Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znam osobe co ma pc Gejzer robioną na specjalne zamówienie. Jest to wersja z 2 sprężarka hitachi. Piękny sterownik z kolorowym dotykowym lcd. Jest to wersja z 2x750m poziomym kolektorem. Jedna sprężarka obsługuje tylko co a druga co lub cwu. Pc zamontowana w dużym domu nie bardzo super docielonym, jest sporo okien i ogromna kubatura wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnego zużycia samej pompy, ale całość kosztów energii związanych z utrzymaniem domu w zeszłym roku po korekcie to 2800zł.

Przy 3-4 osobowej rodzinie ( praca w delegacji). Dom parterowy, projekt w bergeniach.

Ocieplenie jak pewnie wszyscy na forum 20 styro na ścianie i podłodze. 30 wełna na stropie, okna 3-szybowe.

Przed korektą było 3600zł.

Powiem szczerze, że tego się spodziewałem, ale i tak miło.

A pompa nibe 1145 8kw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy raz z taka niecierpliwoscia czekam na mrozne dni :p pompka czeka na swoj prawdziwy test, bo na razie nie bylo za zimno a budynek konczy sie ocieplac. wczoraj grzalem caly zbiornik 300l do temp. 48st od temp wody 13 st.(pierwsze napelnienie) pompa zrobila to w okolo godzine zuzywajac 3kwh. jak to u Was wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy raz z taka niecierpliwoscia czekam na mrozne dni :p pompka czeka na swoj prawdziwy test, bo na razie nie bylo za zimno a budynek konczy sie ocieplac. Wczoraj grzalem caly zbiornik 300l do temp. 48st od temp wody 13 st.(pierwsze napelnienie) pompa zrobila to w okolo godzine zuzywajac 3kwh. Jak to u was wyglada?

 

cop=4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie spisałem liczniki i tak wyszło, że idealnie rok temu też miałem spisane. Cały rok CO + CWU na PC PW - 4538 kWh, 1530 pln. W tym jest nieco chłodzenia pasywnego, nie mam zielonego pojęcia ile kWh na to poszło. Zakładając 3,6 kWh na dobę na CWU, wychodzi 3220 kWh na CO.

Przy tym bytowe wyszło 2900 kWh, z czego 37,19% w drogiej, 62,81% w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z zapotrzebowaniem na prąd, na jakiej mocy przyłącze się zdecydowaliście ogrzewając PC, u mnie prawdopodobnie były by jeszcze z energochłonnych urządzeń poza PC 9kW dodatkowo 2 x klima ~3,5kW i cała reszta na prąd (w kuchni płyta ceramiczna lub indukcyjna) + standard, wszystko co jest w typowym domu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...