Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

JK2010 trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma domu doskonałego w zakresie ocieplenia. Ogrzewanie domu przy pomocy PC (moim zdaniem) wymaga dużego nakładu osobistych doświadczeń, by prwidłowo dopasować jej wydajność do indywidualnych warunków ogrzewanego domu.

Już na niewielkiej zmianie ustawiń czasów pracy urzadzenia, temperatury normalnej i zredukowanej można oszczędzić kilkanaście kWh.

W przypadku CWU jest identycznie.

Ja mam już swoje doświadczenia, choć brakuje mi porównania z właścicielami identycznej Pompy Ciepła jak moja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Chciałbym się podzielić moim zużyciem za ostatni tydzień, średnio wychodzi jakieś 21kwh na dzień. Jeszcze nie mieszkamy, więc brak ciepła bytowego.

2014-02-24_12-37-32.jpg

Poniżej wykresik ilustrujący załączanie się pompy:

2014-02-24_12-38-27.jpg

 

Jestem jeszcze wciąż na budowlanym więc portfel boli, ale właśnie odebraliśmy dom i jesteśmy na etapie zmiany na taryfe weekendową, więc powinniśmy troche odetchnąć:)

 

Pompa Ciepła Sofath Natea 11kW, rekuperacja jeszcze nie chodzi. Garaż ogrzewany. Zadana temp na termostatach to 19C.

Edytowane przez LSiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JK2010

Wprowadziliśmy się we wrześniu 2013. Na początku miałem też około 4,5kWh/m-c/m2. Teraz mam ok 3,6kWh/m-c/m2, co przy moim metrażu daje 16-20kWh dziennie. Po samym upływie czasu (pół roku ogrzewania) widać, że zużycie spada. Druga rzecz, to optymalizacja ustawień pod nasz dom. Manipulując ustawieniami udało mi się zmniejszyć zużycie i koszt. Moim zdaniem na początku w pierwszym sezonie trzeba trochę podłubać w ustawieniach i wyczuć urządzenie. Jestem dobrej myśli na kolejne sezony grzewcze, do czego i Ciebie zachęcam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kpuchala

Za bardzo nie wiem jak kombinować z ustawieniami. Na razie zmieniam tylko krzywą grzewczą. Nic innego nie przychodzi mi do głowy (poza zmianą taryfy i grzaniem w nocy). Mam prostą polską pompę ciepła i chyba nie mam możliwości dużej kombinatoryki. Zdradź może co Ty zmieniałeś w ustawieniach szukając optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej PC temp. normalna to np 21*C ustawione w godzinach naszej obecności i funkcjonowania w domu. Natomiast zoptymalizowana 19*C w godzinach nieobecności w domu i w nocy podczas snu.

Ponadto na programie czasowym możesz ograniczyć czas pracy PC (z zachowaniem komfortu cieplnego w domu) np aby, tak jak pisałem w poprzednim poście podłogówka utrzymała temp. pomieszczeń przy braku pracy PC.

Spokojnie, ja swojej PC ucze się już 4 miesiac - a maiło być tak łatwo i prosto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...