Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość tymczasowy19
:D Tak, na forum muratora to do grudnia nikt nie ogrzewa domu.Już prawie od miesiąca temp zewnetrzna za dnia oscyluje w granicach 13-16 *C a w nocy 8-10*C,przecież tv i zaraowka led wystarczy do ogrzania domów w takich temperaturach:mad:. Moja PC pobiera około 6kwh/24h.Temp w domu około 23*C

 

prosze wziąść poprawke, ze żyjemy w różnych regionach ...

jeszcze do zeszłego weekendu, temperatury były wyższe niż te podane wyżej i dużo słońca. Więc to kwestia indywidualna i nie ma się co silić na złośliwości

 

Coś tam pyka, ale już mi przeszło sprawdzanie ile i kiedy :)

u mnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Tak, na forum muratora to do grudnia nikt nie ogrzewa domu.Już prawie od miesiąca temp zewnetrzna za dnia oscyluje w granicach 13-16 *C a w nocy 8-10*C,przecież tv i zaraowka led wystarczy do ogrzania domów w takich temperaturach:mad:. Moja PC pobiera około 6kwh/24h.Temp w domu około 23*C
słońce,ograniczenie strat energii i masz odpowiedz zamiast pisać bo pisać.

Słońce przez ostatni miesiac potrafiło ogrzać dom do 23,5st.C,po południu doszło ciepło bytowe a w nocy izolacja i akumulacja nie pozwoliła tej energii stracić.

Proste dla kogoś kto kuma czacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jestem sam :D już myślałem że mój dom trzeba koniecznie styropianem obkładać przed zimą, gdybym nie grzał to miał bym w domciu nie więcej jak 18 stopni, na zewnątrz jest 6 ale pada ciągle, wilgoć wszędzie, okropnie, ile mi to energii pożera to nie wiem dokładnie, ale ja jeszcze jestem na etapie ciągłego gmerania przy sterowniku, no i ja mam te grzejniki więc rewelacji nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos tam grzeje ale budynek niezamieszkaly wiec wyniki niemiarodajne chyba. utrzymuje w domu 18st., reku sobie tez wentyluje bo duzo wilgoci bylo po sufitach, teraz juz wilgoc w normie ale bylo 85%. czekam na zmiane taryfy na G12e to podkrece troche temp. w taniej taryfie zeby troche wygrzac domek. ciekaw jestem jaka max. temp w domu mozna wycisnac z pompy :p na pewno bede chcial zeby w domu przy zamieszkaniu bylo m.in. 22st. zona z tych co lubia tropiki :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grzeje na całego!

Będzie już 2 tygodnie.

Zaczynałem od 15.4* po wietrzeniu farb i kleju do podłogi.

Wilgotność była 75%.

Reku 2 tygodnie na I biegu 24h.

Pierwsze grzanie domu i betonu.

Pierwszy tydzień na 20,5*.

2-3 dni wyłączyłem PC bo było ciepło na zewnątrz a w domu też nie spadło na dobę więcej niż 0,7*.

Drugi tydzień na 22,5*. Nie tykam PC.

Teraz wilgotność to 62% i spada.

CWU 2 x po 300L bo nie korzystam.

W domu mieszkałem 2 dni po 6h.Jak wychodziłem było po 23.5*.

Poszło z 90KWh. Łącznie z wygrzaniem domu za całe 2 tygodnie.

 

Co mnie dziwi to tani rekuperator (Dospel Optimal 400 z bypass) a pokazuje mi nawiew blisko 20*. Sprawdzę to - i sterownik - w weekend.

 

Aaa i mam jeszcze z 2 tyg. prąd budowlany, płaska taryfa, pościłem PC samopas bo mi instrukcja do timera nie pasuje (map78 zadzwonię), więc cholerna PC działa głównie nocą jak jest zimniej a powinienem ją teraz na dzień przestawić bo sporo cieplej. Ale jak dołożę termostat i 2 taryfę to się za to wezmę (ale na noc).

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...