Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Proszę o pomoc, zwłaszcza osoby, które mają dwutaryfowy sublicznik do pompy ciepła.

Mój głowny licznik jest dwutaryfowy. W kotłowni zakładamy dwutaryfowy sublicznik.

Moi instalatorzy nie mają zielonego pojęcia jak i gdzie go podłączyć... Czy przed, czy za skrzynką z bezpiecznikami do kotłowni? Czy w skrzynce kotłowni musi być jakąś czasówka, żeby sublicznik dobrze wskazywał zużycie prądu w I i II fazie?

 

http://img62.imageshack.us/img62/5236/dsc05832x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy w zwiazku z mrozami tej zimy właczyła sie komus grzałka w pompie? Znowu mrozi , u mnie -20 ;)

 

u mnie dzisiaj o 6 bylo -22,5, ale bywało i -29 o tej samej porze. W Zubadanie mam tylko grzałkę do wygrzewania bakterii i nic się nie właczało z powodu niskiej temperatury a tylko wtedy gdy bylo zaplanowane zabicie ewentualnych żyjątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRK ja mam tak: z głownego kabla zasilajacego PCi na czujnik obecnosci faz oraz ich kolejnosci potem na licznik dwutaryfowy ze sterownikiem czasowym i do PCi Cala konstrukcja zalezy od podzespolow czy wszystkie montowane na szynie DIN czy inne "wydanie"

Tak, tak, na szynie...

http://img62.imageshack.us/img62/5236/dsc05832x.jpg

 

No nic, dziś czeka mnie sprawdzenie, co tam zdziałali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

OK, obiecałem, że pod koniec lutego podsumuję pierwsze 2 mies zużycia althermy 8,43kW daikina to wklejam.

Dom 170m2, grzane ok 130m2, stara podłogówka-duże odstępy, budynek z 1995. Temp wew 21-22st.

 

od 24.12.11 do 23.02.12 zużycie prądu na CO i CWU 2191kW (1 tar ok 30%), przez 3-4 doby dogrzewane testowo piecem olejowym.

W tym zużyciu jest 118 kW (19% 1 tar) pobrane przez grzałki do CO i 80kW grzałki CWU.

Z ciekawostek dodam, że symulacja daikina wg której rocznie na grzanie (tylko CO) powinienem zużyć 5570kW wskazywała w tym samym okresie zapotrzebowanie ok 2500kW + CWU.

Jak widać zima była cieplejsza i wynik jest lepszy :cool: Za 2 zimowe miesiące zapłacę ok 1000 zł za prąd, zamiast 2 lub 3 tys za olej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primi Dla mnie to wynik zadowalający przy PC P-W.
Dla mnie wyniki bardzo dobry, przede wszystkim zgodny z przewidywaniami :cool:

Teraz widzę, że nawet przy dużych mrozach nie zbankrutuję i PC-PW da radę i będzie dużo taniej niż piecem olejowym + rachunki płatne na bieżąco, a nie jednorazowo 6000 zł ;)

Dla kogoś kto tak jak ja nie godzi się na rycie ogródka pod DZ to takie rozwiązanie z PC-PW wydaje się być idealne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obiecałem, że pod koniec lutego podsumuję pierwsze 2 mies zużycia althermy 8,43kW daikina to wklejam.

Dom 170m2, grzane ok 130m2, stara podłogówka-duże odstępy, budynek z 1995. Temp wew 21-22st.

 

od 24.12.11 do 23.02.12 zużycie prądu na CO i CWU 2191kW (1 tar ok 30%), przez 3-4 doby dogrzewane testowo piecem olejowym.

W tym zużyciu jest 118 kW (19% 1 tar) pobrane przez grzałki do CO i 80kW grzałki CWU.

Z ciekawostek dodam, że symulacja daikina wg której rocznie na grzanie (tylko CO) powinienem zużyć 5570kW wskazywała w tym samym okresie zapotrzebowanie ok 2500kW + CWU.

Jak widać zima była cieplejsza i wynik jest lepszy :cool: Za 2 zimowe miesiące zapłacę ok 1000 zł za prąd, zamiast 2 lub 3 tys za olej :D

 

czyli w w/w okresie zuzyles 35,34kWh/dobe

 

ja zużyłem od początku sezonu srednio 27,73kWh/dobe

moj pomiar jest od 23.09.11 - wiec bylo wtedy troche cieplej - to na plus

ale nie bylo mnie 2 tyg akurat jak byly najwieksze mrozy i:

1. nie przestawilem na "tryb oszczedny"

2. mama zrobila nam wielka przysluge :) - umyla nam okna przy -15C przed naszym powrotem do domu i wychlodzila dom do 19C :(

 

mysle ze morzesz spodziewac sie jeszcze mniejszego sredniego zuzycia na dobe w nast sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...