Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Panasonic T-Cap

 

jakiego biegu obiegówki używacie (2gi 3 ci?)

 

kiedy bieg powinno się zmieniać, na co wpływa i od czego zależy, na którym powinno chodzić ?

 

pozdrawiam, Artur

 

Miałem 7 bieg na start.

Potem 5 jak wygrzewalem.

Potem 4.

Potem 3. Jak było 2 dni zimniej było ok. Ale tak jak jest teraz to delta mam 3*.

Teraz mam 2 bieg. Delta 4*.

 

Jako ze mam to w du... i więcej czasu spędzam na skręcaniau mebli dziecku i oczyszczania podwórza i lasu po zrobieniu 350m2 podjazdu to sam już nie wiem na co patrzeć i robię pod 4-5* różnicy zasilanie powrót. W listopadzie może popatrzeć na przepływy jak nimi sterować pod delta i temp wewnętrzna, tylko czy jest sens skręcić przepływ by jeszcze obniżyć delta? Nie mam czasu to rozpoznać w teorii i praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem 7 bieg na start.

Potem 5 jak wygrzewalem.

Potem 4.

Potem 3. Jak było 2 dni zimniej było ok. Ale tak jak jest teraz to delta mam 3*.

Teraz mam 2 bieg. Delta 4*.

 

Jako ze mam to w du... i więcej czasu spędzam na skręcaniau mebli dziecku i oczyszczania podwórza i lasu po zrobieniu 350m2 podjazdu to sam już nie wiem na co patrzeć i robię pod 4-5* różnicy zasilanie powrót. W listopadzie może popatrzeć na przepływy jak nimi sterować pod delta i temp wewnętrzna, tylko czy jest sens skręcić przepływ by jeszcze obniżyć delta? Nie mam czasu to rozpoznać w teorii i praktyce.

 

tyle, że w mojej obiegówce są 3 biegi

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zmieniasz, ustawiasz żeby zapewnić wymagane przepływy dla pompy ciepła i tyle. bieg to zależy jaka masz instalacje.

 

ja używam 2 biegu raz przestawiłem na pierwszy ale szybko wyskoczył błąd że za mały przepływ - mimo, ze pompa pcha tylko do buforka 80L (dziwne powinno na pierwszym chodzić bez problemu).

 

 

 

Panasonic T-Cap

 

jakiego biegu obiegówki używacie (2gi 3 ci?)

 

kiedy bieg powinno się zmieniać, na co wpływa i od czego zależy, na którym powinno chodzić ?

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zmieniasz, ustawiasz żeby zapewnić wymagane przepływy dla pompy ciepła i tyle. bieg to zależy jaka masz instalacje.

 

ja używam 2 biegu raz przestawiłem na pierwszy ale szybko wyskoczył błąd że za mały przepływ - mimo, ze pompa pcha tylko do buforka 80L (dziwne powinno na pierwszym chodzić bez problemu).

 

masz bufor?

 

jak masz to podłączone:

 

- za buforem jest dodatkowa pompa,? chodzi cały czas, czy dostaje jakis impuls do startu

- masz zawory/elektrozawory tak aby mieć wybór czy woda idzie przez bufor czy prost w podłogę ?

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bufor?

 

jak masz to podłączone:

 

- za buforem jest dodatkowa pompa,? chodzi cały czas, czy dostaje jakis impuls do startu

- masz zawory/elektrozawory tak aby mieć wybór czy woda idzie przez bufor czy prost w podłogę ?

 

pozdrawiam, Artur

 

buforek mały 80L po to by zapewnić minimalną ilość wody w obiegu chłodzącym dla 2 klimakonwektorów w innym przypadku bufora bym nie dawał. Za buforem dodatkowa pompa uruchamiana razem z pompa hydroboxu. Żadnej dodatkowej automatyki nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buforek mały 80L po to by zapewnić minimalną ilość wody w obiegu chłodzącym dla 2 klimakonwektorów w innym przypadku bufora bym nie dawał. Za buforem dodatkowa pompa uruchamiana razem z pompa hydroboxu. Żadnej dodatkowej automatyki nie mam.

 

z bufora puszczone osobne obiegi na klimakonwektor i na podłogę ?

 

bufor to jak rozumiem zwykła bańka, bez wężownicy ?

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bufora puszczone osobne obiegi na klimakonwektor i na podłogę ?

 

bufor to jak rozumiem zwykła bańka, bez wężownicy ?

 

pozdrawiam, Artur

 

Tak :)

 

troche off-top zrobiliśmy trzeba było na priv tą dyskusje.

 

To żeby wrócić do tematu zużycie od 01.10 do 28.10 mam 170kWh (CO chodzi od połowy miesiąca ustawione na 21 stopni w sypialni czyli tak 22 do 22,5 w salonie)

 

edit: pomyłka nie 170 tylko 220 nie doliczyłem CWU sprzed okresu gdzie nie chodziło CO

Edytowane przez rob30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest?

Uruchomiłem pierwsze grzanie pompą ok. 6/7 października, ustawiłem na dwie taryfy wstępnie w związku z prądem budowlanym na temp. 19C/17C.

Do dzisiaj zjadło mi ok. 135 kWh. Pompa pobiera ok. 2,5kW.

Czy przy moich parametrach domu i że to pierwszy sezon to tak duże zużycie jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest?

Uruchomiłem pierwsze grzanie pompą ok. 6/7 października, ustawiłem na dwie taryfy wstępnie w związku z prądem budowlanym na temp. 19C/17C.

Do dzisiaj zjadło mi ok. 135 kWh. Pompa pobiera ok. 2,5kW.

Czy przy moich parametrach domu i że to pierwszy sezon to tak duże zużycie jest ok?

 

W taniej taryfie jest to koszt ok 45zł za 3 tygodnie, czyli jakieś 2 worki ekogroszku (50kg):) Przejdź się teraz po sąsiadach, bo zapewne 90% z nich ogrzewa węglem i spytaj ile spalili woreczków w październiku, a potem pomyśl czy Twoje zużycie jest duże czy małe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taniej taryfie jest to koszt ok 45zł za 3 tygodnie, czyli jakieś 2 worki ekogroszku (50kg):) Przejdź się teraz po sąsiadach, bo zapewne 90% z nich ogrzewa węglem i spytaj ile spalili woreczków w październiku, a potem pomyśl czy Twoje zużycie jest duże czy małe;)

 

I te groszki pewnie też tyle izolacji wpakowali na dom.To raczej kwestia pierwszego sezonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy to dużo. Grzałem tylko 19/17 więc dogrzewało tylko w godzinach taniej do 19, bo nigdy nie spadło nawet poniżej 17,9C.

No tak jakoś ...porównałem się do malux20 :( u Niego wynik jest razem z cwu.

Rekuperator wyciągnął mi w przeciągu 2 tygodni ponad 20l wody z posadzki. Odparowanie zapewne wzięło swoją część z zużytej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...