Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

I na koniec wyobraź sobie, że niemal przez cały pierwszy rok mieszkałem z taryfą budowlaną, teraz z G12 i zbytnio nie czuję różnicy. Ale wolnoć Tomku w swoim domku.

 

to po co chłopie kombinujesz z taryfami, jak wygrzewając budynek płaciłeś tyle samo co teraz. No może mniej SMRODZISZ sąsiadom paląc w kominku :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
cieniuśkie te % jakby to Kwicoł powiedział. Ja napisałem, że żyjesz pod dyktando, a ty nic podobnego. Weź przez dwa miesiące żyj komfortowo to sie przekonasz.

W zeszłym sezonie mialem G11,od tego mam G12W,przyzwyczajeń nie zmieniłem,nie żyję pod dyktando taryfy,żyję normalnie,tak jak jak przez ostatnie 42 lata.

Rachunek za prąd w G12W będzie odczuwalnie niższy niż przy G11 ale o szczegółach po 12 miesiacach ;)

Za zeszły rok kalendarzowy na cały prąd w domu zużyłem 6500kWh co przy 0,57zł/kWh dawało 3700zł,w tym było 3300kWh za c.o+cwu.

 

A tu po miesiacu od G12W:

I male podsumowanie równo po miesiącu od przejścia na G12W:

-zużycie prądu w całym domu-731kWh

z czego:

-w taniej taryfie 561kWh

-w drogiej taryfie 170kWh

z czego 440kWh to c.o i cwu(c.o 330kWh) 100% w taniej taryfie i z tego wychodzi,że prąd bytowy za miesiąc to 291kWh i tu niespodzianka:

-prąd bytowy w taniej taryfie 121kWh

-prąd bytowy w drogiej taryfie 170kWh

 

Czyli prądu bytowego zużywam więcej w drogiej taryfie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za przeproszeniem pieprzysz, bo za cholerę nie idzie cię zrozumieć?

 

 

pisze powoli, żebyś mógł zrozumieć, skoncentruj sie,. Próbuje dowiedzieć się jakie są koszty energii zasilając swój Nowy Dom PC (nie za szybko pisze?)

raz jedziesz na budowlanej, raz na g coś tam, teraz na takiej co niby w nocy, ale jak w dzień to nic takiego, ale zawsze oszczędzasz tysiące. Dlatego radzę ci odpuść sobie te kombinacje, zostań bohaterem w swoim Nowym Domu, a zawsze jak co, to po cichu możesz napalić w kominku :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze powoli, żebyś mógł zrozumieć, skoncentruj sie,. Próbuje dowiedzieć się jakie są koszty energii zasilając swój Nowy Dom PC (nie za szybko pisze?)

raz jedziesz na budowlanej, raz na g coś tam, teraz na takiej co niby w nocy, ale jak w dzień to nic takiego, ale zawsze oszczędzasz tysiące. Dlatego radzę ci odpuść sobie te kombinacje, zostań bohaterem w swoim Nowym Domu, a zawsze jak co, to po cichu możesz napalić w kominku :bye:

 

No cóż, dalsza dyskusja widać nie ma sensu. Wszyscy dookoła rozumieją, ale zawsze znajdzie się jakiś wyjątek. Bywaj mirku z audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Próbuje dowiedzieć się jakie są koszty energii zasilając swój Nowy Dom PC (nie za szybko pisze?)

Przyjmj sobie dla pewności 3 razy mniejsze zużycie energii niż faktycznie dom potrzebuje i sprawa prosta.

Reszta to matematyka dla klasy 1 szkoły podstawowej,nie ma żadnej niewiadomej,same działania mnożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dalsza dyskusja widać nie ma sensu. Wszyscy dookoła rozumieją, ale zawsze znajdzie się jakiś wyjątek. Bywaj mirku z audi.

