Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Przeliczyłem zużycie do dziś i wygląda tak.

Średni COP instalacji CO +CWU (pompa ciepła ,pompy obiegowe ,sterownik) powyżej 4,26 więc nie ma się czego wstydzić.

Od 28.09.2013 do dziś zużyłem 2846 kWh energii elektrycznej a pompa wytworzyła 12118 kWh (43,626GJ )energii cieplnej.

Daje to w taryfie G11 1744pln.Dla grzejących w taniej może być dużo ale mnie to zadowala:lol2:a przecież komfort jest bezcenny.

Edytowane przez kkdarch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo ladny wynik SPFa. Gratulacje.

Jak montowałem pompę to mnie straszyli że mam za wielkie wymienniki i będą problemy ale okazał się to duży plus.

Pyxis czy możesz mi podać grubość wymienników twojej pompy (odliczając grubość izolacji)?Tak około;)

Edytowane przez kkdarch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montowałem pompę to mnie straszyli że mam za wielkie wymienniki i będą problemy ale okazał się to duży plus.

Pyxis czy możesz mi podać grubość wymienników twojej pompy (odliczając grubość izolacji)?Tak około;)

 

Kurcze tak na oko to maja moze z 10cm (pomijajac izolacje).

Zmierzyl bym, ale w mojej garazowce cholernie trudno sie sciaga obudowe. Spasowalem ja na wcisk, zeby skubana nie halasowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak na oko to maja moze z 10cm (pomijajac izolacje).

Zmierzyl bym, ale w mojej garazowce cholernie trudno sie sciaga obudowe. Spasowalem ja na wcisk, zeby skubana nie halasowala.

 

To wychodzi mniej więcej 40płyt na parowniku dla 12,5kW

Ja mam 70 płyt dla około 9kW więc powierzchnia wymiany prawie 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Duon ma ciekawą ofertę: 0 zł za kWh w godzinach pozaszczytowych. Można się przyjrzeć i przeliczyć. Ja osobiście mam ich ofertę w d... dopóki nie będzie możliwości rozliczeń rzeczywistych zamiast prognozowanych. W korespondencji osobistej deklarowali, że system taki będzie udostępniony do końca 1-szego kwartału 2014 a tu w odpowiedziach na pytania związane z tym tematem nawet się nie zająkną o planowanym uruchomieniu, więc pewnie nie szybko się pojawi o ile w ogóle:

 

-Czy jest możliwość rozliczania na podstawie zużyć rzeczywistych (klient G)?

Nie ma takiej możliwości, klienci G są rozliczani w sposób szacunkowy, można zawsze zmniejszyć szacunki dla kolejnego okresu.

 

PS. ostatnio słyszałem w radio, że producenci z powodu konieczności poniesienia kosztów inwestycyjnych na "walkę z globalnym ociepleniem" wystąpią do UOKiK o możliwość podniesienia ceny kWh dla odbiorcy indywidualnego. Innymi słowy: szykują się podwyżki po tegorocznej obniżce o.... 1gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okres 24.01-11.03 (czyli półtora miesiąca) dom zużył 836kWh. Ponieważ dom jeszcze pusty i robiona jest drobna wykończeniówka można przyjąć, ze całość poszła na ogrzanie domu. Temp. w domu 20-21 st. CWU nie była grzana. Trochę dużo wyszło. Mam nadzieję, że to "magiczny pierwszy sezon grzania".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2014-02-27 - 2014-03-27

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 359,70 kWh (tania: 334,3 kWh, droga: 25,4 kWh) (92,94% tania)

srednio na dobe: 12,85 kWh

koszt: 130,66 zl

koszt na dobe: 4,67 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 06:34

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 106,00 kWh (tania: 104,0 kWh, droga: 2,0 kWh) (98,11% tania)

srednio na dobe: 3,79 kWh

koszt: 36,46 zl

koszt na dobe: 1,30 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 465,7 kWh

koszt: 167,11 zl

Calkowite zuzycie: 696,00 kWh (84,20% tania)

Koszt calkowity z faktury: 293,04 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za okres 1-31.03.2014 zużycie 1T=3kWh, 2T=219kWh koszt 60,90zł

w tym: CO: 54:56h; 1T=3kWh 2T=117kWh; koszt=33,26zł

CWU: 34:01h; 1T=0kWh 2T=102kWh; koszt=27,64zł

ze względu na zyski słoneczne żeby nie przegrzewać zmniejszyłem nastawy z 23,5*C na 23*C

(jak słoneczko świeciło w ciągu dnia bywało 24,25*C a to już za dużo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...