Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurde wygrzewanie w taryfie budowlanej to rzeczywiście może być duży koszt. Ja aż przysiadłem jak dostałem rachunek (miałem wtedy tylko G11).

 

Porozmawiaj ze swoim elektrykiem, moj przygotowal projekt, podjechalem do dystrybutora i zmienilem taryfe na G12.

Od paru tygodni wygrzewam posadzki w G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pompe ciepła od listopada (jeszcze nie mieszkamy w domu, posadzka anhydrytowa jest już wygrzana) przychodzą duże rachunki za prąd (ostatni rachunek 1500 zł - taryfa budowlana za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh). Pompa Gorenje, 11kW, trzy odwierty po 75 m, ściany ytong 24 cm + styropian grafitowy 15 cm, okna 3szybowe, ogrzewanie podłogowe, dach ocieplony pianą otwarto komórkową, powierzchnia domu 155 m2.

Ostatni odczyt był 10 lutego do 20 lutego zużycie jest już 310 kWh.

Jak macie ustawioną pompe, w jakich godzinach się włącza? Liczyłam na mniejsze rachunki za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompe ciepła od listopada (jeszcze nie mieszkamy w domu, posadzka anhydrytowa jest już wygrzana) przychodzą duże rachunki za prąd (ostatni rachunek 1500 zł - taryfa budowlana za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh).

powierzchnia domu 155 m2.

Ostatni odczyt był 10 lutego do 20 lutego zużycie jest już 310 kWh.

Jak macie ustawioną pompe, w jakich godzinach się włącza? Liczyłam na mniejsze rachunki za prąd.

Mam podobną powierzchnie.

Pompę 8,5 KW uruchomiono u mnie w połowie stycznia i przez miesiąc zużyła 330 kWh z tym, że przez pierwsze 3 tyg. miałem 12 o a teraz utrzymuje 16oC.

Nie wiem jakie Ty utrzymywałeś temperatury ale dość spore masz zużycie.

Może "mokry" dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie właśnie nie mogę zmienić tej taryfy, bo potrzebny jest odbiór budynku. Budynek jest wygrzany, teraz pompa niby chodzi tak jak powinna normalnie w zimie.

 

W czasie wygrzewania posadzki temperatura była utrzymywana 21 stopni. Takie były zalecenia firmy montującej. Teraz też jest taka utrzymywana. Nie wiem czy taka temperatura powinna być dalej. W domu jest ciepło ale jakim kosztem? Co do "mokrego domu", to tynki skończyli kłaść pod koniec października.

 

Jak macie ustawioną pompe ciepła, tzn. w jakich godzinach pracuje?

Edytowane przez tynab309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duon w końcu po wielu miesiącach prac uruchomił System Rozliczeń Rzeczywistych !

Zrobiłem symulację kosztów prądu Energa vs. Duon w latach 2015-2018 dla oferty "Przez Internet Najtaniej" i przy moich danych: zużycie roczne 7500 kWh (75% w taniej) opłaty w części "sprzedaż energii" wynoszą: w Energa 6 916,50 zł a w Duon 4 625,70 zł (z uwzględnieniem opłaty handlowej). Średni zysk roczny: 704 zł Teraz trzeba liczyć na to, że Duon wystawi kolejną ofertę na lata 2016-2019 z darmowym prądem w 2T przez pierwszy rok umowy i niską stawką przez następne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...