 

już cie lubie, choć nie powinienem, nie powiedziałeś mi ile tego prundu będe płacił, ano tak, przecież nie zapytałeś jakie ocieplenie, jaka kubatura, jakie mam wymagania to pewnie nie chcesz mi powiedzieć, ale i tak cie lubie. Z drugiej strony to na wszelki wypadek dostawie sobie komin i tak jak ty napale w kominku. Trzymaj sie ciepło i pamiętaj-nie pal więcej papierosów bo PALENIE ZABIJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Trzymaj sie ciepło i pamiętaj-nie pal więcej papierosów bo PALENIE ZABIJA

Z tego co pamiętam to Liwko nie pali od x lat za to ja jaram jak najęty ;)

Coś gdzieś dzwoni,tylko nie wiadomo w którym kościele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już cie lubie, choć nie powinienem, nie powiedziałeś mi ile tego prundu będe płacił, ano tak, przecież nie zapytałeś jakie ocieplenie, jaka kubatura, jakie mam wymagania to pewnie nie chcesz mi powiedzieć, ale i tak cie lubie. Z drugiej strony to na wszelki wypadek dostawie sobie komin i tak jak ty napale w kominku. Trzymaj sie ciepło i pamiętaj-nie pal więcej papierosów bo PALENIE ZABIJA

 

zamiast wylewać swoje żale na forum, zrób OZC (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i będziesz wiedział wszystko z całkiem sporą dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale palił xx lat a teraz ma shize, że dopiero po XX latach zrozumiał co minister miał na myśli, to i Tobie radze RZUĆ PALENIE

Schizę to ja powinienem mieć,bo żona pracuje na Onkologii i przenosi coś tam do domu ale twardy jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam domek 140m2, 4-osobową rodzinę i gruntową pompę ciepła F1245-8kW z podlicznikiem energii elekterycznej. W ostatnim roku pompa zużyła 3745 kWh, czyli za cały rok zapłaciłam 2247zł co daje średnio 187 zł.Na ostatniej fakturze prognozowany koszt miesięczny za energię dla całego domu wynosi 370zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam domek 140m2, 4-osobową rodzinę i gruntową pompę ciepła F1245-8kW z podlicznikiem energii elekterycznej. W ostatnim roku pompa zużyła 3745 kWh, czyli za cały rok zapłaciłam 2247zł co daje średnio 187 zł.Na ostatniej fakturze prognozowany koszt miesięczny za energię dla całego domu wynosi 370zł.

 

Dużo jak na taki dom... Dla porównania pompa 11 kW gruntowa, dom 266 mkw z czego 50 mkw garażu lekko podgrzewanego, CWU i od sierpnia do teraz prądu za 1100 zł...

Dużo zależy od instalacji. Jakie masz CO? ile odwiertów, jakie temperatury? To zużycie co masz to na powietrzną nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam domek 140m2, 4-osobową rodzinę i gruntową pompę ciepła F1245-8kW z podlicznikiem energii elekterycznej. W ostatnim roku pompa zużyła 3745 k

Moja pompa zużyła za okres 6 miesięcy sezonu grzewczego 3498kwh. Ogrzewam również 140m2. Jeżeli porównujesz wyniki z danymi z forum, to rzeczywiście można się załamać ;) Ale jak pytam w okolicy, to podobne domy z pompą to koszt sezonu grzewczego 2500-3000zł.

 

Dużo jak na taki dom... Dla porównania pompa 11 kW gruntowa, dom 266 mkw z czego 50 mkw garażu lekko podgrzewanego, CWU i od sierpnia do teraz prądu za 1100 zł...

Dużo zależy od instalacji. Jakie masz CO? ile odwiertów, jakie temperatury? To zużycie co masz to na powietrzną nie mało.

1100zl ?????? W jakiej taryfie? Bo to świetny wynik. Jak napisałeś dużo zależy od ocieplenia i odwiertów. Moje ocieplenie jest średnie - 15cm, a odwierty liczne i krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...