Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Ja tylko się zastanawiam, w jaki sposób olo uzyska zawszę normową wymianę przy WG, ciekaw jestem...

 

Da się, jeśli zainstaluje wyciąg na kominie. Ale wiemy, że nikt tego nie robi.

 

Czemu?

 

Bo normowa wymiana przy WG prawdopodobnie spowodowałaby katastrofę w relacjach małżeńskich :lol2:

Edytowane przez mitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak. Wiem że już mi ten podawałeś. Mam go na uwadze. Dzięki

 

no sorki nie pamiętałem że to Ty byłeś wcześniej,

a wyskakuję z nim przy każdej okazji bo kiedyś sam miałem z tym problem i albo były takie archaiczne albo z dodatkowymi zegarami, albo od 600 zł. znalazłem jeden podobny do tego co mam za 400 zł. z tego co pamiętam ale był problem z programowaniem, to znaczy mieli program na kompa ale do milenium a to trochu problematyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorki nie pamiętałem że to Ty byłeś wcześniej,

a wyskakuję z nim przy każdej okazji bo kiedyś sam miałem z tym problem i albo były takie archaiczne albo z dodatkowymi zegarami, albo od 600 zł. znalazłem jeden podobny do tego co mam za 400 zł. z tego co pamiętam ale był problem z programowaniem, to znaczy mieli program na kompa ale do milenium a to trochu problematyczne

 

Czyli mozna taki licznik podlaczyc do kompa i odczytywac zuzycie pradu, czy zle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM tak ustawione grzanie że włazienkach jest 24-25 stop w reszcie domu pogodówka ma utrzymywać 22 minimum.

w niedzielę pompa na co zużyła 5,20 kwh [niestety słonca było z 2 godziny rano].

dzisiaj zapowiada się cały dzięn słoneczny i wyższymi temperaturami .

dobije temperatura do 24 w części mieszkalnej i zużyje około 3 kwh na grzanie

jeżeli do konca pażdziernika utrzyma się słonce to zużycie na co i cwu zmieszcze w oklicach 125 kwh

50 zł za pażdziernik będzie do przyjećia

kominek cały miesiąc nieczynny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2014-09-27 - 2014-10-27

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 132,30 kWh (tania: 128,1 kWh, droga: 4,2 kWh) (96,83% tania)

srednio na dobe: 4,41 kWh

koszt: 46,14 zl

koszt na dobe: 1,54 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 02:08

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 94,40 kWh (tania: 82,4 kWh, droga: 12,0 kWh) (87,29% tania)

srednio na dobe: 3,15 kWh

koszt: 36,28 zl

koszt na dobe: 1,21 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 226,7 kWh

koszt: 82,42 zl

Calkowite zuzycie: 478,00 kWh (76,78% tania)

Koszt calkowity z faktury: 219,96 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka;kulacja kosztów ogrzewania:

http://www.abatronic.pl/pompy-ciepla

 

Czyli jednak żaden zysk na takiej PCPW w stosunku do np gazu a koszty instalacji, o ile ma się gaz w granicy nieco niższe :eek:

 

Pozostaje kwestia psychologiczna - mieć gaz w domu lub nie.

 

No i pytanie - kto z was przy metrażu 160m2 zapłacił za ogrzewanie PCPW 4800pln/sezon, na ile wiarygodne są te dane bo różne już widziałem od takich, gdzie węgiel wychodził drożej od PCPW po takie gdzie wychodził znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie - kto z was przy metrażu 160m2 zapłacił za ogrzewanie PCPW 4800pln/sezon, na ile wiarygodne są te dane bo różne już widziałem od takich, gdzie węgiel wychodził drożej od PCPW po takie gdzie wychodził znacznie taniej.

Wszystko zalezy od domu.

4800zł/0,2zł=24000kWh za c.o+cwu,ma cwu liczmy 4000kWh czyli za ogrzewanie wychodzi 20000kWh czyli dla domu 160m2 zapotrzebowanie na ciepło wychodzi ok.125kWh/m2/rok czyli w nowym domu jest praktycznie nie możliwe.

W nowym domu z went.grawitacyjną i normową izolacją wychodzi ok.80kWh/m2/rok czyli zużycie na ogrzewanie takiego domu wyniesie ok.12800kWh a to koszt przy COP3 wyniesie 2560zł za ogrzewanie i 800zł za cwu(4000kWh) tak w taryfie G11,w taryfie G12 bedzie to odpowiednio 1300zł+426zł

 

Natomiast w domu z mniejszym o połowę zapotrzebowaniem na ciepło będzie to już 1280zł za c.o+800zł za cwu,ten sam dom czyli 160m2,tak w taryfie G11,w taryfie G12 będzie to odpowiednio 680zł+426zł

 

I widzę,że w tych tabelkach brana jest cena prądu w taryfie G11 czyli bardzo rzadko stosowana przez użytkowników ogrzewania pompami ciepła czy prądem.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 226,7 kWh

koszt: 82,42 zl

Calkowite zuzycie: 478,00 kWh (76,78% tania)

Koszt calkowity z faktury: 219,96 zl

 

U mnie w tym okresie poszło 285kWh na CO i CWU - wszystko w taniej taryfie, czyli koszt ok 91zł:)

W analogicznym okresie 2013r zużyłem 480kWh, ale to był pierwszy miesiąc pracy pompy, więc nie dość że była puszczona samopas to jeszcze ciągle coś tam kombinowałem z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym okresie poszło 285kWh na CO i CWU - wszystko w taniej taryfie, czyli koszt ok 91zł:)

W analogicznym okresie 2013r zużyłem 480kWh, ale to był pierwszy miesiąc pracy pompy, więc nie dość że była puszczona samopas to jeszcze ciągle coś tam kombinowałem z ustawieniami.

 

u mnie od 27 września poszło 166kwh (CO+CWU), ale wszystko w G11 - jeszcze jestem przed zmianą

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...