Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co tu zamykać? Jakieś reaktory atomowe chcesz Liwko wygasić? :)

Jest sterownik - jak temperatura nie będzie spadać niżej zadanej, to nie załączy się CO. Cała filozofia.

 

Ja zszedłem już na 21,5*C od 1,5 tygodnia. Miałem bowiem przegrzanie od słońca przy wyższej temperaturze zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam , na noc (od około 18 do 8 rano) włączam dwie żarówki po 60W , całą dobę chodzi rejestrator ctv około 100W .

Zastanawiam się czy błędem jest puszczanie PCi tylko w 2T, może przez dzień podłoga za mocno się wychładza i PCi zasuwa całą noc żeby nadgonić straty.

Czy macie nastawione podbicie temperatury w 2T ?, ja miałem podniesione o 2 stopnie.

I jeszcze jedno , czujnik temp. podłogi mam w salonie, podłogówkę mam podzieloną na dwa obwody z dwiema osobnymi obiegówkami, na górę dałem pompkę 25/60 a na dół 25/40. Z obserwacji wynika że na piętrze miałem jakieś 3 stopnie cieplej niż na dole. PCi mierzy temp. na dole gdzie jest słabsza obiegówka i może nie potrzebnie grzeje przez całą noc. Od dwóch tygodni ogrzewanie chodzi na zamienionych pompkach i temperatury góra/dół są prawie takie same. Czy wpłynie to na pracę PCi ? dowiem się przy następnych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu zamykać? Jakieś reaktory atomowe chcesz Liwko wygasić? :)

Jest sterownik - jak temperatura nie będzie spadać niżej zadanej, to nie załączy się CO. Cała filozofia.

 

Ja zszedłem już na 21,5*C od 1,5 tygodnia. Miałem bowiem przegrzanie od słońca przy wyższej temperaturze zadanej.

 

Czujnik pogodowy nie wie czy dnia następnego będzie słoneczny dzień, ja tak. Przynajmniej wiem tyle ile się dowiem z TVN:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknąłem do arkusza - za okres od 1.01-1.03 miałem za CO+CWU rachunek za prąd w okolicy 700zł

dlatego twoje 650zł za prawie 2m dla całego domu i większego domu to dla mnie super wynik

 

Spisalem z licznika:

10/01/2012-16/03/2012

I taryfa: 727 kWh * 0,5476 zl/kWh = 398,1052 zl

II taryfa: 1 373 kWh * 0,3653 zl/kWh = 501,5569 zl

Razem: 899,6621 zl / 65 dni = 13,85 zl/doba

Podzoal na:

Wentylacja: 29,3 kWh -> 13,9 zl

PCi: 1 447,7 kWh -> 608 zl

Reszta: 277,8 zl - bez oplat stalych (za 2 m-ce 43zl)

Spisane z licznika dla calego domu i podzielone.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz bez sprzęgła, to układ nie pracuje prawidłowo, jedna zabiera drugiej wodę, co innego jakbyś wstawił dwie takie same

 

Miałem dwie takie same 25/40, ale na piętrze były malutkie przepływy na podłogówce, dlatego dałem tam 25/60 która jak się okazało jest zbyt mocna nawet na 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie koniec taryfy budowlanej c11. Stałem się szczęśliwym posiadaczem taryfy G 12.

Od 1.10.2011 – 09.03.2012 całkowite zużycie wyniosło 4182kWh w tym czasie trwały prace wykończeniowe.

Pompka 13kW, 3 obiegówki.

W pierwszych dwóch miesiącach temperatura w domu 18,5-19 stopni a od stycznia ok. 20. Powierzchnia ogrzewana po podłogach ok. 220m2. Odwierty 3x100m, temperatura DZ nie spadła nigdy poniżej 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie koniec taryfy budowlanej c11. Stałem się szczęśliwym posiadaczem taryfy G 12.

Od 1.10.2011 – 09.03.2012 całkowite zużycie wyniosło 4182kWh w tym czasie trwały prace wykończeniowe.

Pompka 13kW, 3 obiegówki.

W pierwszych dwóch miesiącach temperatura w domu 18,5-19 stopni a od stycznia ok. 20. Powierzchnia ogrzewana po podłogach ok. 220m2. Odwierty 3x100m, temperatura DZ nie spadła nigdy poniżej 0

 

 

To w PLN-ach ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.03.2012:

Jutro spróbuję zakończyć sezon grzewczy. Ma być ciepło i słonecznie, zyski ze słońca powinny wystarczyć. Jeżeli trafią się pochmurne dni przepalę w kominku, a jeżeli na dłużej zrobi się chłodniej odpalę znowu CO.

Zamknięty sezon? U mnie np. jeszcze nie, choć 2 dni były bez żadnego grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.03.2012:

 

Zamknięty sezon? U mnie np. jeszcze nie, choć 2 dni były bez żadnego grzania.

 

Od piątku tyko dzisiejszej nocy miałem PC na CO włączoną. Nie chciało mi się w kominku przepalać, a temperatura wieczorem spadła do 19,8*(brak słońca w dzień). Miała być dość zimna noc i bałem się rano zbyt niskiej temperatury. Teraz mam 21,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ustawiłem opcje auto na 22.0 -22,5 C i szukam teraz klimy ktoś coś poleci?

 

U nas w firmie hula dużo splitów Zibro, zwykłe i inwertery - bez zarzutu. Teraz planujemy kanałówki Mitsubishi - trzy sztuki na multisplicie. LG i AKAI też jakoś chodzą, ale czasem stwarzały drobne problemy, np. pocenie i mrożenie się wymienników. Jak miałbym wydać raz a dobrze do swojego domu, chyba kupiłbym Mitsubishi, ale to tylko moja subiektywna opinia. Dobre ceny, o wiele niższe niż nawet na Allegro można wyszarpać w Zymetric. Są zresztą ludzie na forum, którzy też tym handlują, ale proszę piszcie takie rzeczy na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie hula dużo splitów Zibro, zwykłe i inwertery - bez zarzutu. Teraz planujemy kanałówki Mitsubishi - trzy sztuki na multisplicie. LG i AKAI też jakoś chodzą, ale czasem stwarzały drobne problemy, np. pocenie i mrożenie się wymienników. Jak miałbym wydać raz a dobrze do swojego domu, chyba kupiłbym Mitsubishi, ale to tylko moja subiektywna opinia. Dobre ceny, o wiele niższe niż nawet na Allegro można wyszarpać w Zymetric. Są zresztą ludzie na forum, którzy też tym handlują, ale proszę piszcie takie rzeczy na priv.

 

Mitsubishi jest super a za trochę mniejsza kasę to mozna zainteresować się samsungiem. Mam trochę ich pomontowanych i chodzą bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...