Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

ile mieszkasz?

jaka pow. grzana?

 

Jest w stopce powierzchnia użytkowa 150m2, samej grzejnej troche mniej bo odchodzi spizarka (obieg wyłączony) i kotlownia.

Grzanie 2 sezon z czego pierwszy w większej częsci do 18 stopni jak jeszcze nie mieszkałem.

Za poprzedni miesiąc miałem 290kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Listopad 2014

 

 

CO

 

koszt - 86,61 zł

zużycie - 273,61 kWh

 

 

CWU- 8,75m3 - 404 kWh, cop 2,97

 

koszt - 34,10 zł

koszt podgrzania 1m3 cwu 3,90 zł

koszt dzienny podgrzania cwu 1,14 zł

koszt podgrzania cwu/osobę 8,52 zł

zużycie - 136,39 kWh

 

Razem CO + CWU

410,00 kWh - 92% w taniej

koszt - 120,71 zł

 

Dom

zużycie - 305,50kWh -59% w taniej

koszt - 145,07 zł

 

Całkowite

zużycie - 715,50kWh - 78 % w taniej

koszt - 265,78 +opłaty stałe 21,25 zł = 287,03 zł

 

 

Listopad 2012 CO + CWU 380,40 kWh i 173,52 zł

Listopad 2013 CO + CWU 417,20kWh i 166,39 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomierzony okres miesięczny to

 

02.11.-02.12.2014

Temp średnia domu (piętro/parter) ponad +23 stopnie

CO 30 dni +CWU 10 dni - zużycie 407 kWH

 

Praktycznie jeszcze 100% tania taryfa .

koszt z Energa g12 r to 27 grosze 1 kWh

Koszt miesięczny 109 zł

 

Z pełnym CWU by wyszło ok 130, zł.

 

Zbliża mi sie wejście w droga taryfę. Co radzicie do pompy powietrznej TCap 9 kW:

- wejść z 1-2 h w droga,

-podnieś zasilanie CO z 34/35 na 36/37*c i całość w taniej?

 

Da to radę i warto czy też wchodzić w droga. PC/sprężarka ma jeszcze zapas mocy w taniej/noc ale tylko temperatura wyższa zmuszeni ja do pracy kosztem COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbliża mi sie wejście w droga taryfę. Co radzicie do pompy powietrznej TCap 9 kW:

- wejść z 1-2 h w droga,

-podnieś zasilanie CO z 34/35 na 36/37*c i całość w taniej?

 

.

 

Z czystej ciekawości przyłączam się do pytania. Ktoś to ma opracowane ? Jakiś link? Może doświadczenie?

A jak jeszcze jakiś algorytm względem różnic temperatur w dzień (szczególnie przy słońcu), a nocą by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi sie wejście w droga taryfę. Co radzicie do pompy powietrznej TCap 9 kW:

- wejść z 1-2 h w droga,

-podnieś zasilanie CO z 34/35 na 36/37*c i całość w taniej?

 

Da to radę i warto czy też wchodzić w droga. PC/sprężarka ma jeszcze zapas mocy w taniej/noc ale tylko temperatura wyższa zmuszeni ja do pracy kosztem COP.

 

 

zrób testy dla 1 i 2 wariantu

wariant z wejściem w drogą powinien być bardziej komfortowy(ale może też nie być różnicy!)

wariant z podniesieniem temperatury będzie prawdopodobnie tańszy, ale może(ale nie musi) być mniej komfortowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi prad jest najczesciej 2x drozszy od taniego. Nie sadze, zeby pompie spadla sprawnosc o polowe po podniesieniu Tz o 2-3K.

 

U mnie jest to różnica ponad 3x 0,25/0,8 i w tym przypadku lepiej byłoby grzać grzałką w tanim prądzie niż PC w drogim zwłaszcza CWU gdzie przy temp skraplacza ponad 50st COP to niewiele ponad 2. Na szczęście na skraplaczu nigdy nie ma 50 st i CWU grzeję tylko w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę.

