Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

za okres 1-30.04.2014 zużycie 1T=0kWh, 2T=117kWh koszt 32zł w tym:

CO: 11:02h; 1T=0kWh 2T=22kWh; koszt=6,27zł (na potrzeby CO PC włączyła się kilka razy w pierwszej połowie kwietnia, ustawiona temperatura 23*C)

CWU: 31:39h; 1T=0kWh 2T=95kWh; koszt=25,71zł

pod koniec kwietnia zmiana nastaw temperatur na 22*C obecnie w chłodnym maju temperatura utrzymuje się na poziomie 22,5-23*C i PC się nie włącza

 

znalazłem trochę czasu na podsumowanie sezonu grzewczego

wyniki za okres 01.10.2013-30.04.2014 zużycie 1T=11kWh, 2T=1966kWh koszt 550,80zł :D w tym:

CO: 580:26h; 1T=11kWh 2T=1273kWh; koszt=359,09zł :D

CWU: 231:13h; 1T=0kWh 2T=694kWh; koszt=191,71zł

 

najzimniejszy był styczeń na CO: zużycie 1T=5kWh, 2T=354kWh koszt 99,07zł

 

zużycie bytowe poza PC 1T~200kWh/mc, 2T~100kWh/mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nie oplaca....

Ale mi ( czy tez raczej zonie) z kolei nie odpowiada zycie pod dyktando 2 taryfy. A jest mistrzynia swiata w praniu, gotowaniu, pieczeniu - pracuje w domu :p.

Do tego 3 kobiety nie mogace sie doczekac wylegiwania w wannie. Malo danych wejsciowych :(

 

Podstaw sobie to do jakich chcesz wzorów, kombinuj, naginaj rzeczywistość, idź pod prąd, a i tak się nie opłaca:no::D

Wystarczy, że zużyjesz minimum 25% prądu w taniej taryfie i już jesteś na zero, a przy pompie ciepła to żaden wyczyn. Serio, żeby wyjść na tym gorzej to trzeba by sabotować na rzecz umyślnego zużywania prądu w drogiej taryfie, bo jak będziesz żył normalnie to nigdy Ci się to nie uda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie udostepnia gdzies ktos jakiegos arkusza do takich kalkulacji ?

Zupelnie z innej strony - czy sterowanie PCi przy taryfie plaskiej jest latwiejsze ?

 

Proszę: http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Dla pompy to na prawdę obojętne:) Nawet jak ja puścisz samopas bez sterowania to Ci zużyje więcej kWh w taniej taryfie, bo wtedy jest zazwyczaj zimniej:)

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam,

 

A czy jest ktos kto ma taryfe plaska ?

Jestem odosobnionym przypadkiem ;)

Cenę kWh w G11 mam 0,55zł,pompa chodziła na sterowniku pokojowym kiedy była potrzeba,od 19.09 do dzisiaj zużyłem na c.o+cwu 3076kWh w tym na ogrzewanie 1900kWh a cały prąd w domu od 30.08 to zużycie 5700kWh czyli prąd bytowy za ten okres to zużycie ok.2600kWh.

Czyli za cały prąd w domu od 30.08 zapłaciłem 3135zł w tym 1700zł za c.o+cwu.

 

Był to pierwszy sezon w nowym domu z "próbną" G11,od sierpnia przejdę na G12 a za rok zobaczymy i porównamy co z tego wyniknie,zapewne będzie mniej ale jeśli nie drastycznie mniej bez pogorszenia komfortu i stylu życia,bo nie zamierzam nic zmieniać w trybie funkcjonowania to jestem skłonny zostać w G11.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odosobnionym przypadkiem ;)

Cenę kWh w G11 mam 0,55zł,pompa chodziła na sterowniku pokojowym kiedy była potrzeba,od 19.09 do dzisiaj zużyłem na c.o+cwu 3076kWh w tym na ogrzewanie 1900kWh a cały prąd w domu od 30.08 to zużycie 5700kWh czyli prąd bytowy za ten okres to zużycie ok.2600kWh.

Czyli za cały prąd w domu od 30.08 zapłaciłem 3135zł w tym 1700zł za c.o+cwu.

 

Był to pierwszy sezon w nowym domu z "próbną" G11,od sierpnia przejdę na G12 a za rok zobaczymy i porównamy co z tego wyniknie,zapewne będzie mniej ale jeśli nie drastycznie mniej bez pogorszenia komfortu i stylu życia,bo nie zamierzam nic zmieniać w trybie funkcjonowania to jestem skłonny zostać w G11.

 

Od października wchodzi taryfa weekendowa u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...