Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Dzięki, miałem w warunkach 14kW więc od biedy...bo konfigurator tauronu to mi pokazał jakieś kosmiczne wartości, tak ze 2x wyższe niż Wasze przyłącza. :o

 

Liwko, rzecz gustu i wiary w brak szkodliwości indukcji, o tym zwykle się przekonujemy po wieeeelu latach, jak z azbestem lub nieszkodliwą i nieuzależniającą heroiną bayeru z 1900 roku, doskonałym środkiem w pastylkach lub syropie na kaszel ;)

Zużycie energii to chyba zbliżone do ceramicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki, miałem w warunkach 14kW więc od biedy...bo konfigurator tauronu to mi pokazał jakieś kosmiczne wartości, tak ze 2x wyższe niż Wasze przyłącza. :o

 

Liwko, rzecz gustu i wiary w brak szkodliwości indukcji, o tym zwykle się przekonujemy po wieeeelu latach, jak z azbestem lub nieszkodliwą i nieuzależniającą heroiną bayeru z 1900 roku, doskonałym środkiem w pastylkach lub syropie na kaszel ;)

Zużycie energii to chyba zbliżone do ceramicznej.

14 kW powinno starczyć. Nie wiem tylko jak z zabezpieczeniem przedlicznikowym, u mnie jest 25. Jeśli dobrze rozumiem mój licznik, to maksymalne obciążenie jakie udało mi się zobaczyć, to poniżej 7. Jednocześnie PC, piekarnik, indukcja, pralka, komputer, tv + audio i jakieś tam duperele. Nawet jakbym czajnik jeszcze odpalił, to daleko do 14 czy 16. No, chyba że ktoś grzeje czystym prądem, wtedy 16 może być mało :p

 

Co do szkodliwości, traktuję to na podobnie jak bajki o mordowaniu moich ścian styropianem 20 cm, przez który moje biedne ściany nie mogą oddychać. Nawet jeśli te "promieniowanie kosmiczne" z indukcji szkodzi, to: 1) moja komórka przez którą gadam codziennie minimum pół godziny robi mi większe dziury w mózgu, niż indukcja przez całe moje życie, 2) uważam, że gotowanie na gazie szkodzi dużo bardziej. Reasumując, pomijalna sprawa dla kogoś, kto nie spędza przy indukcji całego dnia (bo każda rzecz w nadmiarze szkodzi, komputer przed którym siedzę w pracy również, choćby na mój kręgosłup).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarnko do ziarnka..., komórka też szkodzi, coraz częściej się o tym mówi sugerując stosowanie gadułom zestawów bluetooth więc chyba coś w tym jest a różnica pomiędzy 3W wypromieniowanymi w mózgownicę przez tel podczas rozmowy a ilomaś KW zaindukowanymi w garnkach kuchennych ze stratami energii 10%, ciężko to porównać, ale w sumie nie wiem, nie interesowałem się, brzmi złowieszczo jak automobil co nie ma konia a jedzie ;)

 

W tym wątku to nie istotne w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 kW powinno starczyć. Nie wiem tylko jak z zabezpieczeniem przedlicznikowym, u mnie jest 25. Jeśli dobrze rozumiem mój licznik, to maksymalne obciążenie jakie udało mi się zobaczyć, to poniżej 7. Jednocześnie PC, piekarnik, indukcja, pralka, komputer, tv + audio i jakieś tam duperele. Nawet jakbym czajnik jeszcze odpalił, to daleko do 14 czy 16. No, chyba że ktoś grzeje czystym prądem, wtedy 16 może być mało :p

 

14kw nie ma znaczenia liczy się zabezpieczenie przedlicznikowe. Masz zabezpieczenie 25A to 5,75KW na każdą fazę. Jeżeli elektryk posłączył ci na jednej fazie czajnik piekarnik zmywarkę to jak załączysz jednoczenie może wybić.

Ponieważ mam jednofazową PCI dla bezpieczeństwa zdecydowałem się za zabezpieczenie 35A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W enerdze zabezpieczenie zależy od zamówionej mocy a każdy kw kosztuje przy instalacji lub zmianie około 200 zł.

 

ale z tego co pamiętam są też widełki do jakiej zamówionej mocy jest dobierane zabezpieczenie

 

i tak do domu jednorodzinnego najczęściej podają moc zamówioną ok 10,5 czy 11kW a wtedy Energa daje 20A

jak podniesiesz za 300 zł o 1,5kW to już przy 12,5kW dają chyba 25A.

 

Dokładnych danych nie pamiętam ale tak mi elektryk mówił. I mam zamiar sobie podnieść u siebie "niby" za 300 zł moc zamówioną i wtedy wymienia mi z 20A na 25A. Jadę do nich za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W końcu pompa odpalona. Na razie grzeję delikatnie w celu wygrzania jastrychu. Chciałbym monitorować zużycie prądu przez pompę i poszukuję niedrogiego rozwiązania (licznik 2 taryfowy 3 fazowy). Wiem, że po przeczesaniu 360 stron tego wątku pewnie znalazłbym kilka rozwiązań, ale może ktoś zechce zaoszczędzić mi czasu i podsunąć jakieś sprawdzone niedrogie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W końcu pompa odpalona. Na razie grzeję delikatnie w celu wygrzania jastrychu. Chciałbym monitorować zużycie prądu przez pompę i poszukuję niedrogiego rozwiązania (licznik 2 taryfowy 3 fazowy). Wiem, że po przeczesaniu 360 stron tego wątku pewnie znalazłbym kilka rozwiązań, ale może ktoś zechce zaoszczędzić mi czasu i podsunąć jakieś sprawdzone niedrogie rozwiązanie?

 

 

A proszę Cię bardzo ja mam taki

http://www.itron.pl/index.php?body=towary&szukaj=kat&id_kat=5.127

 

Działa jak trzeba, sam się dostraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawia sobie zegar zgodnie z siecią a u mnie Tauron jest 5minut do przodu, tym samym zmian czasu nie pilnujesz, co do ustawienia taryf to musisz dokupić taki kabelek do kompa albo podajesz im ustawienia przy zakupie no albo to i to

 

Dzięki. Rozejrze sie po necie i sprawdze za ile to można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia prądu przez moją PC

 

Drugi sezon mam za sobą, wyszło zdecydowanie lepiej. Za okres 01.09.2013 do 31.08.2014 czyli okrągły rok wyszło tak:

- I taryfa - 127 kWh x 0,72 zł = 91,44 zł

- II taryfa - 2545 kWh x 0,28 zł = 712,60

RAZEM: 804,04 zł

 

Przyjmując, że na CWU idzie średnio 30 zł/miesiąc daje to 360 zł/rok

 

804,40 - 360 = 444,04 zł :)

 

PC zasila też pompkę obiegową wstępnego ogrzania powietrza przy wlocie do wentylacji gdy na zewnątrz jest poniżej 0 i chłodzi nawiew latem powyżej 26 stopni.

 

Ja jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...