Co prawda jeszcze nie mieszkam, pierwszy sezon, 3 tygodnie temu skończyli mi ocieplenie (jedynie tynku brakuje) ale...

ustawiłem Tzasilania na stałe 24/24h na 30 stopni (powrót 24/25 stopni). Temperatura na zewnątrz -2/0 stopni i niestety temp w pomieszczeniach nie może przekroczyć 20,7 stopnia, a przy dużych przeszkleniach w salonie, temp ma około 19,8 stopnia.

Martwić się? Za duże straty na dużych oknach przesuwnych? Jak biorę termometr IR, to przy szczelinach okna pokazuje mi 10 stopni!!! (oczywiście mierzone os strony salonu)

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę.

Co prawda jeszcze nie mieszkam, pierwszy sezon, 3 tygodnie temu skończyli mi ocieplenie (jedynie tynku brakuje) ale...

ustawiłem Tzasilania na stałe 24/24h na 30 stopni (powrót 24/25 stopni). Temperatura na zewnątrz -2/0 stopni i niestety temp w pomieszczeniach nie może przekroczyć 20,7 stopnia, a przy dużych przeszkleniach w salonie, temp ma około 19,8 stopnia.

Martwić się? Za duże straty na dużych oknach przesuwnych? Jak biorę termometr IR, to przy szczelinach okna pokazuje mi 10 stopni!!! (oczywiście mierzone os strony salonu)

Pozdrawiam

Krystian

 

Moze trzeba by sprawdzic i podregulowac HS, co do temperatury to cierpliwie czekac, dom wyschnie i bedzie zamieszkały to straty spadną (nie zapomniec o oknach -regulacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin dziennie grzejesz?

ustawione miałem tylko w oknach taniej

Jaka temp zasilania/powrotu?

krzywa -15/35 15/31

Jaka temp w pomieszczeniach?

23-24 teraz obniżam do 22-23

Ile traci dom, kiedy nie grzejesz? Np w ciągu przerwy 8-12h? (gdy na zewn, w okolicach 0)

w przerwach jak wiało i było -5 spadało mi o 1,5 na poddaszu. Jak w okolicach o to może max 1. Mam wrażenie że mam jakiś błędy w obróbce okien dachowych. CZekam na ujemne temperatury i zamawiam termowizje.

 

Temperatura powietrza była wysoka 22,5s a wydawało się że jest chłodno(brak promieniowania). Dołożyłem teraz grzanie w drogiej 11-12.30 16,30-18 na obniżonej krzywej o 3 st aby utrzymać komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin dziennie grzejesz?

ustawione miałem tylko w oknach taniej

Jaka temp zasilania/powrotu?

krzywa -15/35 15/31

Jaka temp w pomieszczeniach?

23-24 teraz obniżam do 22-23

Ile traci dom, kiedy nie grzejesz? Np w ciągu przerwy 8-12h? (gdy na zewn, w okolicach 0)

w przerwach jak wiało i było -5 spadało mi o 1,5 na poddaszu. Jak w okolicach o to może max 1. Mam wrażenie że mam jakiś błędy w obróbce okien dachowych. CZekam na ujemne temperatury i zamawiam termowizje.

 

Temperatura powietrza była wysoka 22,5s a wydawało się że jest chłodno(brak promieniowania). Dołożyłem teraz grzanie w drogiej 11-12.30 16,30-18 na obniżonej krzywej o 3 st aby utrzymać komfort.

Od kiedy tam mieszkasz? Pierwszy sezon?

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad od 01-11 do 30-11 wyglada tak :

 

589 kwh pracy PC / 19,63 na dzień

357 zalaczen PC wraz z CWU / 11,9 załaczen na dzień

185 godzin pracy PC wraz z CWU / 6,16 godzin pracy na dzień

33 godzin pracy PC na CWU / 1,1 godziny pracy na dzień

 

średnie zużycie prądu przez PC wraz z CWU , pompkami , cyrkulacją na godzine pracy 3,18 kw

caly prąd za PC i inne 962 kw , 1 taryfa 300 kwh , 2 taryfa 662 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...