Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po przerwie wiosenno-letniej. Na razie c.o. wyłaczone - słońce ładnie dogrzewa dom. Najniższą temperaturę miałem wczoraj rano: 20,7 st.C po kilku pochmurnych dniach. Jakby były jeszcze ze dwa dni bez słońca i nocą 4-6 st.C to trzeba by było włączyć PCi a tak przychodzę dzisiaj po pracy i jest idealnie: 21,5 st.C.

 

Moje pytanie:

 

"Witam,

Widzę, że e-bok jest już dostępny na Państwa stronie www. Czy w ramach e-bok wprowadzony został System Rozliczeń Rzeczywistych ?"

i odpowiedź:

 

"Witam,

Na chwilę obecną nie ma jeszcze takiej możliwości. Niemniej trwają prace, aby wprowadzić usługę rozliczania rzeczywistego, w jak najszybszym czasie.

Pozdrawiam,

Konsultant ds. Obsługi Klienta

DUON Marketing and Trading S.A."

 

Obsuw z uruchomieniem eBOK mieli chyba z rok. Na rozliczenia rzeczywiste trzeba będzie poczekać pewnie z kolejny.

Znajomy powiedział mi, że w Enerdze mają duże ciśnienie na utrzymanie klientów i są skłonni udzielać indywidualnych cen na sprzedaż energii. Wysłałem e-maila do nich w tej sprawie. Zobaczymy czy będzie jakiś odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy powiedział mi, że w Enerdze mają duże ciśnienie na utrzymanie klientów i są skłonni udzielać indywidualnych cen na sprzedaż energii. Wysłałem e-maila do nich w tej sprawie. Zobaczymy czy będzie jakiś odzew.

 

Witam! Sąsiada po dłuższej przerwie;)

Enerdze ucieka sporo klientów, bo Multimedia zaczęła sprzedawać prąd w lepszej cenie, z fajną promocją i gwarancją stawki do 3 lat. Na razie analizuję regulamin i badam jak wyglądałby sam proces przejścia, bo wiem że na terenie Gdyni wszystko załatwia za ciebie przedstawiciel MM, ale nie wiem czy u nas na zadupiu też:rolleyes: Jak byś był zainteresowany tematem to mogę dać znać co i jak, bo do 15-stego trzeba by zadziałać żeby mieć usługę od grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sąsiada po dłuższej przerwie;)

Enerdze ucieka sporo klientów, bo Multimedia zaczęła sprzedawać prąd w lepszej cenie, z fajną promocją i gwarancją stawki do 3 lat. Na razie analizuję regulamin i badam jak wyglądałby sam proces przejścia, bo wiem że na terenie Gdyni wszystko załatwia za ciebie przedstawiciel MM, ale nie wiem czy u nas na zadupiu też:rolleyes: Jak byś był zainteresowany tematem to mogę dać znać co i jak, bo do 15-stego trzeba by zadziałać żeby mieć usługę od grudnia.

 

Witam, Jasne - każdą opcję trzeba przeanalizować. Mają w MM rozliczenie rzeczywiste ? Tylko taką ofertą jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jasne - każdą opcję trzeba przeanalizować. Mają w MM rozliczenie rzeczywiste ? Tylko taką ofertą jestem zainteresowany.

 

Mam nadzieję, że tak, bo ja mam w tej chwili rzeczywiste w Enerdze i nie wyobrażam sobie inaczej;) Podaj na priv adres email to Ci podeślę regulaminy, bo mam w wersji elektronicznej. Może też coś tam wyczytasz - jak to mówią co dwie głowy to nie jedna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja korzyści z przejścia z Energa do Duon.

Założenia: zużycie roczne 7500 kWh, 75% w taniej; co roku Energa obniża cenę 1kWh o 1% (kto wie, może rynek wymusi na nich jak i na innych obniżkę cen ?) opłata handlowa w Duonie pozostaje niezmienna w czasie trwania umowy 10,95 zł brutto (nie wiem czy umowa precyzuje czy mogą tę opłatę zwiększyć ?)

 

symulacja Duon vs Energa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja korzyści z przejścia z Energa do Duon.

Założenia: zużycie roczne 7500 kWh, 75% w taniej; co roku Energa obniża cenę 1kWh o 1% (kto wie, może rynek wymusi na nich jak i na innych obniżkę cen ?) opłata handlowa w Duonie pozostaje niezmienna w czasie trwania umowy 10,95 zł brutto (nie wiem czy umowa precyzuje czy mogą tę opłatę zwiększyć ?)

 

[ATTACH=CONFIG]282658[/ATTACH]

 

U mnie wyszło podobnie. Do tego dodam darmowy grudzień i czwartą zimę mam gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Witam po dłuższej nieobecności

Grzejecie już ? Jak tak dalej pójdzie to ja ogrzewanie włączę dopiero w drugiej połowie października

I tak przy okazji, taryfa G12W na śląsku, podobno od października miała być, ktoś wie co i jak, jakie stawki itd?

 

niby jest, ale zmienić jeszcze nie można było, przynajmniej 1.10 u nas

jeszcze byłem przekonywany, że na pewno mi się coś pomyliło...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...