Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mówimy o dwóch domach z identycznych materiałów.

 

Liwko, a który dom po godzinie od zakończenia grzania (wystudzeniu instalacji) zakładając, że jest w nim WG - w ciągu godziny powinno zostać wymienione całe powietrze we wnętrzu - nabierze temperatury zewnętrznej ? Ten co ma akumulacyjność, czyli zdołał zakumulować sporo ciepła w swojej konstrukcji czy ten, który ma niewielką akumulacyjność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, a który dom po godzinie od zakończenia grzania (wystudzeniu instalacji) zakładając, że jest w nim WG - w ciągu godziny powinno zostać wymienione całe powietrze we wnętrzu - nabierze temperatury zewnętrznej ? Ten co ma akumulacyjność, czyli zdołał zakumulować sporo ciepła w swojej konstrukcji czy ten, który ma niewielką akumulacyjność ?

 

 

Zauważ, że dwa identyczne domy, z identyczną podłogówką, z identyczną akumulacją, ale jeden jest nieocieplony a drugi tak, będą się w innym czasie wychładzać. Przecież to oczywiste.

Przy domu bez akumulacji musimy dostarczać energię ciągle, w domu z akumulacją możemy ją zakumulować, ale ilość energii się nie zmieni! I wentylacja nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to oczywista oczywistość, ilość energii pozostanie taka sama, wentylacja ma nieco do rzeczy jeżeli chodzi o ilość energii, tak samo jak izolacja. Nie ma odzysku - idzie w atmosferę, ma odzysk, xx% ciepła pozostaje (wraca).

 

Ale wentylacja to wentylacja, w obydwu przypadkach musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z ustawieniami muszę sobie poczekać bo odpalony został "program czasowy osuszania jastrychu wg przepisów niem. Związku Rzeczoznawców

Technologii Wykonania Parkietów i Podłóg ;)

Wędrując jednak po menu sterownika zauważyłem dość dużą możliwość regulacji np. pompy cyrkulacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zrozumiałeś , te 29 to nie w pomieszczeniu a podłoga w łazienki .A może dobrze zrozumiałeś .Ile wg ciebie powinna mieć podłoga żeby osiągnąć 25 º w pomieszczeniu?

 

To zalezy od strat danego pomieszczenia. U mnie podloga jest 1-2K cieplejsza od powietrza - w czasie sezonu.

 

Ja juz nie mowie o samej temp wylewki (chociaz w moim przypadku prawda jest co napisalem o "gotowaniu"), ale o tempie jaj nagrzewania. Moze masz 3cm anhydrytu czy cos? Albo cos Ci sie wydaje tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Który dom zacznie szybciej się wychładzać, zaizolowany czy niezaizolowany?

 

To nie jest "jednoparametrowe" rownanie. Im wieksza akumulacja i im lepsza izolacja tym wolniej sie bedzie wychladzal. Kazdy z tych czynnikow ma wplyw na czas.

 

PS. Widze, ze dopisales ze myslisz o identycznych domach rozniacych sie tylko gruboscia izolacji. Tu sprawa jest oczywista.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie

Mam programator cyfrowy bemko TSGE2 do załączania drugiej taryfy w podliczniku do PCi

Zmieniłem taryfę z G12 na G12w i zmieniłem również ustawienia tego programatora, ale nie jestem pewien czy wszystko będzie ok.Tani prąd mam od 21 do 6 i cały weekend, wiec programator ustawiłem od poniedziałku do piątku od 21 do 6 i w sobotę i niedzielę od 6 do 6 (co do tych ustawień nie jestem pewien). Już sam zgłupiałem niby banalna sprawa a ja błądzę :mad:Instrukcje przeczytałem ale ciągle nie jestem pewien. :confused:

 

A jaki masz do tego licznik? Sam szukam jakiegos niedrogiego rozwiazania do monitorowania pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...