Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Wielokrotnie :)

U mnie po odjęciu zużycia przez PC nadal wychodzi około 20% taniej niż w G11. Przy taryfie weekendowej trzeba by się było baaaardzo starać żeby przepłacić.

 

To jak bardzo musiałbyś się starać, żeby przepłacić zależy od tego jak bardzo teraz się starasz, żeby nie przepłacić. A może by tak żyć w swoim NOWYM DOMU komfortowo, bez spoglądania na zegarek, nie pod czyjeś dyktando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak bardzo musiałbyś się starać, żeby przepłacić zależy od tego jak bardzo teraz się starasz, żeby nie przepłacić. A może by tak żyć w swoim NOWYM DOMU komfortowo, bez spoglądania na zegarek, nie pod czyjeś dyktando.

 

Nic takiego nie ma miejsca. Oprócz PC jedynie pralka i zmywarka są programowane na drugą taryfę, ale to nie znaczy, że jak jest potrzeba to nie idą w drogiej. Te urządzenia zużywają niewiele prądu, ale łatwo jest je zaprogramować czasowo, więc dlaczego z tego nie korzystać?

Przy taryfie weekendowej wystarczy zużywać powyżej 30% prądu w taniej taryfie, a przecież same weekendy to już 28%, do tego dojdzie lodówka, trochę światła, kilka pierdół i już dawno przekraczamy 30%.

Moja PC też nie chodzi wyłącznie w taniej taryfie, często kąpiemy się też rano i PC musi w drogim prądzie załadować zasobnik. Nikt w tym momencie nie patrzy na taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w sytuacji jak mamy pc inwertera, system g12 niekoniecznie musi się opłacać...

chociaż trzeba to wszystko policzyć...

 

To już było tele razy wałkowane na tym forum, że aż dziw, że ciągle powracają te same pytania:eek: Ale jeszcze raz powtórzę: miałem G12w jeszcze zanim zainstalowałem pompę i wtedy moja roczna oszczędność do G11 wynosiła około 1000zł. Po zainstalowaniu pompy oszczędzam średnio rocznie 2200zł w stosunku do G11, a uwierzcie mi, że nie należę do ludzi którzy sobie czegoś odmawiają. Staram się włączać zmywarkę po 2200 (funkcja opóźnienia startu) oraz pranie i tak zwyczajowo robimy w sobotę (mamy suszarkę, więc idzie to hurtowo 5,6 pralek pod rząd i od razu do szafy). Do tego pompa wysterowana tak bym możliwie najwięcej pracowała w taniej taryfie (bez utraty komfortu) i to wszystko! Aa i jest to inverter;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy

u mnie pralka chodzi codziennie, 2+2 małych dzieci (4.5 roku i 7 miesięcy)

telewizor (plazma) chodzi o różnych porach, ale po 21 nie

2 komputery chodzą cały dzień, po 20 wyłączamy

lodówka non stop

PC inverter ma taki sterownik, ze aż nie chce mi się ustawiać go na odpowiednie godziny, na niemieckich forach zresztą piszą że lepeiej żeby chodziła kiedy potrzebuje a nie kiedy ustawia się ją na sztywno (nawet jakieś wyliczenia są, ale do niemieckich taryf - oni w większości regionów mają taryfę dla pomp ciepła)

rekuperator cały czas

zmywarka - codziennie, o 22.00 to idziemy spać a nie włączać zmywarkę

kuchenka elektryczna i płyta indukcyjna - uzywane w dzień od rana, po 18 nie są już używane

nawet głupia pompka do kanalizacji chodzi kiedy potrzebuje, nie kiedy ja chcę :p

 

kąpiele od 17 się zaczynają, o 21 wszyscy wykąpani :p

 

żeby wiedzieć co bardziej mi się opłaca musiałbym sobie policzyć, teraz i tak jadę na budowlanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie ma miejsca. Oprócz PC jedynie pralka i zmywarka są programowane na drugą taryfę, ale to nie znaczy, że jak jest potrzeba to nie idą w drogiej. Te urządzenia zużywają niewiele prądu, ale łatwo jest je zaprogramować czasowo, więc dlaczego z tego nie korzystać?

