oferta/dla-domu/regionalna/oferta

 

lina bezposrednia:

http://www.gkpge.pl/media/pdf/taryfa_g_02012014.pdf

 

dystrybucja

 

http://www.pgedystrybucja.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=6&Itemid=15

 

lina:

http://www.pgedystrybucja.pl/images/stories/doc/taryfy/2014/Taryfa_PGE_Dystrybucja_2014%20r.pdf

 

w zalacznikach stawki dla łodzi teren i bonus- taryfy Duona

 

wszystkie ceny netto, bez Vat

oferta-lodz-teren-1.jpg

oferta-lodz-teren-2.jpg

dystrybucja-lodz-teren.jpg

duon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jedyna rada to pracuj nad zmiana proporcji - pranie i zmywareczkę niech żonka na noc zapuszcza, na ustawieniach pompy przez montera nie polegaj jak na Zawiszy - pomyśl samemu - zawsze można coś poprawić. A jeżeli nie jesteście w stanie nic zmienić to przejdź na taryfę G12w - tam jest więcej tanich godzin i łatwiej wypracować 'dobre" proporcje. Pozdrawiam

 

daj pozyc, to juz lakki terror- zona: kochanie, ale w nocy bedzie halasowac- no co ty wymyslasz, ja nic nie slysze- to maz, kochanie - po co te wyzsze temperatury w nocy? mi i dzieciom lepiej sie spi przy nizszych(zona)- ale wymyslasz! (maz- och te baby, caly czas marudza - przeslo mu przez glowe).. akcja toczy sie w domu , ktorego budowa pochlonela 400-600 tys zl, terror za 300 zl oszczednosci rocznie - po czym facet idzie i bierze w leasing bmw x3 za 200 tys zl i uradowanym glosem do zony- piekny co?! i pali tylko 6l na 100 km!!! piekny...mowi cicho zona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejon energetyczny Tomaszów Mazowiecki i tyle wychodzi brutto bez opłat stałych i nic na to nie poradzę:(.

A cóż to ma za znaczenie czy Tomaszów czy Piotrków czy jeszcze inny rejon. Wszystko to Łódź-Teren i cennik tam obowiązuje ten sam. A simluk w swoim poście #6712 umieścił nawet wyciągi.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to ma za znaczenie czy Tomaszów czy Piotrków czy jeszcze inny rejon. Wszystko to Łódź-Teren i cennik tam obowiązuje ten sam. A simluk w swoim poście #6712 umieścił nawet wyciągi.

 

Ni h...hu mi się nie zgadza z ich cennikiem.

Sam policz z danych bo nie mogę dodać PDF-a.

Dystrybucja 0,2706 netto

Przesył 0,2276 netto

 

To są dane z ostatniej f-ry z 12 grudnia 2013

No chyba że coś staniało:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kpuchala

masz ten sam problem co ja w zeszłym roku. Podejrzewam, że właśnie suszysz cały budynek. Ja byłem na skraju załamania nerwowego, jak mi pompa żarła po 50 kWh na dobę. Teraz jest lepiej, odkryłem co mi wychładza dom, poustawiałem sobie czujniki temperatury i obecnie średnie zużycie oscyluje w okolicach 18 - 20 kWh/dobę co jak dla mnie jest w pełni akceptowalne. Jeśli masz jaieśy pytania o Ziriusa to pisz do mnie ale guru od tego typu pomp jest tutaj Puzondm.

Edytowane przez alfa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

mam pytane, co myśicie o wpięciu powietrznej pompy ciepła za rekuperator w celu podgrzewania wody w buforze ? W lecie, przy "przepięciu" przewodów pompa mogłaby śmiało pracować jako klimatyzator. Miał ktokolwiek z czymś takim do czynienia, czy to tylko moje chore rojenia ?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie/Panie ile KWh poszło na wygrzanie podłogówki osuszenie ścian itd ?

 

Skończyłem tynki w wrześniu , podłoga w październiku dom nieocieplony wieje na górze gdzie popadnie i na początku stycznia przyszło mi uruchamiać pompę :-/

 

Do dzisiaj pompa zużyła 235 KWh ( na pod liczniku razem z pompkami DZ i GZ ) pompa ma ustawione żeby grzać do 15 stopni i jak temeratura spadnie do 12 to znów się włącza. Do 15 stopni nabija bardzo szybko tylko po ok 20 minutach wychładza się woda na powrocie do 12 stopni i tak pompa chodzi w kółko.

 

 

Pompa zjada dziennie prądu przy tej temperaturze na zewnątrz :

 

10.02.2014 - 19,5KWh

11.02.2014 -21 KWh

12.02.2014 - 26,5KWh

13.02.2014 - 25,5 KWh

 

Czy grzać pompą dalej do tych 15 stopni ? Ile może KWh przepracować zanim napompuje podłogę i drgnie coś górę ?.

W posadzkach jakieś 10m3 betonu

Tem w domu to jakieś 6 - 7 stopni

 

Podnieść temp w pompie np do 20 stopni ? ale czy znowu nie wychłodzę sobie dolnego źródła za bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieść temp w pompie np do 20 stopni ? ale czy znowu nie wychłodzę sobie dolnego źródła za bardzo ?

 

Nie podales co to za dom ani co za pompa (z jakim DZ).

Jesli to pompa gruntowa (jak wynika z tego fragmentu), to ona nie jest przewidziana jako jedyne zrodlo ciepla dla warunkow jakie podales. Az tak sie jej nie przewymiarowuje. Musisz bardzo intensywanie monitorowac temperature DZ i w razie jej spadku w okolice 0*C wspomagac sie grzalkami (jesli masz w pompie) lub innym zrodlem ciepla (kominek-koza).

Taki dom jak opisales wezmie "kazda" ilosc ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie/Panie ile KWh poszło na wygrzanie podłogówki osuszenie ścian itd ?

Więcej niż w sezonie z już osuszonym budynkiem

 

Skończyłem tynki w wrześniu , podłoga w październiku dom nieocieplony wieje na górze gdzie popadnie i na początku stycznia przyszło mi uruchamiać pompę :-/

Kompletny bezsens grzać otoczenie mając nieocieploną górę i hulający tam wiatr.

 

pompa ma ustawione żeby grzać do 15 stopni i jak temeratura spadnie do 12 to znów się włącza. Do 15 stopni nabija bardzo szybko tylko po ok 20 minutach wychładza się woda na powrocie do 12 stopni i tak pompa chodzi w kółko.

A czego się spodziewasz jak grzejesz w dużym stopniu oprócz budynku okolicę ?

 

Tem w domu to jakieś 6 - 7 stopni

Przy braku ocieplenia i wiatrach na poddaszu to i tak "cud"

 

Podnieść temp w pompie np do 20 stopni ? ale czy znowu nie wychłodzę sobie dolnego źródła za bardzo ?

Osiągniesz znaczny wzrost zużycia, sprowadzisz zagrożenie zmrożenia DZ a temp. w domu podniesiesz o 1-2 st.C Warto ? Wątpię.

 

Pytanie zasadnicze: jaki jest powód "przyszło mi uruchamiać pompę" Trwają prace wykończeniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...