Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

To zmien i zateierdz.

Co zmienić? Różne robiłem konfiguracje. Wszytko zawsze zatwierdzone.

Dodam, że jak zmieniłem 23:00 (do 5:00) z Ekonomicznego na Komfortowe, to wtedy na ekranie pojawiła się informacja Komfortowe raz 46 stopni.

 

Ale jak zmieniłem dane dla godzin 23.00-5:00, a godzina na Sterowniku to 21:15!!

 

O co kaman?

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmieniłem taryfę na G12 (jeszcze nie mieszkam, więc weekendy niepotrzebne). Czy dobrze ustawiłem sterownik

temperatura podstawowa: 18 st. (6-13, 15-22)

temperatura zredukowana (ale nazwa :) ) 24 st. (13-15 i 22-6:00)?

 

Nazwy to chyba powinny być na odwrót;)

Z doświadczenia powiem Ci, że nie ma potrzeby aż tak dużego różnicowania tych temperatur. U mnie 1st wystarczy żeby do -5st na zewnątrz ogrzewanie trzymało się taniej strefy. Także myślę, że 2st na bank wystarczą. I nie wiem po co Ci 24st, jak jeszcze nie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy to chyba powinny być na odwrót;)

No właśnie :) ale myślę, że nazewnictwo pozostało z innych kotłów (np. gaz czy olej) gdzie w godzinach nocnych redukuje się temperaturę, dla komfortu snu i oszczędności energii a nie po to żeby zaabsorbować energię 'w taniej taryfie'.

 

Z doświadczenia powiem Ci, że nie ma potrzeby aż tak dużego różnicowania tych temperatur. U mnie 1st wystarczy żeby do -5st na zewnątrz ogrzewanie trzymało się taniej strefy. Także myślę, że 2st na bank wystarczą. I nie wiem po co Ci 24st, jak jeszcze nie mieszkasz?

 

Żeby zabsorbować więcej energii w taniej? Ale może masz rację, może warto tylko zwiększyć 2-3 stopnie i niepotrzebnie nie zużywać prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2014-10-27 - 2014-11-27

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 323,80 kWh (tania: 316,5 kWh, droga: 7,3 kWh) (97,75% tania)

srednio na dobe: 10,45 kWh

koszt: 111,81 zl

koszt na dobe: 3,61 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 05:15

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 60,40 kWh (tania: 53,4 kWh, droga: 7,0 kWh) (88,41% tania)

srednio na dobe: 1,95 kWh

koszt: 22,96 zl

koszt na dobe: 0,74 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 384,2 kWh

koszt: 134,77 zl

Calkowite zuzycie: 566,00 kWh (84,81% tania)

Koszt calkowity z faktury: 240,26 zl

 

*Urlop 2 tygodnie w listopadzie i w tym czasie: c.o. - obniżona temperatura zadana powrotu o 2 st.C; c.w.u. - wyłączona cyrkulacja i obniżona temperatura zadana o jakieś 5 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie pisałem, ale trzeba w końcu wspomnieć, że sezon się zaczął i pc pracuje. Za listopad zużyła na razie na ogrzewanie 261kWh, a w poszczególnych dniach tak się to kształtowało (wykres pochodzi z : http://pvmonitor.pl/user_pc.php?pc=1&idinst=15 )

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291614&d=1417204322

PC to gruntowy Dimplex 5kW, który na razie pracuje tylko w taniej taryfie, ale powoli zaczyna być za słaby, więc niedługo włączę Stiebla 11kW.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieszkamy od 2 miesięcy, od tygodnia mam podlicznik na pc.

Średnie zużycie wychodzi mi na poziomie 20-24 kW na dobę.Temperatury w domu na poziomie 21-22"C[ATTACH=CONFIG]291757[/ATTACH]

Czy szukać dziury w całym, czy też odpuścić sobie (pierwszy sezon).

 

Tynki i wylewka były gotowe jesienią zeszłego roku, pompa działała tylko w styczniu na start zjadła 2700kW na grzałkach.

Ilość mostków na razie nieznana ;).

 

Czy COP liczymy dzieląc ilość wyprodukowanej energii przez ilość zjedzonych kilowatów.??

 

 

Dom 190 m2, grzanych podłóg 170m .Materiały DOM porotherm 24 cm + 20 cm styropianu 0.32, strych 15 cm wełny 0.35, poddasze 30 cm wełny 0.35, posadzka 14cm styropianu 0.35. Pompa ciepła IVT HA C 9kW, DZ - 4 odwierty -190m.Wentylacja grawitacyjna.Okna Veka Alphaline 3 szyby, 6 okien dachowych Fakro FTS+PTP.

Pierwszy sezon - ?????

Edytowane przez adiamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam,

Mieszkamy od 2 miesięcy, od tygodnia mam podlicznik na pc.

Średnie zużycie wychodzi mi na poziomie 20-24 kW na dobę.Temperatury w domu na poziomie 21-22"C[ATTACH=CONFIG]291757[/ATTACH]

Czy szukać dziury w całym, czy też odpuścić sobie (pierwszy sezon).

 

Tynki i wylewka były gotowe jesienią zeszłego roku, pompa działała tylko w styczniu na start zjadła 2700kW na grzałkach.

Ilość mostków na razie nieznana ;).

 

Czy COP liczymy dzieląc ilość wyprodukowanej energii przez ilość zjedzonych kilowatów.??

 

 

Dom 190 m2, grzanych podłóg 170m .Materiały DOM porotherm 24 cm + 20 cm styropianu 0.32, strych 15 cm wełny 0.35, poddasze 30 cm wełny 0.35, posadzka 14cm styropianu 0.35. Pompa ciepła IVT HA C 9kW, DZ - 4 odwierty -190m.Wentylacja grawitacyjna.Okna Veka Alphaline 3 szyby, 6 okien dachowych Fakro FTS+PTP.

Pierwszy sezon - ?????

Witam sąsiada :)

Czekać,pierwszy sezon,ba,pierwsze miesiące mieszkania nie są w żaden sposób miarodajne.Dom,sciany itp musi przyjąć odpowiednią dawkę energii,żeby się ustabilizować także bez paniki.

Chociaz zużycie nie jest tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem w stopce, ze to Twoj pierwszy sezon. Jesli mokry dom, to nie masz sie czego obawiac, tylko monitoruj temperatury DZ i jesli potrzeba wspomagaj sie innymi zrodlami ciepla (jakis kominek nie zaszkodzi jesli masz). W pierwszym sezone dom potrzebuje najczesciej sporo wiecej energii niz zalozenia projektowe dla DZ, jesli swiadomie go nie przewymiarowujesz. Zreszta calosc zalozen i tak weryfikuje zycie - np mniej lub bardziej mrozna zima.

 

A te drugie temperatury co podales to jakies dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...