Przy taryfie weekendowej wystarczy zużywać powyżej 30% prądu w taniej taryfie, a przecież same weekendy to już 28%, do tego dojdzie lodówka, trochę światła, kilka pierdół i już dawno przekraczamy 30%.

Moja PC też nie chodzi wyłącznie w taniej taryfie, często kąpiemy się też rano i PC musi w drogim prądzie załadować zasobnik. Nikt w tym momencie nie patrzy na taryfy.

 

cieniuśkie te % jakby to Kwicoł powiedział. Ja napisałem, że żyjesz pod dyktando, a ty nic podobnego. Weź przez dwa miesiące żyj komfortowo to sie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy

u mnie pralka chodzi codziennie, 2+2 małych dzieci (4.5 roku i 7 miesięcy)

telewizor (plazma) chodzi o różnych porach, ale po 21 nie

2 komputery chodzą cały dzień, po 20 wyłączamy

lodówka non stop

PC inverter ma taki sterownik, ze aż nie chce mi się ustawiać go na odpowiednie godziny, na niemieckich forach zresztą piszą że lepeiej żeby chodziła kiedy potrzebuje a nie kiedy ustawia się ją na sztywno (nawet jakieś wyliczenia są, ale do niemieckich taryf - oni w większości regionów mają taryfę dla pomp ciepła)

rekuperator cały czas

zmywarka - codziennie, o 22.00 to idziemy spać a nie włączać zmywarkę

kuchenka elektryczna i płyta indukcyjna - uzywane w dzień od rana, po 18 nie są już używane

nawet głupia pompka do kanalizacji chodzi kiedy potrzebuje, nie kiedy ja chcę :p

 

kąpiele od 17 się zaczynają, o 21 wszyscy wykąpani :p

 

żeby wiedzieć co bardziej mi się opłaca musiałbym sobie policzyć, teraz i tak jadę na budowlanej...

 

przerabiałem bardzo podobną sytuację z dziećmi w identycznym wieku jak teraz twoje u siebie. I jedyne różnice jakie zauważam u siebie, to brak inwentera i pompki do kanalizacji. Reszta identycznie jak u ciebie

I mogę podpisać się pod tym co napisał Liwko - a wtedy jeszcze nie miałem G12w, tylko klasyczną G12

 

nikt cię nie zmusi do oszczędzania, musisz sam do tego dojrzeć...

ja przeliczyłem sobie sama pracę PC i uznałem że się bardzo opłaca - założenia do wyliczeń było takie, że PC 80% w 2T a bytowy 20% w taniej max

teraz w G12w za okres zimowy mam 70% dla całości w taniej, średniorocznie będzie pewnie mniej, ale i tak oznacza to bardzo duże oszczędności, mimo zachowania wszelkich wygód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieniuśkie te % jakby to Kwicoł powiedział. Ja napisałem, że żyjesz pod dyktando, a ty nic podobnego. Weź przez dwa miesiące żyj komfortowo to sie przekonasz.

 

Cienko to najwyżej u ciebie ze zrozumieniem.

Roczne oszczędności u mnie są na poziomie 1400zł, a jedyne oprócz PC (PC pracuje około 80% w taniej taryfie) co jest ZAZWYCZAJ programowane na tanią taryfę to pralka i zmywarka. Widzisz tu jakiś brak komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienko to najwyżej u ciebie ze zrozumieniem.

Roczne oszczędności u mnie są na poziomie 1400zł, a jedyne oprócz PC (PC pracuje około 80% w taniej taryfie) co jest ZAZWYCZAJ programowane na tanią taryfę to pralka i zmywarka. Widzisz tu jakiś brak komfortu?

 

jak ty nazywasz rozlegający się hałas wtedy gdy zazwyczaj się odpoczywa - komfortem, to widać innymi kategoriami postrzegasz życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...